Jakie probiotyki?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2008, 14:57
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bolesławiec/UK
Kontakt:

probiotyki

Post autor: madziunkaa » 01 lut 2008, 15:10

czy mozna je brac w zaostrzeniu jezeli wczesniej sie ich nie bralo?? i czy jak zaczniemy stosowac wszystkie nowosci czy to nie pogorszy sprwy???
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, 18:01 przez madziunkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: jaryszek » 01 lut 2008, 16:36

ciagnac zbyt wiele srok ogon nie jest dobrze :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: misiek1 » 01 lut 2008, 17:02

madziunkaa pisze:czy mozna je brac w zaostrzeniu jezeli wczesniej sie ich nie bralo??
Poczytaj o priobiotykach na forum. Nie mart sie , nie zaszkodza Tobie i Mężowi.
madziunkaa pisze: i czy jak zaczniemy stosowac wszystkie nowosci czy to nie pogorszy sprwy???
Zależy co masz na mysli, jezeli chodzi o priobiotyki to nie zaszkodzą ale jak masz na mysli jakies leczące koktajle od znachorow czy np probe picia samego soku z kapusty przez dwa tygodnie( chyba bylo cos takiego na forum ;p) to odradzam.

Poczytaj o suplementach diety na forum.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2008, 22:58 przez misiek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2008, 14:57
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bolesławiec/UK
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: madziunkaa » 01 lut 2008, 22:02

od znachorow to raczej nie, ale teraz zaczal maz brac Omega3 i kw foliowy a do tej pory nie bral. No i na probe pije sok Noni ale czy to ma sens to nie wiem, napewno duzo kosztuje.
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2008, 14:57
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bolesławiec/UK
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: madziunkaa » 02 lut 2008, 23:27

Hm na początku zaczął brać Omegę3 i za pare dni pić Noni 2 razy dzinnie po 2 uncje. Dostał biegunek po 6 dziennie nigdy tak nie miał. Zmiejszył Noni do 1 uncji a biegunki dalej były. Wczoraj przstał brać Omege3 i mówi, że chyba się uspokoiło z :wc:

A co do stosowania Noni to jest tak:
Widzę, że mężuś czuje się troche lepiej po Noni, przynajmiej psychicznie! Właśnie mu się kończy butelka i męczy mnie abym mu zamówiła jesteśmy w UK a ja mam problem z wysłką tutaj, ale szukam. zobaczymy jak kupimy to dam znac znać czy pomaga (ale podobno trzeba na to czasu).
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Awatar użytkownika
madziunkaa
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2008, 14:57
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bolesławiec/UK
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: madziunkaa » 02 lut 2008, 23:57

magdalene, 1 dziennie
Nie rezygnuj z marzeń w obawie przed przegraną.....

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: probiotyki

Post autor: Joanna23 » 01 kwie 2008, 14:12

W zaostrzeniu powinno się brać TRILAC to jest dobry probiotyk nawet w ulotce pisze że jest na zapalenie jelit. Nawet w podróżach pomaga by nie chciało się na kibelek:)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2008, 18:30

Nie ma żadnych badań klinicznych o działaniu trilacu w NZJ. Nie twierdzę, że niektórym nie pomaga. Nie wolno jednak pisać powinno się.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: probiotyki

Post autor: goniusia » 01 kwie 2008, 19:18

Mi gastrolog teraz przepisała tabletki do żucia Bio Gaja ale u mnie w aptece oczywiście nie było to kupiłam Bifoval i biorę raz dziennie

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: probiotyki

Post autor: Artur rodzic » 01 kwie 2008, 19:45

Bio Gaja napewno ściągną ci na zamówienie ja tak robię dla mojego syna opakowanie 10 tabletek u mnie w Aptece około 15 złotych
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: probiotyki

Post autor: Joanna23 » 02 kwie 2008, 08:16

Działanie:
Preparat w postaci zliofilizowanej w powlekanych mikrogranulkach, zabezpieczających bakterie przed inaktywującym działaniem soku żołądkowego. Preparat regeneruje i przywraca możliwości rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Zawarte w nim szczepy bakterii wytwarzają kwas mlekowy, który obniża pH w przewodzie pokarmowym oraz zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Szczep Lactobacillus acidophilus kolonizuje i rozmnaża się w jelicie cienkim i grubym stwarzając korzystne warunki do rozwoju Bifidobacterium bifidum, którego obniżone stężenie w przewodzie pokarmowym może być przyczyną występowania przewlekłych zaparć. Szczep Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus produkuje naturalne związki o właściwościach antybiotycznych.

Wskazania:
Zaburzenia jelitowe wywołane antybiotykoterapią. Zaburzenia czynnościowe jelit spowodowane brakiem prawidłowej flory bakteryjnej. Ostre i przewlekłe zapalenie jelit. Przewlekłe zaparcia zwłaszcza wieku starczego.

Skopiowałam z ulotki o TRILACU. Mój GASTROLOG powiedział że POWINNO się brać w tej chorobie. Ja bym tak se tego NIE wymyśliła.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2008, 16:34

A JA POWTARZAM, ŻE BRAK JEST DANYCH . Dlatego lekarz nie powiniem polecać. Zapraszam do prezentacji prof. Szajewskej. Nie twiredzę, że komuś nie pomożę, bo moja Panna mówi, że jak nie bierze to gorzej się czuje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Linda123 » 03 kwie 2008, 10:35

Jeżeli chodzi o probiotyki to ja biore i trilak i enterol, ponieważ często niestety biorę antybiotyki.
Przed zdjagnozowaniem NZJ, miałam uporczywe biegunki i bóle brzucha. Niczym pierwszy raz trafiłam do szpitala sama zakupiłam w aptece trilak i brałam go przez kilka tygodni. Nie spowodował on poprawy (biegunki cały czas były i dodatkowo pojawiło się krwawienie) ale brzuszysko mniej mnie bolało. Wtedy jeszcze byłam bez żadnego leczenia, więc trilak troszkę pomógł, przynajmniej zadzaiłał łągodząco na bóle brzucha.

Sok Noni piłam. Wywaliłam całą butlę bez żadnych zadawalających rezultatów, ale ufff nie zaszkodził :roll:
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: probiotyki

Post autor: Joanna23 » 03 kwie 2008, 18:09

Ja najczęściej biore trilac jak wyjeżdżam gdzieś. Odrazu pomaga. Przy ASAMAX tabletkach też biorę trilac.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: probiotyki

Post autor: biedronka24 » 03 kwie 2008, 21:48

Przy antybiotykach biorę Lakcid. Trilak trochę drogi. U mnie probiotyki nie wpływają na zmniejszenie biegunek. Był czas, że chodzilam do WC 20 x na dobę i Lakcid nie zmniejszył tej ilości. Dopiero smecta, Loperamid + inne leki działały.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”