probiotyki

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dzierzba
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2007, 12:05
Choroba: CD
Lokalizacja: w-wa
Kontakt:

probiotyki

Post autor: dzierzba » 28 lut 2007, 19:41

Ciekawi mnie czy owe bakterie moga nak w jkis sposob pomoc pisalem juz przy temacie z LDN ze w polsce prowadzili badania na dzieciach a propo probiodykow i ich dzialania w chorobie Crohna. Skoro byly pozytywne to moze trzeba sie dowiedziec od lekarzy co oni mysla na ten temat i jakie probiotyki nalezy zazywac zeby liczyc na jakis efekt. Drogie to nie jest a jesli ma pomoc chocby 1% to i tak warto. Osobiscie wierze ze te bakterie moga nam pomoc w jaki sposob poprzez polepszenie pracy jelit a napewno nie zaszkodza tak wiec ja zaczynam pic actimela jak cos mi bedzie to ich zaskarze ze mowili ze bedzie lepiej :))

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Mama Juleczki » 28 lut 2007, 19:58

Julkę "bombardujemy" probiotrkami wszelkimi i efekt moim zdaniem jest rewelacyjny: utrzymujemy remisję, rośnie, przybiera na wadze, czuje się świetnie, infekcje niemal całkowicie ją omijają - warto!!!!!!!!!!! :razz:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Mamcia » 28 lut 2007, 21:11

Wiedza EBM (evidence based medicicne) jest tutaj http://nzj.iimcb.gov.pl/Probiotyki.ppt. Nie znaczy to, że inne nie działaja, ale brak na to dowodów z badań klinicznych.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Probiotyki”