biotyk - szkodzi?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stillla
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 02 mar 2010, 07:52
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

biotyk - szkodzi?

Post autor: stillla » 06 paź 2010, 08:04

Witam,
Czy ktoś z was przyjmował biotyk?

"Biotyk jest nowoczesnym połączeniem probiotycznych żywych kultur bakterii kwasu mlekowego L. casei z prebiotykiem - inuliną."
http://www.lekam.pl/files/files/Biotyk-Ulotka.pdf

Czy mozliwe jest żeby szkodził na jelita?

Kiedyś lekarz polecił go mężowi, zaczął go brać i się pogorszyło. Powiedzieliśmy lekarzowi o tym na następnej wizycie. Lekarz stwierdził, że to nie możliwe. Uznaliśmy więc to za przypadek i wróciliśmy do Biotyku - no i znowu było gorzej. Zamieniliśmy go na Sanprobi a poxniej Trilac. Przedwczoraj skończył nam się trilax więc podałam mężowi Biotyk. Od miesiąca (od kiedy bierze budenofalk) nie bolał go brzuch więc pomyślałam, że Biotyk nie powinien mu zaszkodzić, a po 2 będzie to dobry test dla tego leku. No i niestety pojawił się w nocy lekki ból. Mąż nawet nie wiedział, że dostał Biotyk, więc to nie jest jakieś negatywne nastawienie do tego leku i wmawianie sobie bólu.

Czy w jego składzie jest coś co mogło mu zaszkodzić? Myślałam, że probiotyki nie mogą zaszkodzić. Ale 3 pogorszenia to chyba nie przypadek?
Mąż: CD
Początek choroby: 2007/2008

gregtech

Re: biotyk - szkodzi?

Post autor: gregtech » 06 paź 2010, 08:29

Wątpie żeby szkodził jak patrze na skład ilość bakterii jest śmiesznie niska, prawie znikoma, w jogurtach już jest więcej dobroczynnych bakterii niż w tej kapsułce, nie wiem czy inulina sama w sobie może wywołać jakiś skutek uboczny, sporo osób zażywa tu inuline niech sie wypowie. Jak po trilacu czy sanprobi nic nie jest to zostań przy tym, więcej dobroczynnych bakterii.

stillla
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 02 mar 2010, 07:52
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: biotyk - szkodzi?

Post autor: stillla » 06 paź 2010, 08:39

Jogurty (szczególnie te pitne) i maślanki też mu bardzo szkodzą, ale mleko i sery nie.
Czy możliwe jest, żeby nie tolerował tych l-casei?
Mąż: CD
Początek choroby: 2007/2008

Lorema

Re: biotyk - szkodzi?

Post autor: Lorema » 07 paź 2010, 14:53

Mój syn brał Biotyk przez 15 dni (to była wyjątkowa sytuacja i nie trzeba przechowywać kapsułek w lodówce - mój syn bierze codziennie Lacidofil) i nic złego nie działo się.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: biotyk - szkodzi?

Post autor: Dżordż » 13 sty 2013, 06:48

Biotyk bardzo dobrze tolerowałem zarówno complex i ten zwykły. Teraz zacząłem brać sanprobi ibs i coś burczy mocno. Trzeba zaczekać aż bakterie się zagnieżdżą:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”