Disco Polo

Podzielmy się muzyką, którą najczęściej słuchamy - hity z pierwszych miejsc list przebojów a także utwory przez wiele osób zapomniane a przez nas odkurzane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Disco Polo

Post autor: manka » 07 lut 2007, 09:39

a swoją drogą ciekawa jestem czy są tu fani disco z pola ? ( odrazu chcę zaznaczyć że mnie ten rodzaj nie przypadł do gustu, ale ponoć moda na discopolo wraca,jeżeli wogule kiedyś była taka moda)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: sztaba » 07 lut 2007, 10:41

manka pisze:jeżeli wogule kiedyś była taka moda
pewnie że była!

Boys, Milano, Shazza...

eh, lata młodości... :wink:

chyba będę musiał odkurzyć kolekcję ... kaset :wink:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Disco Polo

Post autor: manka » 08 lut 2007, 08:41

no tak wszyscy się z tego nabijają ( ja w sumie też) a jak np. na weselu leci coś w tym stylu to wszyscy się świetnie bawią :neutral: a nie jeden wykonawca DP jest dość kasiasty i niby z kąd się to bierze? tak mnie to zaciekawiło bo parę dni temu był reportarz na ten temat.
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: sztaba » 08 lut 2007, 10:23

10 lat temu pracowałem w jednej z pomorskich rozgłośni radiowych. Uwierzcie mi, że codziennie byliśmy atakowani przez słuchaczy pytaniami, dlaczego nie nadajemy disco polo. Kierownictwo stacji musiało się ugiąć i wprowadziło codzienną 3-godzinną audycję z muzyką Dance, a 80% nadawanej w ramach tej audycji muzyki stanowiło Disco Polo. Audycja cieszyła się sporą popularnością.
A pamiętacie, jak poprzedni prezydent RP w ramach kampani wyborczej zamówił u grupy Top One utwór "o'le Olek"? kto wie, czy właśnie tym utworem nie uzyskał przychylności grupy wyborców, dzięki której wygrał te wybory...

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: Mama Juleczki » 08 lut 2007, 10:51

Fanów "Radia Maryja" też nie brakuje bez względu na powszechnie panującą opinię w społeczeństwie :wink:
A tak serio - większość ludzi wstydzi się przyznać do swoich słabości. Tak jest ze wszystkim, bo mało kto nie boi się "odstawać" od ogółu.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Kacper

Re: Disco Polo

Post autor: Kacper » 08 lut 2007, 11:22

manka pisze:a swoją drogą ciekawa jestem czy są tu fani disco z pola ? ( odrazu chcę zaznaczyć że mnie ten rodzaj nie przypadł do gustu, ale ponoć moda na discopolo wraca,jeżeli wogule kiedyś była taka moda)
zapewniam Cię, że moda była i jest. Mieszkam w Białymstoku, ale zagłębie tego gatunku to okoliczne "zabawy". Słynny film"U Pana Boga za piecem" - pojawia się jeden z najsłynniejszych klubów w regionie - "Panderoza" w Janowie. Szczerze powiem, że nigdy nie byłem w żadnym z tych miejsc na takiej imprezie, ale patrząc na pełne autobusy dowożące na te imprezy odnoszę wrażenie, że nadal jest duże wzięcie na ten gatunek. Grają tam również normalną muzykę jaka jest w innych dyskotekach, np. w Białymstoku.
Znane zabawy są w Jaświłach, Wnorach Wiechach, w wspomnianym Janowie, a najbardziej exclusive to w Jeżewie, ale nie pamiętam nazwy - w tygodniu jest to normalny zajazd. Tam kręcono najwięcej videoklipów disco polo. W Białymstoku mieściła się (nie wiem czy tak jest nadal) siedziba wytwórni Green Star, będącej swego czasu producentem i promotorem większości artystów tego gatunku w Polsce.

A disco polo słucham od czasu do czasu.. Czemu nie :?: Prosta, łatwa i przyjemna muzyka, przy której bawiłem sie na wielu weselach i.. m.in. na ostatniej zabawie sylwestrowej, gdzie rozstrzał wiekowy był spory, a grano też i świeże hiciory :wink: , np. "7 dziewcząt z Albatrosa" (dla nieznających - Restauracja w Augustowie :wink: - mają świetne mielone z ziemniakami..) Ale cii, bo off topic robię :wink: .
Wracając: faktycznie, na tym gatunku wielu zbiło małe fortuny, zdobywając poważanie i status lokalnych gwiazd. Z nurtu disco polo wyszedł kierunek polskiego dance.. Ale umarł śmiercią naturalną. Promowany przez tzw. stajnię Snake Music oraz Jam Records.

Jakiś czas temu obejrzałem powtórkę programu Ewy Drzyzgi w TVN, gdzie wypowiadali się ludzie związani z disco polo, jak i sam Zbigniew Hołdys (w swoim nieśmiertelnym kapeluszu :razz: ).

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: ranka » 08 lut 2007, 11:30

ja mam disco polo zawsze jak ptrzyjezdzam do domu, bo po prostu moja siostra tego slucha.... :neutral:
ja nie optuje za tego typu muzyka..
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Disco Polo

Post autor: manka » 08 lut 2007, 11:37

--dzieki za przeniesienie tematu-- nie miałam pijęcia że wątek się tak rozwinie--
muszę powiedzieć że i ja potrafię się przy tym dobrze bawić ale dopiero jak już sobie trochę :drunk: ale to są tylko niektóre kawałki właściwie ogólnie znane, ale tak żeby słuchać tego na codzień czy dla relaksacji to chyba nie bardzo -- no ale są gusta i guściki , tak dla wyjaśnienia nikogo absolutnie nie chcę krytykować, poprostu nie wiem co ludzie w tym widzą :roll: , a no żeby było jasne nie jestem zamknięta na jeden rodzaj muzyki, słucham wszystkiego (oprucz DP) :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 11:04
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: włocławek

Re: Disco Polo

Post autor: ewela78 » 08 lut 2007, 11:54

Cze, to prawda disco polo nadal jest słuchane. Na pewno nie tak jak kilka lat temu kiedy to w niedziele rano 80% ludzi siedziało przed polsatem, ale nadal wszyscy wiemy co to jest. To najlepsza muzyka na wesela, bale sylwestrowe i inne orkiestrowe imprezy (dane zaczerpnięte z własnych obserwacji).

Manka napisała: "no tak wszyscy się z tego nabijają ( ja w sumie też) a jak np. na weselu leci coś w tym stylu to wszyscy się świetnie bawią" to jest prawda.

Na codzień nie słucham tej muzyki ale potrafię się przy niej bawić i o dziwo jakoś szybko łapię słowa.

A radio Maryja - na ten temat to szkoda mojego pisania :cry: . Nie słucham. Kiedyś leżałam w szpitalu. Lipiec, upalnie. Sala dwuosobowa. W sali ja i pewna słabo słysząca 80letnia pani słuchająca tegoż radia dość głośno 24/h. Myślałam że umrę. Chodziłam tam tylko spać.

Pozdro dla wszystkich słuchaczy czegokolwiek! :wink:
o marzenia trzeba walczyć do samego końca
-----------------------------------------------------
Leki: AZA 1x50
Leczenie: REMICADE (I dawka)
Waga: 63 Wzrost: 163
Stan: średni rzut

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: sztaba » 08 lut 2007, 12:01

to jeszcze jedna historyjka z moich starych, dobrych "medialnych" czasów. W roku 1996 albo 1997 do Słupska zawitał zespół Budka Suflera w celu wiadomym - koncert. Oczywiście odbyła się konferencja prasowa, na której padło pytanie o stosunek zespołu do muzyki disco polo. Lider udzielił jakiejś odpowiedzi wymijającej, ale opowiedział historyjkę, jak dostali zaproszenie do udziału w festiwali muzyki Disco Polo. Mieli tam zagrać jako przerywnik muzyczny. Ponieważ nie mieli zamiaru tam jechać, rzucili jakąś zaporową stawkę 3 razy większą niż za "normalne" koncerty. Liczyli, że organizatorzy zrezygnują, ale niestety zgodzili się bez słowa sprzeciwu na warunki Budki. Nie było wyjścia. Pojechali, zagrali.
Wyobrażacie sobie - Budka Suflera jako gwiazda wieczoru na festiwalu Disco Polo. :razz:



"Niech żyje wolność
wolność i swoboda...
Niech żyje zabawa
i dziewczyna młoda..." :wink:

Kacper

Re: Disco Polo

Post autor: Kacper » 08 lut 2007, 12:05

ranka pisze:ja mam disco polo zawsze jak ptrzyjezdzam do domu, bo po prostu moja siostra tego slucha.... :neutral:
ja nie optuje za tego typu muzyka..
też nie optuję, ale nie umieram z tego powodu, że gdzieś ją słyszę.
Słucham różnych gatunków: choćby techno, popu, polskiego i amerykańskiego hh, R&B czy Chillout'u.
Gorzej już z antysemicką rozgłośnią z Torunia, której nie toleruję :mad: i jak trafi mi się jakiś wariat na sali, to mu porąbię radio :twisted: .
Na szczęście jeden pan słucha namiętnie radiowej Jedynki Polskiego Radia, co jest do przyjęcia. Zresztą zaopatrzyłem się w mocne słuchawki do empetrójaka :razz: .. uff.. Więc w nocy mam spokój :mrgreen: .

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Disco Polo

Post autor: sztaba » 08 lut 2007, 12:17


Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Disco Polo

Post autor: manka » 08 lut 2007, 13:56

ostatnio słyszałam (w sylwesrta) wersję pszczółki maji
pszcółka maja sobie lata ooo
zbiera nektar dziś na kwiatach ... kurcze cały refren znam na pamięć :evil:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Disco Polo

Post autor: manka » 08 lut 2007, 14:05

no nie wiem czy usłyszysz to na wesely tam jest trochę niecenzuralny tekst :razz:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Disco Polo

Post autor: Raysha » 08 lut 2007, 14:10

Mydełko faaa
znam na pamiec :D

"chciałbym cie mydlic mydełkiem fa byłoby fajnie siebadabada, jesli sie zgadzasz na to spotkanie..." :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”