Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kokeszko
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2006, 12:01
Choroba: CU
Lokalizacja: slaskie

Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Kokeszko » 07 maja 2006, 13:30

Witam serdecznie.Jest to moj pierwszy post.Choruje na CU od okolo 3 miesiecy.W ubieglym roku intensywnie trenowalem na silowni zazywajac przy tym odzywki.Glownie kreatyne oraz gainery.W tym roku stwierdzono u mnie CU.Gastrolog gdy zauwazyl u mnie rozstepy zapytal czy bralem sterydy.Odpowiedzialem mu ze chodzilem na silownie i bralem naturalne odzywki.Zadnych sterydow!On odpowiedzial ze jedna z przyczyn powstania choroby mogly byc wlasnie te odzywki.Co o tym sadzicie?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
madzia
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 05 sie 2004, 02:16
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: kraków

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: madzia » 07 maja 2006, 23:00

czesc nie wiem co konkretnie brales a ja kiedys wcinałam whey czy jak to sie tam nazywa bialko bez laktozy nie czułam sie gorzej po tym
zawsze warto zaczynać od nowa.. asamax, i eksperymenty :)

Kokeszko
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2006, 12:01
Choroba: CU
Lokalizacja: slaskie

Czesc.Sorry ze nie odpisalem wczesniej.

Post autor: Kokeszko » 11 maja 2006, 12:12

W roku ubieglym bralem kreatyne oraz gainer PRO PHARMA TESTON 4900+.

hindus
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 28 lut 2006, 14:15
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: hindus » 11 maja 2006, 14:13

hej - ja wcinałem rok przeszło temu odzywki - białko + dekstroza (weglowodany) - tez mi sie po miesiacu stosowania cos porobiło bo mi teraz jelitka pracuja gorzej - praktycznie od tych odżywek cos mi sie tak porobiło - mówiłem lekarzom, robione miałem badania, usg, gastro, kolonoskopie - jak bym wiedział to bym sie za to nie brał - wszedzie najeżdzali na sterydy ale mam wielu kumpli ktorzy jadą na głupim metanabolu i nie maja takich problemow jak ja po głupoch odżywkach - co nei zmienia faktu ze nigdy nie rusze juz ani jednego ani drugiego - wymienione badania jak narazie nic nie wykazały - niby wszystko w porządku a jednak cos mi sie tam musiało poprzestawiac/zaburzyc ;) możesz napisac jakie miałes objawy i badania do tej pory ? aha i gdzie ci gastrolog ten rozstep stwierdził - ja mam na klacie w okolicach barków :) wal te odżywki mówie ci. Zreszta pisałem juz o tym kiedys - przybrac musiałem przez nie 3 węze itp - nie warto.

JAk chcesz cos cwiczyc to proponuje multilevelmoves - połączenie tanca, akrobatyki i sztuk walki, trenuje od roku i jest lepsze niz cwiczenia na siłce i wzystko do kupy wziete - a z kazdego wykonanego cwiczenia radosc co nie miara. JAk przełamiesz strach to juz jest z górki ;) Pozdro - duzo zdrowia zycze.
SWFsM TEAM
Sympatyczny Wielbiciel Forum (szczególnie Misi) :)

palkafarm
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:20
Choroba: CU
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: palkafarm » 22 lip 2006, 23:36

A stosowaliście Glutarol (l-Glutamine), podobno wskazana w Crohnie i Colitisie.
Ja mam zamiar stosowac te z olimpu. :)

mustafa
Początkujący ✽✽
Posty: 316
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:03
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: mustafa » 24 lip 2007, 13:54

Glutarol nie opłacalne, mała ilość dotego te śmieszne dawki ... jak już kupować to Glutamine a nie jakiś glutarol - tanie ale nie opłacalne.

Co do siłowni, przed chorobą zaliczyłem 6 rok treningu siłowego i kulturystycznego.
Dobre czasy, choć długo się uczyłem wszystkich tajników diety, suplementacji oraz treningu...
Teraz w trakcie zaostrzenie i leczenia do remisji jakoś zapomniałem o mojej miłości życia - jaką była siłownia... wychudłem, osłabłem.... źle się z tym czuje... Brałem suplementy różnych firm i producentów, zero sterydów.... Teraz się zastanawiam czy warto wracać a raczej próbować wrócić do formy... suplementy stoją nie rozpakowane, siłownia czeka tylko mnie tam brakuje.... zastanowię się i po konsultacji z lekarzami podejmę decyzje... na razie jestem załamany parę miesięcy temu 140 podnosiłem bez problemu teraz boje sie położyć pod 40....

W razie problemów z treningiem, suplementacja oraz dietą < kulturystyczna> to proszę o kontakt...pomogę...
Instruktor Kulturystyki i Fitness

dzierzba
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2007, 12:05
Choroba: CD
Lokalizacja: w-wa
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: dzierzba » 26 lip 2007, 23:46

ja pamietam ze przed choroba bralem 120 i po operacji pan doktor poinformowal mnie ze nici z takiego wysilku. Jednak okazalo sie ze nawet duza blizna na brzuchu i wyciecie paru rzeczy nie spowodowały zmian dalej jest tak samo tylko czasu nie ma juz tyle na treningi wiecej sie biega niz lezy i pakuje. Najwazniejsze to chciec i o ile organizm pozwala cwiczyc a to zalecam uwazam ze nieco ruchu pomaga :))

Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: dawidzradomia » 05 sie 2007, 20:46

Nie radze odzywek ja po nich właśnie sie dorobiłem ---STARY PRZESTAŃ TO GÓW... brać -- Najgorsze są białkowe Jajeczne wpc wpi kreatyna -- jak co to bierz czyste WPH BCAA I GLUTAMINĘ(POLECAM) -- i nic więcej!!
Nie ma nic wazniejszego od zdrowia - szkoda za ja tego wczesniej nie zauwazylem ehh :evil: :twisted:

oczywiście wyrzuć wszelka glukozę dekstrozę itp.
Pozdrawiam

nie pisz postow jeden pod drugim - uzywaj opcji "edytuj" znajdujacej sie w prawym gornym rogu Twojego posta
Ostatnio zmieniony 05 sie 2007, 20:58 przez dawidzradomia, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomocy

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: lucek » 11 sie 2007, 08:02

Hej witam!

Ja przed choroba nie bralem zadnych odzywek a i tak zachorowalem. TEraz choruje juz 4 lata na CD. Od roku cwicze na silowni, plywam na basenie. Biore Odzywki glownie na masę bo moja choroba zabrala mi z 15 kg. Nic mi po odzywkach nie jest mimo ze mam tak czule jelita. Ja mysle ze wszystko jest dla ludzi, chyba ze ktos wcina odzywki 3 razy dziennie to wtedy jest jakas przesada. Pozdrawiam
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: rajan » 12 sie 2007, 01:30

Masa i rzeźba to nie wszystko! Dla mnie siłownia to sposób na dobre samopoczucie i odreagowanie stresów. Miałem zjazdy związane z chorobą, ale to mi nie przeszkadza w przygodzie z siłownią. Nigdy nie brałem żadnych suplementów diety ani sterydów. A efekty przyszły z czasem. Bez siłowni czuje się słaby i wypompowany. Nie ma efektów bez ciężkiej pracy i rutyny! Kokserzy to mięczaki które idą na łatwizne, tacy nigdy nie będą prawdziwymi mężczyznami!!!

Awatar użytkownika
dawidzradomia
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: dawidzradomia » 12 sie 2007, 09:39

rajan pisze:Masa i rzeźba to nie wszystko!(...) Kokserzy to mięczaki które idą na łatwizne, tacy nigdy nie będą prawdziwymi mężczyznami!!!
W pełni sie z tobą zgadzam rajan --tak samo uważam koks to najgorsze gow... jakie jest -nie dość ze rujnuje psychikę(jesteś agresywny) to i zdrowie cale wali --no ale potem koksiarze mogą przyrządzić sobie wątróbkę :lol: bo będzie już wyniszczona
Pozdrawiam was wszystkich i odradzam wszelkich koksów a nawet supli jak to rajan wspomniał :wink:
Pomocy

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: kasinp » 12 sie 2007, 10:15

a ja slyszalam ze nasze sterydki dzialaja jak koks ,wystarczy odpowiednio jesc i cwiczyc . Nie wiem czy dobrze pamietam ale ktos mi cos wspominal o metanabolu ,ze to tak jak encorton? jak jestem w bledzie to mnie wyprowadzcie z niego

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: rajan » 12 sie 2007, 15:22

A słyszałaś, że te nasze sterydki tez potrafia nieźle namieszać w naszym organiźmie.
Gdyby Bóg chciał żeby każdy wyglądał jak kulturysta to podwoiłby ilość testosteronu w naszych wątłych ciałkach. Natury nie oszukasz i prędzej czy później organizm odrzuci każdy nienaturalny środek chemiczny. Odżywki to utopia, zbyt słabe żeby zrobić z człowieka supermena, wystarczająco silne żeby rozregulować układ trawienny.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: kasinp » 12 sie 2007, 15:50

Masz pewnie duzo racji , ja sie nad tym nie zastanawialam bo ja nie cwicze i nie chce wygladac jak miesniak,hehe :lol:

damian524
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2008, 19:23
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: damian524 » 30 kwie 2008, 13:08

A dlaczego niby uważacie że np gainery, odżywki białkowe i inne szkodzą przy CU....? Przeczytałem tu parę opinii ale zero konkretów... Wydaje mi się czy zaszkodzą czy nie zależy od wielu czynników np ich składu oraz czy ktos źle reaguje na dane składniki...
Niektóre odżywki można porównać do nutriidrinków, które każdy też może inaczej tolerować... Wpajanie komuś i zniechęcania, że ma to rzucić bo to :cenzura: bez konkretnych powodów jest co najmniej dziwne.. Poruszam ten temat również dlatego, że sam trenuje i stosowałem odżywki i teraz po tym jak zdiagnozowano u mnie Cu rozważam ich użycie..

Torvik -edit-
Ocenzurowano
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, 16:56 przez damian524, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”