Dicoflor60 przyczyną pogorszenia biegunek?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smutasek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 06 lut 2014, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Dicoflor60 przyczyną pogorszenia biegunek?

Post autor: smutasek » 13 lut 2014, 14:19

Sprawa ma się tak. Brałam metronidazol i osłonowo gastrolog, wiedząc o mojej alergii na mleko i nietolerancji laktozy przepisała mi także Dicoflor60. Dziś po raz kolejny musiałam latać do toalety częściej niż normalnie. Dicoflor zawiera kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus. Czytałam ulotkę Dicofloru i nie znalazłam nic co do alergii na mleko. Coś mnie jednak tknęło i wklepałam to w internet... a tam pisze '' preparaty zawierające szczepy gatunku lactobacillus są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na mleko i laktozę'' ,oraz inne w ulotce Lakcidu ,gdzie są dokładnie wypisane przeciwwskazania i TA SAMA BAKTERIA Z DICOFLORU pisze jak byk : Przeciwskazania-Nadwrażliwość na białko mleka krowiego! I teraz moje pytanie. Czy mogło mi się chwilowo pogorszyć po tym probiotyku? oczywiście od jutra już go brać nie zamierzam, dziś wzięłam kolejny raz i jak można się domyślić biegunka wodnista, a ja już ręce załamuje... ;x I czy może z powrotem wrócić do ''normalnego'' stanu luźnych stolców, gdy zacznę brać leki na alergię?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”