probiotyki

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: probiotyki

Post autor: atabe » 15 sie 2013, 16:39

Moja córa brała ,głównie microflor32. Ale raz kupiłam jej 130, była w zaostrzeniu. Na nią jakoś wybitnie nie działa, a brała ponad rok. Teraz jest w remisji i przeszła na Biopron 9 i nic złego się nie wydarzyło. A cenowo dużo taniej :razz:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: probiotyki

Post autor: Nibiru » 31 sie 2013, 18:44

h1125c pisze:Witam, czy ktoś słyszał, brał Mikroflor 130? Gdzieś wyczytałem o tym leku/probiotyku mam zamiar przedstawić go mojemu lekarzowi ale fajnie byłoby znać opinie tych którzy mogliby mieć z nim bezpośredni kontakt
Brałem Miclofor, na pewno to nie ściema. Miałem po nim mnóstwo gazu ;) :P więc bakterie tam na pewno są i to w dużej ilości hehehe.
Po VSL#3 nie miałem gazów a więcej bakterii trochę mnie to dziwi.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: probiotyki

Post autor: Alis » 31 sie 2013, 20:28

a stosował ktoś Sanprobi super formuła, z jakim efektem?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Naobie » 31 sie 2013, 20:38

_Ray_ pisze:najlepiej brać probiotyki zarejestrowane jako leki. Jeśli farmaceuta jest ogrnięty to wie o co chodzi. Po prostu probiotyki jako suplementy ni emusza mieć udowodnionej skuteczności. A probiotyki-leki już tak ;)
_Ray_, a wiesz które są zarejestrowane jako leki? bardzo ciekawe to co tu piszesz :) daj znać jeśli wiesz :)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: probiotyki

Post autor: Nibiru » 31 sie 2013, 22:26

_Ray_ pisze:np. trilac, lacidofil, lacid.
;-)
Lakcid

http://www.urpl.gov.pl/system/drugs//dk ... _forte.pdf

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Natuśka » 31 sie 2013, 22:38

Nibiru pisze:
_Ray_ pisze:np. trilac, lacidofil, lacid.
;-)
Lakcid

http://www.urpl.gov.pl/system/drugs//dk ... _forte.pdf
Sądzę, że to z pewnością była literówka :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Naobie » 01 wrz 2013, 08:44

_Ray_ pisze:np. trilac, lacidofil, lacid.
czyli te najdroższe :D dzięki za info - lacidofil najlepiej na mnie działa więc zawsze go mam w lodówce :)
a wiesz coś na temat biotyku? jest tani i dlatego go kupuję ale jeśli nie ma sensu no to jednak wolę zainwestować nieco więcej w coś co faktycznie działa niż tylko łykać dla samej idei ;)

-edit-
ok doczytałam że biotyk to suplement :(

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: probiotyki

Post autor: obyty.z.cu » 01 wrz 2013, 12:05

Alis pisze:a stosował ktoś Sanprobi super formuła, z jakim efektem?
ja biorę go około 3 mcy w połączenie z Lacidofill po Metronizadolu i Cipropolu.
Muszę przyznac,że przy moim ogólnie bardzo złym stanie jelit od lat,
to zaczeło działać.W tym tygodniu skończył mi sie lacidofill i zostaje na sanprobi super formuła.
Ale.... jak zawsze dopowiem,liczy sie także "odpowiednie" jedzenie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Naobie » 01 wrz 2013, 12:32

_Ray_ pisze:a te inf są sprawdzone.moja mama jest farmaceuta a.wczoraj na szybko bez sprawdzania w komputerze podała mi trzy;-) co dziwne powiedziala.ze sanprobi ibs jest suplementen ale nie pamieta dokladnie i sprawdzi jc.
ja przewaznie uzywam trilacu ;-) ale wole zaplacic wiecej i wiedzie co jest w srodku.
też sprawdziłam i sanprobi ibs suplement. Kurcze przeleciałam w doz.pl sporo probiotyków i wyszło mi że lekiem jest trilac, lacidofil, lakcid i dicoflor czyli wybór średnio duży (zwłaszcza cenowo...).
no cóż szkoda ale fajnie takie rzeczy wiedzieć :) dzięki :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: probiotyki

Post autor: Alis » 01 wrz 2013, 12:35

_Ray_ pisze:co dziwne powiedziala.ze sanprobi ibs jest suplementen ale nie pamieta dokladnie i sprawdzi jc.
a to będę wdzięczna za info, bo ja właśnie ten sanprobi stosuję, teraz chciałam spróbowac super formułe
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Natuśka » 01 wrz 2013, 14:00

Lekiem jest jeszcze Enterol i ... takie coś dziwnego Lacto coś tam... Kurde, zaraz sobie przypomnę :p

[ Dodano: 01-09-2013 ]
O już wiem: Lacteol fort :D
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Naobie » 01 wrz 2013, 15:33

Egzistenz pisze: A gdzie jest info, że to lek? Bo się zastanawiam jak jest z Enterolem, który mi służy :)
Dicoflor też jest dobry, biorę go na zmianę z enterolem, który też do najtańszych nie należy.
jak klikniesz na konkretny lek na doz.pl to tam masz napisane czasem typ preparatu: lek ale nie wszedzie (czasem pisze cos dziwnego) zatem sprawdzam po tym czy refundowany. Jak pisze tak/nie znaczy że lek, jak pisze że nie dotyczy znaczy że suplement :P takie wnioski wysnułam po analizie kilku produktów na tej stronie:P

a Enterol kupiłam dawno dawno temu (na początku choroby) i w ulotce pisało by nie stosować w przypadku występowania krwawień z układu pokarmowego... więc skoro je mam stwierdziłam że to nie dla nas ale teraz już sama nie wiem bo bardzo dużo osób z forum go stosuje z tego co widzę.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Naobie » 01 wrz 2013, 17:28

Egzistenz pisze: A co sądzicie o doustnych probiotykach ginekologicznych? stosujecie? co najlepiej działa? ja kupiłam kiedyś lacibios a potem provag i invag(od dołu przy infekcji lepiej działało ) i ciężko mi się wypowiedzieć czy działają. Działanie invagu czułam przynajmniej :P lacibiios ma w ulotce, że chroni układ pokarmowy i drogi rodne więc wydaje się fajny.
brałam lacibios i provag ale tak jak piszesz trudno określić czy działają... ja brałam ze względu na wymrażanie nadżerki ;) a teraz sobie z jedno-dwa opakowania wezmę tak profilaktycznie bo gin mówił że nie zaszkodzi ;)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: probiotyki

Post autor: Nibiru » 01 wrz 2013, 17:56

Egzistenz pisze:W szpitalu łączyli mi Trilac z Enterolem jako podobno najlepsze połączenie. Czy tak jest faktycznie ?
Trilac to bakterie probiotyczne
Enterol to grzyby z gatunku Saccharomyces boulardii

Jak najbardziej słuszne podejście.
Ciekawostka: antybiotyk wybije probiotyk ale już grzybów zawartych w Enterolu nie, dlatego już bardziej kumaci lekarze przy antybiotykoterapii polecają Enterol. A po antybiotykoterapii probiotyk, w celu uzupełnienia wybitych pożytecznych bakterii.


Egzistenz pisze:A gdzie jest info, że to lek?
Łatwo można wszystko sprawdzić, bez chodzenia i proszenia się farmaceutów.

Proszę bardzo już podawałem wcześniej ale nikt nie zajrzał:

1. Lakcid
http://www.urpl.gov.pl/system/drugs//dk ... _forte.pdf
W ulotce opisane jest ze to jest lek

2. Lacidofil
http://www.merck-ch.pl/country.pl.chc/p ... f?Version=
W ulotce jest napisane że to lek

Co do Trilacu z informacji jakie znalazłem jest to Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Poniżej foto.

Obrazek


Dla zainterosowanych co chcą widzieć co jest lekiem a co nie zapraszam na stronę:
http://leki-informacje.pl/lek/wyszukiwa ... fil/1.html

Po wpisaniu w rubrykę danego produktu np. Lakcid wyświetli się wam że istnieje w bazie danych, jak wpiszecie Sanprobi tego nie będzie bo to suplement diety.

PS. Odnośnie leków a suplementów to nie jest tak jak tutaj zostało opisane. W Niemczech dany produkt może być suplementem diety a u nas ten sam produkt z przeklejoną etykietą lekiem. W Czechach VSL#3 ma status LEKU w USA status suplementu diety. Tutaj chodzi o to że dany koncern w Polsce ściąga produkt z zagranicy płaci niemałe pieniądze żeby to zarejestrowane zostało jako LEK, w innym kraju kupisz to samo tak samo produkowane jako SUPLEMENT DIETY. Kto zna dobrze przepisy i wie o co tu chodzi i z czym to sie je :P to zrozumie. W wielu przypadkach suplement diety = lek.
Mógłbym przytaczać tutaj wyroki sądowe dotyczące Czosnku czy Echinacei. Ale nie będę drążył tematu bo pewnie niektóre osoby i tak wiedza lepiej. W wielu przypadkach płacisz 2 razy tyle bo ma to status leku, a mógłbyś kupić ten sam produkt z tym samym składem od tego samego producenta jako suplement diety. Busness is Business. Niektórzy to "łykają" i przepłacają.

Pamiętajmy, że nie zawsze rejestracja jako lek jest gwarantem skuteczności preparatu. Czasami koszty rejestracyjne powodują jedynie, że ten sam preparat zarejestrowany jako lek będzie po prostu droższy. Nabijanie ludzi w butelke !



P.S. Kolejna ciekawostka : E-papierosy będą w niedługim czasie miały status jako LEKI nie będzie można ich kupić w znanych serwisach internetowych, i będą dwa razy droższe.
Naobie pisze:-edit-
ok doczytałam że biotyk to suplement :(
Nie znaczy że gorszy ! Myślisz że jak kupisz produkt X w Kraju X i będzie to lek a pojedziesz do kraju Y i kupisz ten sam produkt X jako suplement diety to będzie on gorszy ? Nie !
Niektórzy specjalnie rejestrują dany produkt jako LEK bo jest tzw. CENZURA PROZDROWOTNA narzucona przez UE określonym rozporządzeniem mówiąca że przy Lekach można stosować reklamę że coś leczy a przy suplementach nie można ! W tym celu właśnie niektórzy rejestrują coś co było suplem jako lek. Dla biznesu ! Ludzie nie dajcie się tak łatwo manipulować !

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Natuśka » 01 wrz 2013, 20:11

Naobie pisze:w ulotce pisało by nie stosować w przypadku występowania krwawień z układu pokarmowego..
Bodajże to był ten lek, gdzie może dojść do zakażenia krwi grzybami :neutral: Jako rzadkie działanie niepożądane... I może dlatego jest napisane, żeby nie stosować przy krwawieniu...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”