probiotyki

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: probiotyki

Post autor: alate » 23 sty 2017, 12:06

nie zgodzę się z Tobą. Bardzo skutecznym i rekomendowanym przez lekarzy i dietetyków probiotykiem jest także Vivomixx, Dicoflor też jest dobrze przyswajany. Dobrze, że rekomendowany przez Ciebie środek jest w Twoim przypadku pomocny, ale stwierdzenie, że że jest jedynym skutecznym w ogóle, wydaje mi się nadużyciem. Chyba, z masz dostęp do badań, które mogą to potwierdzić
Crohn ? Z tym da się żyć !

anowi120
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2012, 07:56
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: probiotyki

Post autor: anowi120 » 23 sty 2017, 12:10

Witam.Dla mnie najskuteczniejszym i dającym wymierne efekty jestDigestive z Laminina.
Po 6 latach bezowocnej walki w końcu trafiłam na coś co mi szybko i skutecznie pomogło.
Chętnie pomogę i udzielę informacji na temat preparatu,jak również moich doświadczeń
796796459

proszę przestać zamieszczać powtarzające się posty w takim charakterze, został stworzony dział reklam i tam umieszczać takie oferty
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017, 12:32 przez anowi120, łącznie zmieniany 1 raz.

anowi120
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2012, 07:56
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: probiotyki

Post autor: anowi120 » 23 sty 2017, 12:26

Stosowalam wszystkie probiotyki,bez efektów.Z tad moja opinia..
Jedyny preparat który mi pomógł .Są te preparaty o których napisałam powyżej.
Nie będe nikogo przekonywać bo każdy jest kowalem swojego losu i każdy ma prawo wybierać co chce.
Te produkty oczywiście mają badania naukowe i są wpisane rejestr leków lekarzy w Kanadzie i USA

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: probiotyki

Post autor: Luki36 » 23 sty 2017, 14:38

A czy ktos brał (ew. znacie opinie innych) 2 rodzaje probiotyków:
- Sanprobi superformuła
- Lactoral IBD

Brałem pierwszy dłużej - ot tak, bo gdzieś dietetycy proponowali.
Ostatnio przez 7 dni Lactoral ,ale odstawiłem, bo nie wiem, czy można to jeść i wolę najpierw zdiagnozować sie do końca.
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: michal_mg » 24 sty 2017, 22:03

porada lekarza warta zainteresowania to taka, która wpierw jest poparta zbadaniem flory bakteryjnej - inaczej to porady "na oko", a to, że 80% pomaga probiotyk "X" nie oznacza, że pomoże każdemu. A żaden z lekarzy nie sprawdza co komu we florze brakuje. Pomoże to ok, jak nie pomoże i nasili biegunke - no cóż, ale działał zgodnie z procedurą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Bizonik » 24 sty 2017, 23:27

Ja od dłuższego czasu przestałem kupować probiotyki za to sam kisze kapuste, ogórki, buraki i robie jagurty na bazie różnych zakwasków. I uważam że to jest chyba najzdrowsze rozwiązanie. Zauważyłem że jak tylko dostaje wzdęć i warczenia w brzuchu to czas pojeść ciut więcej kiszonek, dwa trzy dni u spokajają się jelita. Posłuchałem się Obytego i dzięki mu za to. Kasa zostaje w kieszeni a i w domu są zadowoleni z zawsze świeżego jogurtu czy kiszonek.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: probiotyki

Post autor: Luki36 » 25 sty 2017, 08:02

Mi kapusta kiszona zawsze szkodziła. Nawet jak z brzuchem oki, to jak do obiadku kapusty sie najadam, to potem, gazy , wzdęcia i ogólnie cienko.
Na razie, bez leków

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: probiotyki

Post autor: czarny » 25 sty 2017, 15:34

Bizonik pisze:Ja od dłuższego czasu przestałem kupować probiotyki za to sam kisze kapuste, ogórki, buraki i robie jagurty na bazie różnych zakwasków. I uważam że to jest chyba najzdrowsze rozwiązanie. Zauważyłem że jak tylko dostaje wzdęć i warczenia w brzuchu to czas pojeść ciut więcej kiszonek, dwa trzy dni u spokajają się jelita. Posłuchałem się Obytego i dzięki mu za to. Kasa zostaje w kieszeni a i w domu są zadowoleni z zawsze świeżego jogurtu czy kiszonek.
jeżeli chodzi o jogurty, to robisz je na bazie mleka sklepowego? czy starasz się mieć dostęp do rolnika?

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: probiotyki

Post autor: czarny » 25 sty 2017, 15:36

PS> jezeli ktos szuka alternatyw, chyba warto sie tez zaintersować probiotykiem ziołowym, VIta Biosa. Korzystam, warto sprobować

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: patkaas » 25 sty 2017, 17:29

Osobiście próbowałam wiele probiotyków i jak dotychczas nie do pobicia jest dla mnie Vivomixx. Niestety cena odstrasza, ale warto. Jeśli chodzi o inne probiotyki, to jedynymi na naszym rynku, które posiadają odpowiednie badania są Dicoflor i Enterol (informacja od lekarza). Reszta to poniekąd koty w worku. Myślę, że probiotyku za kilka złotych nie ma co kupować nawet.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Bizonik » 25 sty 2017, 17:43

czarny pisze:
Bizonik pisze:Ja od dłuższego czasu przestałem kupować probiotyki za to sam kisze kapuste, ogórki, buraki i robie jagurty na bazie różnych zakwasków. I uważam że to jest chyba najzdrowsze rozwiązanie. Zauważyłem że jak tylko dostaje wzdęć i warczenia w brzuchu to czas pojeść ciut więcej kiszonek, dwa trzy dni u spokajają się jelita. Posłuchałem się Obytego i dzięki mu za to. Kasa zostaje w kieszeni a i w domu są zadowoleni z zawsze świeżego jogurtu czy kiszonek.
jeżeli chodzi o jogurty, to robisz je na bazie mleka sklepowego? czy starasz się mieć dostęp do rolnika?
Staram się kupować mleko od rolnika, akurat mam taką pania na bazarku co przywozi:) ale również robiłem z mleka sklepowego, np mleko koneckie wychodzą ale ciut mniej gęste.
Luki36 pisze:Mi kapusta kiszona zawsze szkodziła. Nawet jak z brzuchem oki, to jak do obiadku kapusty sie najadam, to potem, gazy , wzdęcia i ogólnie cienko.
Mnie też zawsze kapusta czy ogórki szkodziły, właśnie głównie wzdęcia i gazy ale odkąd sam zacząłem je robić problem znikł. Najprawdopodobniej jest to wina przyspieszaczy jakie dodają do kiszenia, głównie octu.
Tak czy siak cieszę się że mogę jeść moją ulubioną sałatkę z kiszonej kapusty i marchwi z odrobiną oleju i cukru.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2017, 17:47 przez Bizonik, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: probiotyki

Post autor: obyty.z.cu » 25 sty 2017, 17:53

swoją drogą wielu z nas po prostu wylewa wodę np. od ogórków czy po płukaniu kapusty . A szkoda.... tabletek nikt nie wyrzuca ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: probiotyki

Post autor: cordo » 26 sty 2017, 01:17

Dicoflor + Vivomix stosowane codziennie są nie do pobicia... niestety nie każdego stać na tę kurację, ale stosowałem ją i czułem się jak w niebie, niestety teraz sam Dicoflor leci...

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: michal_mg » 27 sty 2017, 12:00

Jogurty równie dobrze wychodzą z mleka roślinnego - trzeba tylko zakupić i dodać bakterie.
Kapusta i wzdęcia - można to wyeliminować przez odpowiednie przyprawy i jest ok, choć niektórym nie trzeba. To najlepszy wskaźnik chyba co do stanu flory w naszych flakach.
A kiszonki - zgadza się, to najlepszy zestaw do odnowy swojej flory - dlaczego?:
- probiotyki zawierają w porywach do 50 szczepów, a we flakach jest ok 20.000 szczepów, więc jedząc probiotyki wspieramu tylko te, które dostarczamy
- dobór probiotyków "na oko" może różnie się skończyć, bo może się stać, że wspieramy właśnie te, które są w przeroście
- kiszonki poza bakteriami dostarczają odpowiednich substancji, które wpływają na utworzenie odpowiedniego środowiska dla całej flory bakteryjnej. Nie sztuka jest dostarczyć probiotyków, które jak nie mają warunków i tak zaraz zdechną
- odpowiednia flora to również odpowienie substancje, które są dostarczane do naszego organizmu z tego co one same wytwarzają
Obrazek

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: probiotyki

Post autor: Anna3 » 07 lut 2017, 17:21

Witam,

Stosował ktoś z Was Lactoral IBD?

Zastanawiam się nad zmianą probiotyków (obecnie stosuję Enterol i Dicoflor).

Pozdrawiam :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”