Metal Symfoniczny

Podzielmy się muzyką, którą najczęściej słuchamy - hity z pierwszych miejsc list przebojów a także utwory przez wiele osób zapomniane a przez nas odkurzane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Metal Symfoniczny

Post autor: CatAnn » 02 maja 2012, 21:15

Tak przeglądałam różne tematy pytające o to jak zapatrujecie się na różne gatunki muzyczne i sobie pomyślałam... A, zapytam :)

A więc moje pytanko: co myślicie o metalu symfonicznym? Mam na myśli zespoły takie jak Nightwish, Epica, Delain, Xandria, Therion, Apocalyptica, Within Temptation i inne :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: TigeR » 02 maja 2012, 21:53

Bardziej pasuje okreslenie "Gothic metal" i wrzucenie tego w zasadzie do jednego wora, bo jest jeszcze wiele podgatunkow tego.

Swego czasu Nightwish, troche Within Temptation.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: kalka_96 » 02 maja 2012, 21:55

Ja słucham od czasu do czasu i podoba mi się, szczególnie Apocalypticia i Nightwish, zaczęłam słuchać jakieś 6 lat temu, jak kupiłam gitarę elektryczną, czasem nawet pogram sobie jakieś utwory tych zespołów. :wink:

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: KeyO » 03 maja 2012, 22:12

Z wymienionych najbardziej odpowiada mi brzmienie Apocaliptici.
Ogólnie świetne brzmienia. Nightwish najbardziej mi się podoba w wydaniu life.

Musze sie zgodzić z Tigerem że najbardziej ogólnie to gothik a nie metal symfoniczny. Ale prawda jest taka że obecnie jest tak wiele podgrup muzycznych Ze ciężko cokolwiek zakwalifikować konkretnie. :)
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: CatAnn » 15 maja 2012, 20:01

KeyO pisze:Ale prawda jest taka że obecnie jest tak wiele podgrup muzycznych Ze ciężko cokolwiek zakwalifikować konkretnie.
O. I z tym się zgodzę. Część może faktycznie bardziej gothic, część jednak bardziej symfoniczny, określenia są różne.

A teraz druga część mojego pytania: jeździcie na koncerty? :>
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: Jarczyslaw » 25 lip 2012, 03:03

Z zespołów, których nazwy zostały wymienione w tym temacie najbardziej podoba mi się Epica. Głównie ze względu na zniewalającą barwę głosu Simony (i kilka fajnych patentów, które ujawniały się na ich starszych płytach). Na koncerty niestety regularnie nie jeżdżę. Byłem tylko na jednym i to właśnie Epici. Wrażenia nie do opisania :)

Delain też daje radę (pamiętam, że był jeszcze After Forever, który był świetny oraz ReVamp, równie dobry). Reszta średnio i poniżej średniej.

Przydałoby się wreszcie wyzdrowieć na tyle, żeby można było na koncertach się częściej pojawiać...
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: KeyO » 25 lip 2012, 23:58

Ja na koncerty z uwielbieniem, aczkolwiek raczej rockowe niż "metalu symfonicznego".

W naszym domu rock panuje niepodzielnie - od AORa przez progresive, hard aż do metalu. Mój mężczyzna lubi może lżejsze klimaty ale mocne uderzenie też go na szczęście nie odstręcza.
Koncerty ostatnie to min. trio Journey-Foreigner-Styx (megakoncert), cudowne granie Dream Theater (z supportem Periphery - mało znani ale interesujący młodzi metalowcy ze Stanów), DublePlay - Glenn Hughes i Fish (czułam się jak pod wpływem hipnozy, taki ma kontakt z publika, zwłaszca że koncert był w klubie), odlotowi Lynyrd Skynyrd.
Czekam z utęsknieniem na Rush i w grudniu Epica :)
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: Jarczyslaw » 26 lip 2012, 00:04

Zazdroszczę!! Na Dream Theater pójdę jeśli jeszcze kiedyś nadarzy się okazja nawet jeśli miałbym mieć przy sobie podręczy kibelek :roll:
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: Grzyb333 » 28 lip 2012, 01:00

Ja jako zgred klasyką pojadę.
Therion i cover najbardziej niepokojącego utworu w historii muzyki. Wykorzystany w soundtracku legendarnefgo filmu "Omen".

Lejdis and Dżentelmen - Carl Orff "Carmina Burana" w wykonaniu kultowej kapeli Therion:
http://www.youtube.com/watch?v=gEGSMn3P ... r_embedded
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

geno
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2012, 22:57
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg / Kraków
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: geno » 02 sie 2012, 22:21

Grzyb333 pisze:Lejdis and Dżentelmen - Carl Orff "Carmina Burana" w wykonaniu kultowej kapeli Therion:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Faktycznie robi wrażenie tym bardziej że Omena pamiętam jeszcze z lat dziecięcych kiedy to naprawdę bałem się takich filmów.
Fajnie, że powstał taki temat. Na pewno przesłucham trochę tych zespołów. Od lat jaram się m.in. zespołami: Nightwish, Delain i Epicą. Przyszedł chyba czas na aktualizację playlisty :wink:

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Metal Symfoniczny

Post autor: Jarczyslaw » 02 sie 2012, 22:37

Polecam zapoznać się z najnowszym albumem Delaina, który wyszedł niedawno. Całkiem fajny ;)
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”