Mutaflor

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

mutaflor

Post autor: dota » 15 maja 2006, 21:34

mam pytanie odnośnie mutafloru. Byłam dzisiaj w poradni gastologocznej z Bartkiem. Rozmawiałam z p. docent odnośnie podawania Bartkowi i teraz mam mieszane odczucia.Wykład p. prof Szajewskiej napawa optymizmem ale od docent usłyszałam, że o immunologii mało wiemy i Bartek będzie jej pierwszym pacjentem, który będzie zażywał mutaflor, nie jest do niego przekonana. Mam odstawić wszystkie inne wspomagacze typu tłuszcze omega, trilac, enterol(na luźne stolce Bartkowi bardzo pomaga). Docent twierdzi że tego typu leki stymulują układ immunologiczny i nie ma co przesadzać bo za pare lat mogą wyjść z tego dodatkowe kłopoty. Mąż chciał kupić w aptece w Berlinie, odwiedził 4 i nigdzie nie było, musiał zamówić. Więc chyba taki popularny to nie jest. Mam pytanie czy ktoś stosował mutaflor jeśli tak to przez jaki okres i z jakim efektem. Prawdę mówiąc po tej wizycie to już nie jestem taka pewna czy to dobry pomysł.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: dota » 07 cze 2006, 19:41

Jeżeli jest ktoś zainteresowany mutaflorem to mogę odstąpić. Bartusowi jednak nie służy. Rozmawiałam z prof. Szajewską i ponoć jest skuteczny przy CU i to w dodatku podczas remisji. Więc jeżeli jest ktoś z okolic Szczecina chętny na sobie poeksperymentować to proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: dota » 10 cze 2006, 16:40

nie napisałam, że odstąpie bezpłatnie . Bartkowi się nie przyda, a może komuś pomoże, specyfik dosyć drogi i szkoda go wyrzucić

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mutaflor

Post autor: langusta » 24 lis 2006, 20:25

Mutaflor - priobiotyk
Od 2 tygodni podaje córce ten lek. Nie ma go w Polsce sprowadziłam go z Niemiec.
Nie jest tani ale podobno skuteczny w podtrzymaniu remisji.
Czy ktoś zna ten lek? Stosuje go i z jakim skutkiem?
pozdrawiam :wink:
langusta
dwie córki chore na CD

Elzbieta
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2006, 21:27
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: poznań

Re: mutaflor

Post autor: Elzbieta » 10 gru 2006, 22:07

napisz prosze jakie byly powiklanie po podaniu Bartkowi mutafloru?
ja wlasnie zaczelam go podawac mojemu synowi-ma CU z zaostrzeniu,rozmawialam z lekarzami z CZD i stwierdzili ze jest skuteczny-minimum rok podazy 1 kapsulka dziennie.Dzieki i pozdrawiam
ela

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:58
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: dota » 11 gru 2006, 12:56

Bartkowi popsuły się kupy, pojawił się tłuszcz w kale, dostał jakiś dziwnych wypieków i ogólnie czuł się marnie. Nie jestem pewna czy przyczyną był Mutaflor, ale odstawiłam i nie będę ryzykować. O ile wiem Mutaflor jest skuteczny przy CU i to w podtrzymaniu remisji, a Bartek ma CD wiec poprzestaję na normalnej florze bakteryjnej.
pozdrawiam

anette
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2006, 15:37
Choroba: CD
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: anette » 15 gru 2006, 21:26

witam :) od pół roku zarzywam mutaflor bez wiedzy lekarzy :) i powiem szczerze: na mnie dziala!!! jesli czuje sie jakos gorzej biore kapsulki np die dziennie i juz nastepnego dnia jest lepiej :) ja osobiscie kupuje leki w czeskim cieszynie, w czechach maja rejestracje i nie ma problemu zeby je kupic a ze mieszkam w bielsku i do granicy tylko godzinka... poza tym nie sa drogie :0 i trzeb a trzymac w lodówce!!
... gdy marzenia się spełniaja :)

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: Gośka » 17 gru 2006, 20:38

Anette! Czy tam kupujesz mutaflor na receptę? Jaka jest cena? Jeśli możesz to proszę o kontakt!

anette
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2006, 15:37
Choroba: CD
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: anette » 18 gru 2006, 08:59

hhmmm... to troszke skomplikowane bo w czehcach chodze do homeopaty.. tak tak wiem co niektórzy mysla o homeopatii ale spróbowac nie zaszkodzi :) i to własnie ten Pan przepsuje mi recepte :) i wykupuje ja w aptece :) nie wiem jak tak mozna bo recepta jest zawsze pypisana na mnie, a ja przeciez jestem z Polski :) nio ale to mało istotne ważne ze to dostaje :0 a ile kosztuje ... hhmmm ostatnio dotałam 60 kapsułek za 30 zlotych :) a tak normalnie to chyba 15 zlotych za 20 kapsułek, ale jeszze to sprawdz, bo zazwyczaj to tatuś :) załatwia :) jeśli chcesz wiedzieć jeszcze cos to pisz na gadu gadu :) pozdrawiam
... gdy marzenia się spełniaja :)

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: mutaflor

Post autor: tata pirata » 16 kwie 2008, 21:55

Witam
podaję omówienie doniesienia na temat mutafloru
oryginalny tekst ukazał się w:

http://www.aerztezeitung.de/medizin/kra ... sid=486806

"…Stosowanie probiotyków w leczeniu NZJ miało swój początek w 1918, gdy upubliczniono obserwacje poczynione przez niemieckiego profesora Alfreda Nissle: po 5 tygodniach doustnego podawania żywych bakterii E.coli doszło u pacjentki chorej na CU do remisji.
Od nazwiska tego profesora ten szczep bakterii nazwany został Escherichia coli Nissle. Współczesne badania nie dowodzą jednak, że podawanie E. Coli Nissle indukuje remisję u chorych na CU. Można jednak udowodnić, że podawanie tego probiotyku służy utrzymaniu remisji. W trwającej rok podwójnie ślepej próbie na 327 pacjentach CU, bedących w remisji, wykazano, że dawka raz dziennie 200 mg probiotyku E. coli Nissle (Mutaflor®) wystarczyła do utrzymania remisji równie dobrze, jak dawka trzy razy dziennie po 500 mg mesalazyny.

Natomiast inny probiotyk sprawdził się w zapobieganiu pouchitis. Mieszanka ta składa się z czterech rodzajów Laktobacyli, trzech rodzajów bifidobakterii oraz z Streptococcus salivarius subsp. thermophilus (VSL#3®) W rocznym badaniu przeprowadzonym we Włoszech u 40 pacjentów CU po anastomozie, podawano probiotyk lub placebo. W grupie otrzymującej probiotyk tylko u 10% doszło do pouchitis, w w przeciwieństwie do 40% w grupie placebo."

gwidon
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2005, 12:32
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

Re: mutaflor

Post autor: gwidon » 08 cze 2008, 10:18

Od paru miesięcy biorę 2 tabletki mutafloru dziennie. Wszystko byłoby super gdyby nie powtarzające się co jakiś czas potworne zaparcia. Może wiecie jak sobie z tym poradzić?
da się żyć

Rosa
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2008, 17:57
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: mazowieckie

Re: mutaflor

Post autor: Rosa » 23 cze 2008, 18:37

Moja córeczka też bierze mutaflor, zaparć powaznych nie ma, czasem zrobi kupkę dopiero na 3 dzień. Kiedyś prof. z CZD (gastroenterolog) polecił nam na zaparcia Lactulozę, ale nie miałyśmy okazji nigdy skorzystać.
moja córeczka- 3,5 roku, 100 cm 16 kg, bierze-Sulfasalazin EN 2x500 mg, Mutaflor Mite 2 x 1, witaminy, kwas foliowy. Stan - od stycznia 2008 r. remisja kliniczna, endoskopowa, brak remisji histopatologicznej, leczona w CZD

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: mutaflor

Post autor: Mamcia » 23 cze 2008, 21:46

Równie dobrze dział inulina, a wychodzi taniej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karo113
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2009, 21:41
Choroba: CU u rodzica
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ślask

MUTAFLOR

Post autor: karo113 » 12 cze 2009, 22:32

Witam
Czy wiecie ile powinna trwać kuracja Metaflorem u dziecka?

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Mutaflor - Słowacja?

Post autor: agnieszkad » 29 cze 2009, 19:30

Witam,

Czy to jest na recepte? Czy mozna kupic np. na Slowacji?

bardzo prosze o odpowiedz
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”