Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Natalka » 10 paź 2011, 15:51

:wstyd: ups, coś mi się pomieszało :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Tomek0700 » 10 paź 2011, 18:53

expire wiedzialem :) tyko dziwny zapis exp11 - 2011 zawsze jest podana dokladna data :) skoro to listopada to trzeba wykorzystac :P dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam!!
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: tom-as » 10 paź 2011, 19:39

Tomek0700 pisze:zawsze jest podana dokladna data
to nie jest reguła :-) miesiąc i rok to wcale nie taki rzadki przypadek ;-)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: toczka » 28 lis 2011, 17:26

A co powiecie o roznego rodzaju spalaczach? Ja wlasnie jestem na Thermo Stim. NIe jest to jakis mega mocny srodek ale czy duza zawartosc kofeiny nie bedzie szkodliwa dla jelit?
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Qger » 09 kwie 2012, 14:53

Pozwólcie że odkopie temat... ;)

Minęło już trochę czasu od ostatnich postów więc chciałbym się dowiedzieć jak to u was jest z suplementami? typu no boostery przed treningowe, kreatyna, BCAA jak wasze organizmy na nie reagują?. Interesuje mnie to ponieważ dość długo ćwiczyłem i moim zdaniem udało mi się dojść do całkiem dobrych wyników, a przez chorobę byłem zmuszony zrobić sobie przerwę i tak się zastanawiam czy przy tej chorobie jest możliwość jakiejkolwiek suplementacji czy już tylko pozostaje ćwiczenie na "sucho". Wiem ze jest to sprawa indywidualna ponieważ każdy organizm ma inną tolerancje. I dręczy mnie myśl czy warto jeszcze próbować... pozdro
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Raoul_Duke » 06 maja 2012, 20:19

Qger pisze:czy przy tej chorobie jest możliwość jakiejkolwiek suplementacji czy już tylko pozostaje ćwiczenie na "sucho".
Dobre pytanie, ja nie polecałbym odżywek węglowodanowych, mnie zaszkodziły. :cry: Co prawda ja mam CD a nie Cu, ale myślę, że szkodzą po równo w obu przypadkach.
Ciężko powiedzieć jak jest w przypadku innych suplementów, pewnie na forum można coś znaleźć w tym temacie.
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Qger » 07 maja 2012, 20:03

Trochę się orientowałem w tej kwestii na forach poświęconych kulturystyce i są ludzie którzy stosują suplementacje poza białkami i gainerami i nie przeszkadza to jelitom ale są tez tacy którzy od samego wysiłku na siłowni maja problemy, także tutaj chyba będzie trzeba testować na samym sobie :/
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Raoul_Duke » 07 maja 2012, 21:43

Ja testowałem glutaminę na sobie. Nic mi po niej nie było. Qger, Możesz spróbować. Czytałem też, że jest teoretycznie bezpieczna m.in. dla Crohnowców.
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Qger » 07 maja 2012, 22:05

Hmm, jeżeli glutamina jest tolerowana przez organizm w naszym przypadku to mam nadzieje że pozostałe 19 aminokwasów też ponieważ bardziej nastawiał bym się na BCAA większa grupę aminokwasów i kreatynę i w tym przypadku jestem najbardziej ciekaw jak to będzie. W sumie kreatyna jak i aminokwasy jest tak samo w niewielkiej ilości produkowana przez organizm i musi być dostarczana każdego dnia.
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Raoul_Duke » 07 maja 2012, 23:10

Qger pisze:W sumie kreatyna jak i aminokwasy jest tak samo w niewielkiej ilości produkowana przez organizm i musi być dostarczana każdego dnia.
Tak, ale niestety suplementy w różnych postaciach są zanieczyszczone przez różne związki, które dostają się tam w wyniku procesów produkcji, a one założę się, do sterylnych nie należą. Są również celowo wzbogacane Bóg wie czym. Więc tu jest problem. Słyszałem np. że zwykły monohydrat kreatyny w proszku nie powoduje problemów jak np buforowany (KRE-ALKALYN), albo inny syf. Monohydrat też nie jest bezpieczny. Ogólnie chyba kreatyna nie jest bezpieczna. Nie wiem czy cokolwiek będzie bezpieczne w 100%. Chyba lepiej dać sobie spokój z suplami, zdrowie ważniejsze niż nasze bicepsy czy klata :roll: .

[ Dodano: 07-05-2012 ]
Jak tylko skończę sterydy to wracam na siłownię :wink: . Tylko nie wiem czy będę w stanie coś udźwignąć. :cry:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Qger » 08 maja 2012, 14:40

No to ja mam troszkę inne zdanie odnośnie "czystości" odzywek :wink: jak dla mnie jabłcan kreatyny (cm3) jest najlepszy, a monohydratu za bardzo bym nie polecał ponieważ w większym stopni niż inne formy kreatyn niekorzystnie działa na nerki.

Raoul_Duke pisze: Chyba lepiej dać sobie spokój z suplami, zdrowie ważniejsze niż nasze bicepsy czy klata
Dokładnie, ale poddać się bez walki i nie spróbować czy siłownia nie będzie przeszkadzała to trochę szkoda ;).

Ja już swój pierwszy raz od momentu zdiagnozowania i wyjścia ze szpitala mam za sobą, myślałem że przy ćwiczeniu będzie bolało jelito albo pogoni mnie do wc ale nic takie nie było, wszystko było ok natomiast 2 dni później wymiotowałem straciłem apetyt i nie za fajnie sie czuje, tylko nie wiem czy należy to łączyć z wysiłkiem czy z tym że mija 5 tydzień od pierwszej dawki imuranu a z tego co wyczytałem średnio po miesiącu takie rzeczy mogą wystąpić.
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Raoul_Duke » 08 maja 2012, 20:34

Qger pisze:wszystko było ok natomiast 2 dni później wymiotowałem straciłem apetyt
Nie wydaje mi się, żeby to była wina ćwiczeń. Chyba imuran tylko i wyłącznie mógł dać się we znaki. I tak plus, że da się w ogóle ćwiczyć. Nie wiem jak po imuranie, ale po a kortykosteroidach bolą stawy i mięśnie, poza tym mięśnie są słabe, no i ten efekt kataboliczny... lipa :cry:

Nie wiem czy jest w ogóle sens wychodzenia na siłownię. To jakaś porażka. :mad:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Qger » 08 maja 2012, 21:46

Jutro jadę do gastrologa do Lublina i zobaczę co powie mam nadzieje że to od imuranu a nie zaostrzenie.
Sens zawsze jest, trzeba próbować! chyba że wyjątkowo ciężko przechodzi się tą chorobę, ale jak się dba o siebie trzyma się dietę to powinno być dobrze, ja zamierzam próbować Tobie też radzę :)
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: marcin820201 » 10 maja 2012, 21:49

Raoul_Duke pisze:Dobre pytanie, ja nie polecałbym odżywek węglowodanowych, mnie zaszkodziły. :cry: Co prawda ja mam CD a nie Cu, ale myślę, że szkodzą po równo w obu przypadkach.
a mógłbyś podać na priv które? Ja jestem też na Imuranie (Azathioprinum) i ćwiczę. Głownie po to by utrzymać gęstość kości ale również po to by wpływać na podniesienie swojej masy ciała. Stosuję l-glutaminę w niewielkich dawkach i wydaje mi się że jest to bezpieczny suplement. Z dużymi dawkami BCAA bym się nie rozpędzał - zwiększają ciśnienie osmotyczne w jelitach. Z węglowodanów stosuję preparaty maltodekstryny (jest jednym z głownych składników nutridrinków i Ensure w proszku) więc wydaję się być bezpieczna. Moja odżywka węglowodanowa oparta na maltodekstrynie w >90% ma smak naturalny (dodatki smakowe oraz barwniki i inne substancje dodatkowe mnie nie interesują). Dodatkow0 w suplementację można włączyć naturalne WPC lub WPI - pod warunkiem że nie ma uczulenia na białka mleka krowiego.

Pozdrawiam :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Raoul_Duke » 10 maja 2012, 23:33

Hmm... preparaty maltodekstryny, niezły pomysł, wypróbuję je. A odżywka, która dosłownie rozwaliła mi jelita to o ile dobrze pamiętam: Activlab HOT Sport Drink. Omijać z daleka.

A gdzie można dostać te preparaty maltodekstryny?
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”