probiotyki

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: probiotyki

Post autor: Luki36 » 07 lut 2017, 22:08

Anna3 pisze:Witam,

Stosował ktoś z Was Lactoral IBD?

Zastanawiam się nad zmianą probiotyków (obecnie stosuję Enterol i Dicoflor).

Pozdrawiam :roll:
Tak.. Ale krótko,tydzień ;)
Nic nie działało, ale po prostu może za krótko.
Na razie, bez leków

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: probiotyki

Post autor: Anna3 » 08 lut 2017, 08:40

Dziękuję za odpowiedź. Ja też w takim razie się wstrzymam. Lepiej nie eksperymentować za dużo i trzymać się tego, co przynajmniej w miarę działa :)

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: daroslav » 09 lut 2017, 14:09

Czy probiotyki można zastąpić jogurtem?

Czy to możliwe, żeby zastąpić preparaty probiotyczne jogurtami i innymi wyrobami fermentacji mlekowej? Czy lepiej zaopatrzyć się w jogurciki zamiast kupować kapsułki? Polecam ten wpis na blogu!
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: michal_mg » 09 lut 2017, 14:22

naturalnym jogurtem z prawdziwych bakterii - TAK, ale takiego w sklepie nie kupisz.
Obecnie jako "naturalny jogurt" to coś zrobione z mleka w proszku i dodatkiem cukru.
Bakterie w jogurtach to inna bajka. Nie są produktem spożywczym i prawo nie wymaga informowania na opakowaniu, że użyto zmienionych genetycznie - GMO. Mówi o tym dr Jadwiga Kempisty - lekarz, na którymś z filmików na YT.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: probiotyki

Post autor: Luki36 » 09 lut 2017, 14:31

Ja nadal sie zastanawiam nad tym:
http://www.lactoral.pl/lactoral-ibd/o-produkcie/

Zam producent proponuje go w CU i innych chorobach jelit...
Zawiera:
LACTORAL® IBD zawiera trzy żywe szczepy bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 34% Lactobacillus plantarum PL02, 33% Lactobacillus rhamnosus KL53A, 33% Bifidobacterium longum PL03.

Ja brałem tydzień czasu, ale było w sumie źle w tym czasie i bałem się ,że nie dość że nie pomaga, to żeby nie pogorszył.


Inny : Sanprobi Superformuła zawiera np:
SKŁAD
Probiotyki: 2 szczepy Bifidobacterium lactis; Lactobacillus acidophilus; Lactobacillus
paracasei; Lactobacillus plantarum; Lactobacillus salivarius; Lactococcus lactis.
Prebiotyki: fruktooligosacharydy (FOS), inulina.
Substancje pomocnicze: amylazy, chlorek potasu, siarczan magnezu


Czyli co innego w sumie zawierają i bądź tu mądry....
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: probiotyki

Post autor: obyty.z.cu » 09 lut 2017, 19:16

Luki36 pisze:Czyli co innego w sumie zawierają i bądź tu mądry....
http://www.pm.microbiology.pl/web/archi ... 013161.pdf
Tabela III
Przykłady szczepów mikroorganizmów probiotycznych wykorzystywanych przemysłowo oudowodnionej skuteczności w badaniach
klinicznych
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: probiotyki

Post autor: cordo » 13 lut 2017, 15:27

Jogurty są spoko, ale odradzam w naszych chorobach, bo w wielu przypadkach mają efekt przeczyszczający, kiedyś jadłem właśnie jogurty z bakteriami i wciąż mnie lekko czyściło...więc moim zdaniem lepiej już te tabletki

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: michal_mg » 18 lut 2017, 01:44

jeśli działa czyszcząco to trzeba zmniejszyć dawke. Tak samo z każdą kiszonką i z sokiem z kiszonych buraków. Kiedy flora się ustabilizuje przestanie działać przeczyszczająco.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: probiotyki

Post autor: Bizonik » 18 lut 2017, 13:54

Mnie jogurty czy kiszonki czyściły regularnie ale zauważyłem że jak jadłem je w małych ilościach przy każdym posiłku to się uspakajało. Teraz regularnie zjadam kiszoną kapustę około 1kg tygodniowo i nic mi nie jest. Pozwalam sobie nawet na niewielkie ilości mleka do kawy. Natomiast zauważyłem że po czerwonym mięsie bardzo mnie wzdyma i zastanawia mnie to czy nie brakuje mi enzymów do trawienia mięsa.
Fajne jest to że udało mi się namówić znajomego kwasiarza na robienie kapusty, ogórków i buraków starym sposobem. Narazie robi niewielkie ilości ale wiem że ma coraz większe zapotrzebowanie na swoje kiszonki.
Dziś testuje kwas chlebowy mam nadzieję że nie będzie bieganie do :wc:
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: probiotyki

Post autor: Wiolanowa » 19 lut 2017, 18:59

Ja nie wiedząc, że jestem chora a miałam zaparcia zawsze jesienią 1-2 mies piłam zakwas buraczany po szklance na dzień. To dawało niezłego kopa i regulowane trawienie. Czasem zaczynałam od 1/3 szklanki na dzień, żeby jelita przywykły.

toska30
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2017, 01:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie

Re: probiotyki

Post autor: toska30 » 01 kwie 2017, 01:11

Luki36 warto zrobic kuracje probiotykiem Lactoral IBD tylko koniecznie dluzej, nawet do 3 miesiecy, sama juz jestem po kuracji i czuje sie duzo lepiej, najpierw objawy zapalenia jelit znacznie oslabily sie, biegunki byly coraz zadsze, brzuch nie byl taki wzdety i bolesny, a w koncu teraz mam spokoj, od kilku tygodni nie odczowam zadnych dolegliwosci, mam nadzieje ze ten czas reemisji bedzei jak najdluzszy!! probiotyk byl badany pod katem leczenia stanow zapalnych jelit, potwierdzono skutecznosc, ma polskie szczepy bakterii, co jest korzystne dla nas, bo kolonizacja przebiega szybciej, warto zainwestowac (choc i tak bardzo drogi nie jest)

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: probiotyki

Post autor: Luki36 » 25 kwie 2017, 13:23

toska30 pisze:Luki36 warto zrobic kuracje probiotykiem Lactoral IBD tylko koniecznie dluzej, nawet do 3 miesiecy, sama juz jestem po kuracji i czuje sie duzo lepiej, najpierw objawy zapalenia jelit znacznie oslabily sie, biegunki byly coraz zadsze, brzuch nie byl taki wzdety i bolesny, a w koncu teraz mam spokoj, od kilku tygodni nie odczowam zadnych dolegliwosci, mam nadzieje ze ten czas reemisji bedzei jak najdluzszy!! probiotyk byl badany pod katem leczenia stanow zapalnych jelit, potwierdzono skutecznosc, ma polskie szczepy bakterii, co jest korzystne dla nas, bo kolonizacja przebiega szybciej, warto zainwestowac (choc i tak bardzo drogi nie jest)
Wiesz, pisałem o tym probiotyku jakiś czas temu. Gdy miałem epizod ,że mi sie z brzuchem pogorszyło, to kupiłem sobie i zaczałem brać , ale sie po 3 dniach pogorszyło cosik i się przestraszyłem i odstawiłem.
Może teraz, gdy jest lepiej, sięgnę po niego raz jeszcze.
Zawsze jst tańszy od tych saszetek na "V" co to polecają go na forum ;)
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: probiotyki

Post autor: mosterdziej » 23 maja 2017, 07:55

Można brać jednocześnie dwa probiotyki, jesli jeden z nich ma dużą ilość bakterii w kapsułce?
Obecnie przyjmuję Dicoflor 60 (1 kapsułkę), ale urolog mówił, żebym spróbował jakiś nowy Urolact "urologiczny probiotyk", tylko tam jest stosunkowo mało bakterii i raczej jako zamiennik nie bardzo (bo to ma być na zakażenia ukł. moczowego). Głównie chodzi o te pierwsze, bo one znajdują się już w Dicoflorze, a nie chce "przedobrzyć", żeby sobie nie zaszkodzić.

Skład: Lactobacillus rhamnosus PL1 (~1×109 CFU*), Lactobacillus plantarum PM1 (~1×109 CFU*),
inulina 200 mg
Więcej informacji: http://masterspharm.pl/urolact/
Miał ktoś do czynienia z tym probiotykiem może?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”