L-Glutamina

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

L-Glutamina

Post autor: bromkalukasz » 05 lut 2017, 21:30

Witam na wstępie zaznaczamże wiem iż powyższy temat był już poruszany jednak jakoś łabo tma się ta dyskusja rozwijała więc ponawiam.
Moi drodzy dziś zamówiłem l glutamine firmy swanson w proszku.
Może zacznę od tego że choruje od 2013r z jednym ostrym epizodem od 2014/15 jest spokoj jestem jedynie na azathiprynie i szergu innych suplementów ale o tym pózniej.
Branie azy wznowiłem od sierpnia tego roku, psze wznowiłemponieważ po 15 r brania postanowiłem odtswic ją na własną rękę z racji tego że czulem sie bardzo dobrze i o dziwo po jej odstawieniu nie zauważyłem najmniejszej różnicy , inaczej zauważyłe ale na plus nie miałem wzdęć. Mój okres bez azy ttrwał 7 miesięcy, będąc na wizycie u lekarza powiedziae że nie biorę lekarka postanowiła zrobić kalprotektyne wyszłą niestety na poziomie 700 ( jak brałem aze to miałęm 300) Miesiąc po wyniku zrobiliśmy kolonke i o dziwo po tylu miesiącach bez azy stan był taki sam jak w poprzednim badaniu a mozę nawet troche lepszy. Niestety jelitko nadal bylo całę w drobnych nadżerkach nie krawiących.

Jako że czuję się dobrze a moim "jedynym" problemem są nadżerki w błonie śluzowej jelit postanowiłem zakupić L glutaminę któa świetnie odżywia jelita ( to nie plotka tylko jest udokumentowane naukowo).
Oczywiście musze zorbić to sam bo na wiedze lekarza w tej dziedzinie raczje nie mam co liczyć.
Moje pytanie czy ktoś z was brał i łaczył ją razem z AZĄ (bo powiem szczeze że rozważam całkowiete jej odstawienie po raz kolejny)??
Wogóle czy ktoś kto korzystał z glutaminy mozę się wypowiedzieć jakie miał efekty??

Ponadtto biorę:
- Dieta bezglutenowa
- Wit.d3 ( 4000j) k2mk7 mam witaminę d3 na poziomie 85czyli rewelacyjny
- Wit. c w postaci kwasu l askorbinowego ok 3000-4000 dziennie
- witamina E 400j
- soki śiweżo tłoczone z warzyw
- ziołą od bonifratów ok 2 lat oraz Zioło czystka 3 lata
- Debutir oraz inne probiotyki
- oraz zdrowe odżywianie bez konkretnej diety

Pozdrawia
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: L-Glutamina

Post autor: Orzelek » 07 lut 2017, 00:54

Pierwsze moje skojarzenie jeśli chodzi o glutaminę było to, że jest to odżywka stosowana w sportach siłowych / kulturystyce.

Ostatnio wyczytałem, że ma ona mieć też pozytywny wpływ na jelita. Wyszukałem takie artykuły na ten temat.

http://www.kulturystyka-online.pl/zdrow ... aminy.html

http://www.termedia.pl/Leczenie-zywieni ... 4,1,0.html

Jako, że cwiczę na siłowni, to zastanawiałem się nad kupnem glutaminy. Na razie się z tym wstrzymam, bo kupiłem ostatnio odżywkę białkową, która ma glutaminę w składzie.

Poza tym nie mam zaostrzenia, więc nie ma jak sprawdzić ewentualny wpływ tej substancji na moje jelita. Kolonoskopii w najbliższym czasie nie planuję robić.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: L-Glutamina

Post autor: bromkalukasz » 07 lut 2017, 08:40

Ja aktualnie też nie mam zaostrzenia ale pewnie we wrześniu czeka mnie kolejna kolonoskopia, chciał bym zasunąc sobie kuracje glutaminą do tego czasu wtedy będzie można określic czy ona rzeczywiście działa na zmiany w jelitach u mnie one nie są dużę takie w sam raz do leczenia glutaminą :)
Od dziś zaczynam będę pisał jak się po niej czuję. Zaczynam od 2,5g 2x dziennie 30 min po posiłku będę stopniow zwiększał żeby dotrzeć do 20-40g dziennie podobno dopiero przy tych dawkach widać jej pozytywne odzdziaływanie
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”