Mutaflor

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Mutaflor

Post autor: Darkness » 28 kwie 2019, 16:07

romek pisze:
28 kwie 2019, 15:01
17 to bardzo dużo. Już nie pamiętam dokładnie, ale w Blofeld to było kilka . Czyli w sumie wychodzi na to samo
Właśnie nie. W Bodfeld-Apotheke masz przesyłkę 7€, fakt 10€ taniej ale sam probiotyk jest droższy o 27€. Przy kupnie kilku opakowań, opłaca się bardzo.

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Mutaflor

Post autor: Darkness » 28 kwie 2019, 16:20

Niestety wyczytałem w regulaminie: Chilled goods will not be delivered. Także odpada.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: romek » 28 kwie 2019, 21:08

Znajdź kogoś kto jeździ do Czech. Tam 100 tbl kosztuje 1700 koron czyli niecałe 300 zł. Tylko trzeba mieć receptę

Lukas34
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:20
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: mutaflor

Post autor: Lukas34 » 30 sty 2020, 22:17

dzisiaj lekarz przepisał mi mutaflor, czy warto to jeszcze brać? jest bezpieczne??:)

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: mutaflor

Post autor: romek » 31 sty 2020, 11:51

Dziwne, że Ci przepisał bo w Polsce Mutaflor nie jest dopuszczony do obrotu :smutny: Ale zdecydowanie warto. Według badań klinicznych jest on podobno w indukowaniu i utrzymywaniu remisjii w CU równie skuteczny jak mesalazyna. Z tym, że chyba tylko przy CU - przy innych NZJ nie wiadomo. Tylko cena koszmarna. Przeczytaj sobie posty Noelii w dziale o Vivomixxie. Dawała tam linki naukowych publikacji o Mutaflorze też.

Lukas34
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:20
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: mutaflor

Post autor: Lukas34 » 31 sty 2020, 19:32

ja znalazłem coś takiego, ale na szybko i może nie doczytałem dalej....bo nie zrozumiałem, czy w tych probiotykach są szczepy z nowym niegroźnym genem??

Naukowcy dokonali wspomnianej obserwacji podczas badania szczepu bakterii Escherichia coli, sprzedawanej w Europie jako probiotyk działający profilaktycznie w kierunku biegunki. Odkryli, że po kilku tygodniach od wszczepienia jej do jelit myszy, DNA mikrobu uległo zmianie, a sama bakteria zyskała nowe właściwości. W pewnych warunkach zwracała się przeciwko gospodarzowi i wykształciła zdolność do żywienia się ochronną wyściółką jelita. Jej zniszczenie jest łączone z rozwojem syndromu jelita drażliwego. Dieta gryzoni oraz skład ich mikroflory miały kluczowy wpływ dla przebiegu „ewolucji” bakterii w jelitach. Więcej na: https://www.doz.pl/czytelnia/a14291-Pro ... _dzialanie

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: mutaflor

Post autor: romek » 02 lut 2020, 11:48

Bardzo ciekawe. Biorę Mutaflor od półtora roku. Zaczynam się bać :smutny:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: mutaflor

Post autor: Noelia » 03 lut 2020, 15:55

Połączyłam 2 tematy o Mutaflorze.
Lukas34 pisze:
30 sty 2020, 22:17
dzisiaj lekarz przepisał mi mutaflor, czy warto to jeszcze brać? jest bezpieczne??:)
Każdy ma inną mikroflorę, więc dany probiotyk może na każdego zadziałać inaczej - jednemu pomoże, a u innego wywoła np. wzdęcia.
Nie ma innego wyjścia niż przetestować na sobie, obserwując reakcje organizmu.
Dużo zależy też od choroby, bo - tak jak słusznie Romek wyżej napisał - działanie Mutafloru zostało potwierdzone w niezależnych badaniach klinicznych jedynie w przypadku CU (WZJG).
I np. w Niemczech Mutaflor jest refundowany w CU (a konkretnie w remisji CU w przypadku nietolerancji mesalazyny).
romek pisze:
31 sty 2020, 11:51
Przeczytaj sobie posty Noelii w dziale o Vivomixxie. Dawała tam linki naukowych publikacji o Mutaflorze też.
To tutaj też wkleję kilka istotnych cytatów :roll:
Rola bakterii Escherichia coli szczep Nissle 1917 w chorobach przewodu pokarmowego
Escherichia coli Nissle 1917 (EcN) jest niepatogennym szczepem mającym właściwości probiotyczne. Obserwowano, że hamuje wzrost wielu szczepów bakterii chorobotwórczych. W licznych badaniach z udziałem ludzi i zwierząt doświadczalnych oceniono znaczenie EcN w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego.
Najwięcej doniesień dotyczyło skuteczności terapii we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Uzyskiwano porównywalne wyniki w leczeniu (podtrzymaniu remisji) wrzodziejącego zapalenia jelita grubego mesalazyną i EcN. Terapia probiotykiem przyczyniała się do szybszego uzyskiwania remisji i poprawy obrazu histopatologicznego jelit w porównaniu do placebo. Odpowiedź na leczenie była zależna od dawki zastosowanego wlewu. EcN wpływała również na zmniejszenie wytwarzania cytokin prozapalnych.
Obecnie niewiele jest doniesień dotyczących zastosowania EcN w terapii choroby Leśniowskiego-Crohna, wymaga to przeprowadzania dalszych badań.

Analizując wpływ EcN na inne dolegliwości przewodu pokarmowego obserwowano zmniejszenie bólu, nudności i wzdęć w grupie osób z zespołem jelita drażliwego otrzymującej probiotyk. W badaniach przeprowadzonych z udziałem dzieci oraz zwierząt doświadczalnych wykazano korzystny wpływ EcN na zapobieganie i leczenie biegunek. Nie zaobserwowano natomiast różnic w intensywności gazów jelitowych w wyniku podawania probiotyku.

Escherichia coli Nissle 1917 jest probiotykiem nienależącym o bakterii kwasu mlekowego. Mechanizmy jej działania korzystnie wpływające na wyniki wspomagania leczenia chorób przewodu pokarmowego mogą być wielokierunkowe i konieczne byłoby przeprowadzenie badań w celu ich wyjaśnienia. Wśród nich warte uwagi są m.in.: wpływ EcN na zasiedlanie przewodu pokarmowego przez niepatogenne bakterie i na zmiany pH i dysocjację soli mineralnych w świetle jelita, oddziaływanie EcN na odpowiedź immunologiczną organizmu oraz na redukcję sekrecji cytokin prozapalnych. EcN stymuluje także wydzielanie śluzu przez komórki jelitowe, co uszczelnia jelito oraz wspomaga jego zasiedlanie przez bakterie probiotyczne i sprzyja usuwaniu z niego szczepów patogennych.

Z udziałem EcN i innych probiotyków, ze składników prebiotycznych diety powstaje w jelicie grubym m.in. kwas masłowy, który jest podstawowym źródłem energii kolonocytów [12]. Obecnie są prowadzone prace mające na celu wprowadzenie kwasu masłowego, np. w postaci preparatu Debutir (produkt specjalnego przeznaczenia medycznego), do standardów leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego [2].

Z przedstawionego przeglądu piśmiennictwa wynika, że Escherichia coli Nissle 1917 ma zastosowanie w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, zwłaszcza w terapii wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz może wspomagać leczenie zespołu jelita drażliwego i biegunek.
Skuteczność tego szczepu w terapii choroby Leśniowskiego-Crohna nie jest jednoznacznie potwierdzona i wymaga prowadzenia dalszych badań.

Probiotyki – aktualny stan wiedzy i zalecenia dla praktyki klinicznej
Nieswoiste zapalenia jelit
Etiopatogeneza nieswoistych zapaleń jelit pozostaje nieznana, ale rozważana jest nieprawidłowa odpowiedź immunologiczna na składowe mikrobioty (bakterie i/lub ich produkty) przewodu pokarmowego. U dorosłych chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego stosowanie niepatogennego szczepu E. coli Nissle 1917 było równie skuteczne jak mesalazyna w podtrzymywaniu remisji wywołanej farmakologicznie. Wyniki badań w chorobie Leśniowskiego i Crohna nie są jednoznaczne.

Aktualne wytyczne: według wytycznych European Crohn’s and Colitis Organisation (ECCO) w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego u dorosłych jako opcję terapeutyczną można rozważyć stosowanie E. coli Nissle. U dzieci można rozważyć zastosowanie E. coli Nissle lub VSL#3 (zawiera 4 szczepy bakterii z rodzaju Lactobacillus, 3 szczepy z rodzaju Bifidobacterium oraz Streptococcus salivarius thermophilus). Stosowanie tego ostatniego było skuteczne w zapobieganiu zapaleniu zbiornika wytworzonego po proktokolektomii (pouchitis) i obecnie jest zalecane przez niektóre towarzystwa naukowe. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi tak dorosłych, jak i dzieci, nie ma podstaw naukowych do stosowania probiotyków w leczeniu chorych na chorobę Leśniowskiego i Crohna.
Lukas34 pisze:
31 sty 2020, 19:32
ja znalazłem coś takiego, ale na szybko i może nie doczytałem dalej....bo nie zrozumiałem, czy w tych probiotykach są szczepy z nowym niegroźnym genem??
To były jakieś badania na myszach i nie wiadomo jakiego konkretnie szczepu.
W tym artykule chodzi o to, że probiotyki to żywe organizmy i można je w związku z tym modyfikować genetycznie i wykorzystać, np. do leczenia wspomnianej tam fenyloketonurii.
Mutaflor został wielokrotnie przebadany u ludzi i uznany za całkowicie bezpieczny.
Escherichia coli Nissle 1917 (EcN) jest niepatogennym szczepem mającym właściwości probiotyczne.
Niepatogenny znaczy niechorobotwórczy.
I dokładnie ten szczep jest w Mutaflorze.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: romek » 15 cze 2020, 15:11

Hej, czy ktoś z Warszawy ma może niepotrzebny Mutaflor? Pilnie potrzebuję

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: romek » 15 cze 2020, 15:12

Hej, czy ktoś z Warszawy ma może niepotrzebny Mutaflor? Pilnie potrzebuję. Jeżeli tak, to proszę info na priv

beatabettina
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2020, 18:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: beatabettina » 21 cze 2020, 18:46

Cześć. Bardzo PILNIE potrzebuję probiotyku MUTAFLOR. Potrzebuję około 70 kapsułek. Chętnie odkupię lub "pożyczę". Na początku września będę jechała do Czech, więc przywiozę. Mogę również przywieźć kilka opakowań osobie, która zechce mnie poratować w tej szczególnej sytuacji. Kontakt na mail: 1beata1@vp.pl.
Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Mutaflor

Post autor: Darkness » 04 sty 2021, 17:44

Cześć,
Czy ktoś tutaj jeszcze kupuje Mutaflor? Do tej pory kupowałem w Bodfeld-Apotheke ale chwilowo nie wysyłają za granicę. Szukam innych alternatyw. Czy w Czechach honorują zwykle polskie recepty?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: romek » 04 sty 2021, 18:31

To dziwne. Bo jeszcze w grudniu Bodfeld wysyłał do Polski.
W Czechach musisz mieć receptę. Wystarczy zwykła polska. Jest ważna w całej UE :roll:

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Mutaflor

Post autor: Darkness » 04 sty 2021, 19:21

romek pisze:
04 sty 2021, 18:31
To dziwne. Bo jeszcze w grudniu Bodfeld wysyłał do Polski.
W Czechach musisz mieć receptę. Wystarczy zwykła polska. Jest ważna w całej UE :roll:
Mają jakiś błąd w systemie i wstrzymali wysyłki za granice. Jeszcze pytanie, czy ma ktoś jakąś sprawdzoną aptekę przy granicy w Czechach w której można kupić?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Mutaflor

Post autor: romek » 05 sty 2021, 12:21

Almus Lekarna Na Ostravske.
Komorni 564/1, 737 01 Cesky Tesin, Czechy
+420 558 711 631

Znajomy mi tam kupuje jak jest w Cieszynie. Ostatnio kilka dni temu.
Przyjeżdża z receptą, oni zamawiają, i na drugi/trzeci dzień jest do odbioru :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”