Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DragonFly
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2009, 19:48
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: DragonFly » 25 cze 2015, 21:49

Witam

Zachorowałem na "Wrzodziejące zapalenie jelita grubego", czy w związku z tą chorobą zażywanie odżywek typu: Mutant Mass może mi zaszkodzić?

Niestety następną wizytę u lekarza mam w październiku, więc nie mam jak zadać tego pytania jemu.
Waga: 64kg, Wzrost: 186 cm. Leki:
Asamax 0.5g 3-3

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: topost » 04 lip 2015, 08:49

Może dokładnie na tej samej zasadzie jak mogą zaszkodzić wybrane produkty spożywcze - jakie? niemal u każdego inne. Generalnie lepiej unikać wysoko przetwarzanych produktów. Moim zdaniem w gainerze niebezpieczne są węglowodany, ja to właśnie z nimi miałem zawsze problem. Jeśli będą wywoływać biegunki czy chociażby wzdęcia i gazy to będą podrażniać jelito a to nie służy gojeniu. Natomiast jeśli u Ciebie jest wszystko OK po spożyciu to chyba możesz.
Lekarz na 100% każde odstawić, powie że to biała śmierć, sterydy, uszkodzisz wątrobę, nerki, umrzesz młodo .... nie wiesz jak jest z lekarzami? :wink:
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

niewidomybob
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2017, 15:18
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u partnera
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Opole

Re: Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: niewidomybob » 08 lut 2017, 15:25

ja po siłowni zażywam tylko bcaa .... warto zapoznać się z paramterami jakie umożliwia dany suplement oraz tym z czym go stosować i określić swoje wcześniej założone cele, bo jeśli budujemy masę to dla przykładu gainer zda egzamin jak najbardziej hehe :)


Post poprawiony zgodnie z regulaminem - usunęłam reklamę
lorema
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 18:16 przez niewidomybob, łącznie zmieniany 1 raz.

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: teresa256 » 12 lut 2017, 08:52

Otóż to wszystko zależy co się chce osiągnąć .Ja od kilkunastu lat siedzę na siłowni .Na początku było to całe moje życie i wiązałam przyszłość ze sportem więc to i owo brałam .Od czasu poważnej kontuzji i ujawnienia się choroby siłownia i trningi to tylko moje hobby i nie biorę nic .Pilnuję diety zrównoważonej i ilości posiłków bo jeśli się buduje masę to niestety ale trzeba dostarczyć budulca i jeść odpowiednie ilości i odpowiednich godzinach . Inna sprawa to to że niestety kobieta by osiągnęła jakieś efekty musi wiele więcej czasu i wysiłku włożyć miż mężczyzna :smutny: . Nie sprawiedliwe

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: Jacekx » 12 lut 2017, 11:59

DragonFly...

Jedzenie nie uzdrawia w CU może zaś pomóc jak i zaszkodzić - zaostrzyć.

Ja bym odstawił to co buduje jakąś masę ( w końcu to sama chemia) ale to ja ....
Przy Cu nie ma co kozaczyć :idea:

Awatar użytkownika
w84u
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2016, 19:13
Choroba: CU u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: W-aw Śl.

Re: Zażywanie odżywek przed i po siłowni.

Post autor: w84u » 13 lut 2017, 09:16

Ja nie miałbym oporów, takie żywienie przypomina stosowane w NZj żywienie elementarne mono- i polimeryczne. Obawy miałbym jedynie co do czystości, w świetle choćby ostatnich badań NIKu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”