Siłownia przy encortonie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xivos
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2013, 20:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica

Siłownia przy encortonie

Post autor: Xivos » 21 gru 2015, 19:54

Witam
Od nowego roku planuję zacząć chodzić na siłownię, 2 tygodnie temu zostałem zmuszony wrócić do Encortonu, ponieważ same immunosupresanty (Azathiorpine Vis) już nie wystarczają, co u mnie jest normalne o tej porze roku.
Pomyślałem, że skoro już muszę być na sterydach to może chociaż zrobię z nich jakiś użytek i trochę powyciskam, aby poprawić sylwetkę i ogólną kondycję. Sterydy powodują u mnie dość duże zmiany skórne, które wprawiają mnie w jeszcze gorszy nastrój i powodują złość.
Chciałem głównie zapytać czy Encorton i inne sterydy np. Metypred, mają jakiś wpływ na ćwiczenia na siłowni.
Sterydy zawsze już po 2-3 dniach brania dodawały mi siły, energii i chęci życia, może to tylko efekt psychologiczny, placebo i sam fakt, że stan moich jelit się poprawiał, ale natknąłem się na taki artykuł - http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 41588.html
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 21:47 przez Xivos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Siłownia przy encortonie

Post autor: obyty.z.cu » 21 gru 2015, 21:38

Xivos pisze:Pomyślałem, że skoro już muszę być na sterydach to może chociaż zrobię z nich jakiś użytek i trochę powyciskam, aby poprawić sylwetkę i ogólną kondycję.
Xivos pisze:Chciałem głównie zapytać czy Encorton i inne sterydy np. Metypred, mają jakiś wpływ na ćwiczenia na siłowni.
"nasze " sterydy mają leczyć stany zapalne.
"sterydy" :wink: przyjmowane przez ..sorki..koksiarzy to zupełne cos innego.Tu powoduja mówiąc w skrócie przyrosty masy mięśniowej w połączeniu z forsownym treningiem (ogólnie i w skrócie).
Tak więc nasze sterydy nie maja przełożenia na takie spojrzenie na nie,.
Ale sam pomysł ćwiczenia jak najbardziej ok., z tym,że to nie może iść po bandzie,na całego,to trzeba tylko w formie i zakresie dostosowanym do stanu organizmu.
No i musisz pamiętać,że my odczuwamy powera po sterydach i możemy góry przenosić,ale niekoniecznie nasz organizm.
Doradzam zdrowy rozsądek.
No i na forum jest kilka fajnych tematów o ćwiczeniach na siłowni przez chorych na CU czy CD i inne .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Siłownia przy encortonie

Post autor: Anette28 » 21 gru 2015, 21:44

Mylisz sterydy lecznicze z anabolicznymi, które stymulują wzrostu masy mięśni i również kości poprzez pobudzanie syntezy białka lub wapnia.
Tymi ćwiczeniami, żebyś sobie nie zaszkodził przy zaostrzeniu, zapytaj lekarza jak on widzi w tym okresie korzystanie z siłowni.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:41
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Siłownia przy encortonie

Post autor: czubasa » 16 sty 2016, 16:36

Przy dłuższym stosowaniu encortonu metypredu czy innych uważaj na siłowni na stawy, lepiej się nie nadwyrężać. Parę lat temu jak miałem ochotę poćwiczyć, robiłem więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem i problemu nie było, jednak przy zwiększeniu cięzarów problem się moemntalnie pojawiał.
"Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy..."
"Nie bój się marzyć, czasem to, na co nie liczysz, podaje nowy dzień."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”