10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Podzielmy się muzyką, którą najczęściej słuchamy - hity z pierwszych miejsc list przebojów a także utwory przez wiele osób zapomniane a przez nas odkurzane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 13 gru 2014, 20:19

proponuje aby każdy podał swoje 10 top ten płyt wszechczasów które zabierze wraz ze sraytaśmą i lekami na bezludną wyspę.
1. Type O Negative - Bloody Kisses
2. Metallica - And Justice For All
3. Sepultura - Chaos A.D.
4. Satyricon - Rebel Extravaganza
5. Mayhem - Chimera
6. Nirvana - Nevermind
7. Cradle of Filth - Dusk and Her Embrace
8. My Dying Bride - The Angel and the Dark River
9. Pantera - Vulgar Display of Power
10. Anathema - Judgement
10,5 . Sex Pistols - Nevermind the Bollocks (musiałem to jeszcze zmiescic)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 20:49 przez chrzanovy, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Pt100
Początkujący ✽✽
Posty: 231
Rejestracja: 02 maja 2013, 01:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław prawie

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Pt100 » 13 gru 2014, 23:25

Dlaczego tylko 10 ?!?!?!?!?!?!?!


1. Sceptic - Unbeliever's Script; Pathetic Being; Blind Existence
2. Metallica - ... And Justice For All
3. Anathema - A Natural Disaster
4. Kat - Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach
5. Iron Maiden - The X Factor; Virtual XI, Brave New World
6. The Piano - Soundtrack
7. Terror - Live By The Code
8. Illusion - Illusion; Illusion 2; Illusion 6;
9. Acid Drinkers - Infernal Connection
10. Turbo - Kawaleria Szatana

No to jest i moja dyszka, a że wszystko będę brał na MP3, to pozwoliłem sobię zaokraglić do szesnastu płyt, co daje binarnie 10000, czyli można powiedzieć, że 10 ... tysięcy, czyli niby wszystko jest ok ;)

P.S. Sepultury, Pantery i Sex Pistols nie biorę, pożyczę sobie od chrzanovy ;)
Beton, żeliwo, solidność !

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 13 gru 2014, 23:37

Pt100 pisze:Dlaczego tylko 10 ?!?!?!?!?!?!?!
wiem że to strasznie trudno, powiedzmy że tylko 10 można zabrać na bezludną wyspę archipelagu wyspo nonsensu inaczej cło wysokie :)

zaciekawiło mnie z twojej listy:Scepic i Terror muszę się zapoznać przed wyjazdem :) a Illusion oczywiscie 2 i 3 dodałbym do siebie ale nima miejsca byłem na koncercie w lecie ogień na maxa i fajne wspomnienia z lat szczenięcych. Fajny zestaw klasyke wybrałeś.
Pt100 pisze:No to jest i moja dyszka, a że wszystko będę brał na MP3, to pozwoliłem sobię zaokraglić do szesnastu płyt, co daje binarnie 10000, czyli można powiedzieć, że 10 ... tysięcy, czyli niby wszystko jest ok ;)
spryciasz jesteś :)
Pt100 pisze:P.S. Sepultury, Pantery i Sex Pistols nie biorę, pożyczę sobie od chrzanovy ;)
ok masz jak w banku :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: sofijka » 14 gru 2014, 02:50

Nie wiem, czy można odpowiedzieć tak trochę przewrotnie. Właściwie gdybym miała na jakiś krótki czas pojechać na bezludną wyspę to nie wiem czy nie zdecydowałabym się na takie dźwięki jak szum oceanu itp. Jak bym już miała tego dosyć, bo pewnie po jakimś czasie relaksacyjnej nutki natury ma się dość :wink:, to większość z płyt zaproponowanych przez chrzanovy i Pt100 odpowiada mi, wysłałabym swoją papugę z bezludnej wyspy i też bym pożyczyła. Dorzuciłabym do tego na pewno Slayera, Black Sabbath, Led Zeppelin, Rage Against The Machine, Beastie Boys, Radiohead ( OK Computer, to na pewno, uwielbiam tą płytę), Tori Amos ( chyba Jej debiut, Little Earthquakes) i wiele innych. A no do tańca The Best of Akcent :razz: .
P.S. Metallici Master of Puppets bardziej :smile:

Młodszy
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2014, 16:52
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Młodszy » 14 gru 2014, 11:47

Dixon37-Od Zawsze Na Zawsze
Chada x RX-Efekt Porozumienia
Pih- Kwiaty zła
Kafar DIX37-Panacuem
Karat Napalm Grupa-Polsko Warszawski
Dixon37-Lot na całe życie
Pih-Dowód rzeczowy (wszystkie 3 częśći)
Chada-WGW(Wiara Gwarancją Wygranej)
Chada-Syn Bogdana
Tadek-Niewygodna Prawda
No i oczywiście wiele wiele innych można wymieniać w nieskończoność:)
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 14 gru 2014, 14:10

sofijka pisze:Nie wiem, czy można odpowiedzieć tak trochę przewrotnie.
oczywiscie ze mozna im bardziej przewrotnie tym lepiej:). Sam się strasznie męczyłem z tą 10tką bo to co sofijka zaproponowała to moje dalsze w zasadzie top ten. Np Led Zeppelin porzyczę od ciebie na moją wyspę, bo wszystko kocham i uboostviam, łącznie z rudzielcem Tori Amos.
sofijka pisze:a pewno Slayera, Black Sabbath, Led Zeppelin, Rage Against The Machine, Beastie Boys, Radiohead ( OK Computer, to na pewno, uwielbiam tą płytę), Tori Amos ( chyba Jej debiut, Little Earthquakes) i wiele innych. A no do tańca The Best of Akcent :razz: .
P.S. Metallici Master of Puppets bardziej :smile:
Własnie Beastie Boys - genialne, ciekawi mnie co sądzi o nich Młodszy bo w jego wyborach generalnie Hip Hop, i ja tu muszę dodać że w większości nie znam ale nie neguje bo też lubie wszystko co dobre. Ja z takich tematow to zawsze lubiłem Beastie Boys, Kazik, Kaliber i Fisz Emade, ciekawe co na to młodze pokolenie?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Młodszy
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2014, 16:52
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Młodszy » 14 gru 2014, 14:20

Kaliber i stara twórczość Fisza jak najbardziej znana:)
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 14 gru 2014, 19:32

no wlaśnie a czy z nowożytnych ugniataczy bitów jest ktoś kto takie fajne teksty pisze?, wiesz o co biega
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Młodszy
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2014, 16:52
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Młodszy » 14 gru 2014, 21:54

Obecnie na codzień słucham nieco innego rapu między innymi twórczość tych raperów których płyty podrzuciłem wyżej.Z klasyczki do posłuchania polecam Ci WYP3 odemnie z mieściny stata porządna szkoła rapu.Możesz też prawdzić płytkę starego wygi Wojtasa własnie z WYP3 pod tytułem "23"
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Lemoni » 15 gru 2014, 18:47

Fajny wątek :)! Myślę od wczoraj nad odpowiedzią i okazuje się, że to nie jest takie proste ;). Najmilej byłoby wybrać 10 wykonawców i wziąć ich dyskografię/wybrane albumy ;).

1. Kate Bush - Hounds of Love (tutaj nie miałam problemu, jest to mój ulubiony album Kate i mam do niego sentyment ;))
2. The Rolling Stones - Forty Licks (również prosty wybór, przemycam 40 hiciorów, które zenergetyzują mnie na pustkowiu ;))
3. The Doors - Waiting for the sun (albo Strange Days, dorzuciłabym jeszcze The Soft Parade, nie chcę wybierać :D)
4. Led Zeppelin - hmm niech będzie II
5. Feist - The Reminder
6. Nigel Kennedy & Kroke - East Meets East
7. Nick Cave and the Bad Seeds - Abbatoir Blues/The Lyre of Orpheus (najchętniej dorzuciłabym jeszcze ze 2-3 albumy :/)
8. Depeche Mode - Violator
9. The Beatles - Magical Mystery Tour
10. The Beatles - Abbey Road

Starałam się nie wrzucać dużo smętów, żeby depresja się nie przyplątała na tej wyspie ;).
Trudne to zadanie jak nie wiem :| :P

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 15 gru 2014, 20:40

Lemoni pisze: 1. Kate Bush - Hounds of Love (tutaj nie miałam problemu, jest to mój ulubiony album Kate i mam do niego sentyment ;))
5. Feist - The Reminder
9. The Beatles - Magical Mystery Tour
10. The Beatles - Abbey Road
Starałam się nie wrzucać dużo smętów, żeby depresja się nie przyplątała na tej wyspie ;).
Trudne to zadanie jak nie wiem :| :P
Nie jest łatwo z pewnością, pozwole sobie skomentować te 4 plyty z twojego pakietu wypoczynkowego. Kate - prawda jak oryginalny głos i niepowtarzalny talent. Mimo moich wyborów z okolic metalu zaciekawilem sie kiedys Katarzyną Krzak, do dzisiaj nikt jej nie dorôwnuje. Nie wiem czy slyszalas ze ona wypłynêla dzieki Gilmourowi z Pink Floyd. Feist nigdy nie słyszałem i juz ciesze bo widze ze to cos baardzo dobrego, szczególnie teraz wpadl mi ucho ten kawalek https://www.youtube.com/watch?v=bj1w0vx ... ata_player . The Beatles ja bym zamienil mystery tour na please please me, Abby Road to moj tez absolutny faworyt, reszta twoich niezbędnikow to zelazna klasyka rocka. Hmmm ciekawe jak dotąd okazuje sie ze na forum wiecej rockersow jak popersôw , ja sie ciesze
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: Lemoni » 16 gru 2014, 10:35

Tak, wiem, że Gilmour pomógł Kate wypłynąć ;).

A Feist to taka miła muzyczka, przyjemny głos, bardzo ją lubię. Kojarzyłam ją z piosenki reklamującej bodajże reserved (https://www.youtube.com/watch?v=wBavrE3as4M, straszny teledysk :D), a gdy odkryłam ją trochę później, okazało się, że wszyscy ją chyba kojarzymy z jakiejś reklamy kawy https://www.youtube.com/watch?v=l-iAS18rv68 :D

W styczniu będę chwilę w Londynie, może uda mi się strzelić fotę na Abbey Road :serce:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: sofijka » 16 gru 2014, 14:54

Widzę, że są duże możliwości jeśli chodzi o muzyczną wymianę międzywyspiarską, więc dokładam swoją sprecyzowaną już 10 + ... :wink: :

1.Anathema – Alternative 4 ( i w ten sposób w ogólnowyspowej płytotece będą 3 najlepsze płyty Anathemy – Judgement, A Natural Disaster i Alternative 4 :hyhy: ) plus jako bonus – special islandedition w wersji singlowej Temporary Peace z płyty Fine Day to Exit
2. Slayer –dwupak– Reign in Blood + Seasons in the Abyss
3.Radiohead – Ok Computer
4.Metallica – Master of Puppets
5.Tori Amos – dwupak – Little Earthquakes + płyta koncertowa Venus. Live. Still Orbiting – ze względu na improwizacje fortepianowe
6. David Bowie - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars
7. Beastie Boys – hmmm, no to niech będzie dwupak III Communication i Hello Nasty
8. Black Sabbath – trzypak: Paranoid, Master of Reality, Sabbath Bloody Sabbath
9. Led Zeppelin – po zastanowieniu wzięłabym dwupłytową Mothership, czyli takie the best of właściwie + special islandedition Rain Song
10.Rage Against The Machine –dwupak : Rage Againts The Machine i Evil Empire
10 + 1. Tiamat –Wildhoney
10 + 1 + 1. Lamb of God – Ashes of The Wake ( to jakbym została wysłana na tą wyspę w najbliższej przyszłości, bo teraz dużo słucham tej płyty akurat :wink: )

Pożyczam z cudakowej wyspiarskiej płytoteki: Anatheme, Sepulture, Metallice, My Dying Bride, Sex Pistols, Iron Maiden, Illusion, Acid Drinkers, The Beatles, Depeche Mode, The Doors, The Rolling Stones i chętnie wyślę swoją papugę, gdyby ktoś chciał pożyczyć coś ode mnie :aniolek2:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 16 gru 2014, 18:30

sofijka pisze:dokładam swoją sprecyzowaną już 10 +
też miałem, ochote na taki trik:) bo co i raz jak piszecie to zagryzam warge myśląc - kurcze zapomnialem o tym i o tym...
sofijka pisze:1.Anathema – Alternative 4 ( i w ten sposób w ogólnowyspowej płytotece będą 3 najlepsze płyty Anathemy – Judgement, A Natural Disaster i Alternative 4 :hyhy: ) plus jako bonus – special islandedition w wersji singlowej Temporary Peace z płyty Fine Day to Exit
dla mnie jednak ta 2ka rządzi; Alternatywy cztery i Judgement no i Fine Day to Exit, tak naprawde później miałem na nich cofkę, ale byłem na kilku przepięknych koncertach u nas i w UK raz. Są genialni ale wole jak graja na gitarach.
sofijka pisze:2. Slayer –dwupak– Reign in Blood + Seasons in the Abyss
mega mocarne tematy, ja stawiam tu na Divine Intervention i Undisputed Attitude za bezczelnego puna no i to Hannemana dzieło głównie, szkoda chłopa mógł jeszcze pożyć
sofijka pisze: 6. David Bowie - The Rise and Fall of Ziggy...
wszystko co gosc zrobil jest mega świetne dla mnie
sofijka pisze:7. Beastie Boys – hmmm, no to niech będzie dwupak III Communication i Hello Nasty
- Uwielbiam Sabotage :)
sofijka pisze:9. Led Zeppelin – po zastanowieniu wzięłabym dwupłytową Mothership...
tak ja tez często wracam świetnie to zrobili. Pochwale sie że byłem w Londku w kinie na prapremierze Celebration Day, strasznie fajnie jak na koncercie, cale kino fanów
sofijka pisze:Rage Against The Machine –dwupak : Rage Againts The Machine i Evil Empire
- ja bym został przy jedynce, ale mieli wtedy kawałki , ja pierdykam
sofijka pisze: Tiamat –Wildhoney
- piekna płyta, wczoraj sluchalem deeper kind of slumber - taki miałem śpiacy dzien

pozyczam Radiohead i Black Sabbath od ciebie:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: 10 top ten płyt, które zabierzesz na bezludną wyspę

Post autor: chrzanovy » 16 gru 2014, 18:32

Lemoni pisze: W styczniu będę chwilę w Londynie, może uda mi się strzelić fotę na Abbey Road :serce:
Lemoni szczerze ci powiem że nie ma tam nic, kiepskie że nie można zwiedzić studia, wiem że tam ciagle nagrania są, ale mogliby kurka zrobic jakies godziny dla takich freeków jak my
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”