Metypred a aktywność fizyczna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukaszkasjan
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 14 kwie 2011, 00:06
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: lukaszkasjan » 26 mar 2012, 22:11

Od niedawna przyjmuję Metypred (jak na razie 32 mg dziennie). W internecie wyczytałem że podczas stosowania tego leku nie jest wskazane uprawianie sportu. Skutki uboczne leku to m. in. osłabienie organizmu, wolniejsza regeneracja po wysiłku, zmniejszenie się masy mięśniowej itd. Jak myślicie czy delikatny trening na siłowni (bardziej fitness z niewielkim obciążeniem) może mi zaszkodzić? To samo pytanie jeżeli chodzi o jazdę rowerem (trasy ok. 25-30 km w lekkim terenie)
Zamotamozalnie nakremowykreowany :o

Awatar użytkownika
Sari92
Początkujący ✽✽
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2012, 01:50
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Sari92 » 27 mar 2012, 15:29

Też mnie to interesuje jak ktoś się orientuje jak to z tym jest.

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Raoul_Duke » 17 maja 2012, 18:07

Mnie też :wink: Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Duduś » 17 maja 2012, 18:35

Ja stosuje już 3 mc-e,dawkę miałem 20mg /dobę,obecnie schodzę o 4mg co 2 tyg.
Jedno jest pewne,osłabiony nie jestem,waga wzrosła,nawet o5 kg,z tym że jestem ten czas na zwolnieniu lekarskim,natomiast dużo się pocę,no i pojawił się trądzik.
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Raoul_Duke » 17 maja 2012, 19:55

Duduś, Dzięki za odpowiedź, a jak w przypadku ćwiczeń na siłowni? Jak wiadomo metypred ma działanie kataboliczne stąd ciężko uzyskać przyrost masy mięśniowej. Poza tym problemy ze stawami.
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Duduś » 18 maja 2012, 10:58

Powiem ci tak,jak stosuje Metypred czy stosowałem Encorton,super mięśnie przybierały i fajnie wyglądały,ale z tego co wiem to jest to też zasługa wody w mięśniach która w tym czasie się znacznie odkłada,ja ćwiczę lecz z umiarem :roll:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Raoul_Duke » 22 maja 2012, 21:01

Duduś pisze:super mięśnie przybierały i fajnie wyglądały,

w to nie uwierzę. :wink:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Qger » 22 maja 2012, 22:56

pewnie przybierały z racji tego że te sterydy powodują retencje wody w organizmie, szkoda tylko że ta woda odkłada się pod skóra a nie w mięśniach :P
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
artur11
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 05 sie 2010, 12:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: artur11 » 26 maja 2012, 20:51

ja od pięciu miesięcy jestem na encortonie 10 mg i cały ten okres staram się ćwiczyć, siłownia 3 razy w tygodniu, piłka nożna 1,5h-raz w tygodniu, mniej więcej. Nie odczuwam zadnych skutków ubocznych jesli chodzi o wysiłek czy nienaturalny przyrost mięsni(czy tez jego brak) ogólnie wszystko w normie, moze to stąd ze jest to tylko 10 mg, ale za to miałem okrągłą twarz przez jakieś pierwsze 2 miesiące.
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Raoul_Duke » 26 maja 2012, 22:38

Ja jednak odczuwam, chodzę na siłownię od 4 lat i zauważyłem, że jestem bardzo osłabiony po tym metypredzie i dźwigam o wiele, wiele mniej niż dźwigałem dotychcas :smutny: Poza tym bolą stawy jak cholera.
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Qger
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 15:42
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Qger » 26 maja 2012, 23:26

niedawno gastrolog zmienił mi lek z Encortonu na Metypred w dawce 32mg i ćwicząc w domu nie odczuwam już tak wysiłku po stawach, nie meczę się tak szybko i nie zalewam się potem, nie wiem czy to z racji zmiany leku ale jest lepiej niż po Encortonie i co najlepsze nie puchnę jak po teściu ^^
Ból jest tymczasowy, duma jest wieczna...

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: Raoul_Duke » 27 maja 2012, 10:34

32 mg to bardzo duża dawka, ja brałem taką przez pierwsze 10 dni, w sumie na metypredzie jestem 55 dni, teraz zszedłem do 8 mg. Na samym początku nie odczuwałem większych problemów z siłą i kondycją, a teraz różnica jest spora. Dopiero po 2 tygodniach brania jestem bardzo osłabiony. Więc pewne znacznie ma jak długo przyjmujesz lek. Dodam, że Encorton to prawie to samo co Metypred, więc powinno się mieć teoretycznie podobne skutki uboczne.

Jak zejdę całkowicie to pewnie jeszcze z 2 tygodnie będzie lipa, oby Cronhik nie zawrócił. :razz:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

aweb
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: aweb » 29 maja 2012, 15:22

Jesli chodzi o sport to podczas brania sterydówna nasze schorzenia na poczatku nie powinno sie podejmowac duzego wysiłku fizycnego tak powiedział mi lekarz. Ja go nie posłuchałam i przekonałam sie na własnej skorze, ze miał rację. Po pierwsze podczas jazdy rowerrm jestem bardzo zmeczona, nie mam tyle sił na podjazdy pod górki, twarz pulsuje i robi sie czerwona, o poceniu sie nie wspomnę. Jazda konna niby az tak nie męczy ale po godzinie mam wrazenie jakbym maraton przebiegła. Zmniejszam dawki Metypredu juz ale nadal moja sparwnosc fizyczna nie wygląda za ciekawie. No i to pocenie sie, zreszta do tego nie musze nic robic, bo nawet jak spię to jestem mokra. No coz, mam tylko nadzieje, ze nie kazdy organizm reaguje tak samo i co niektórzy nie beda musieli rezygnowac z tego co lubią. pozdrawiam serdecznie

tyson1004
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2015, 12:33
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: tyson1004 » 25 maja 2015, 12:44

Witam ja ćwiczyłem regularnie 2 lata na siłowni brałem kreatyne białko i inne suplemeny podczas i po treningu miałem tez diete podkreslam choruje od 3 lat na CU.pod koniec sierpnia tamtego roku złapało mnie dwa tygodnie się meczyłem az w koncu trafiłem do szpitala ,w szpitalu po dwóch tygodniach puściło w sumie miesiąc czasu z 90 kg spadłem na 70kg byłem strasznie wycieńczony i po szpitalu zapisał mi lekarz metypred bodajze 42mg i schodzenie w dół to powiem szczerze nogi wygladały jak patyki zreszta jak i rece a geba to mi sie zaokragliła jak balon i brzuch i cycki.Więc nie było mowy zebym ja zrobił martwy ciag a juz nie wspomne o przysiadach ze sztanga połamał nbym sie.Wziałem hantla w domu z 8 kg i juz sorawiało mi to problem wiec zrezygnowałem z cwiczen skonczyl misie metypred i zaczalem dochodzic do siebie dopiero w lutym nabrałem masy i zaczalem cwiczyc na silce i juz jest duzo lepiej.Takze po swoich doswiadzceniach wiem ze podczas brania metypredu nie moge cwiczyc i nie polecam tez wam jesli sie skonczy brac to wtedy mozna zaczynac powoli cwiczyc.(tez myslalem ze strydy to mi dadza kopa a tu jednajk nie bo to nie sa te sterydy dla "sportowców")pozdrawiam

lesioo
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2016, 09:40
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Metypred a aktywność fizyczna

Post autor: lesioo » 14 mar 2016, 09:28

Witam,

na każdego na pewno sterydy działają inaczej, jednak nie polecałbym większego wysiłku - znam z autopsji - bo można się zajechać. Sterydy, to nie witaminy, wręcz przeciwnie, strasznie pustoszą organizm i myśle, że na okres kuracji, tfu... na okres trucia się tym dziadostwem, lepiej trochę zwolnić.

Pozdrawiam mordeczki :papa:
Enjoy your life, because You will never be as young as you are today...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”