Suklaroza i kilka innych

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GreenEyesGirl
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2023, 22:35
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Łódź

Suklaroza i kilka innych

Post autor: GreenEyesGirl » 02 sie 2023, 23:23

bHej, kilka dni temu dostałam krwawą biegunkę, pobyt w szpitalu badania - diagnoza CD - jeszcze nie potwierdzona. W chwili obecnej mój stan jest dobry: nie mam biegunki ani krwawień ,brzuch prawie nie boli. Biorę leki i mam zalecona diete. Obecnie jem tylko dynie, ziemniaki, cukinie, filet z kurczaka i dorsza gotowane na parze oraz jajko, codziennie będe wprowadzac nowe i patrzec jak reaguje. Wiem co wolno a co nie ale mam kilka dylematów na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi:
1. Suklaroza w kroplach - do tej pory dodawałam sobie takie krople smakowe z suklaroza do serka naturalnego czy kawy, teraz nie wiem czy mogę tych kropli używać.
2.Kawa z mlekiem - można czy nie? Lepsza sypana czy rozpuszczalna?
3.Owoce - wiem, ze póki co surowych nie mogę, ale co z kompotami? czy galaretkami z owoców? Mogę sobie zrobić? Jeżeli moge to z jakich owoców? Kompot z wiśni mogę pić?
Generalnie Jesrtem kilka dni po pobycie w szpitalu, nie mam w tej chwili zadnych objawów, ale na kolonoskopii ewidentnie zapalenie jelit wyszło, więc stosuję sie do diety jak w zaostrzeniu mam rozumieć?
Boję już jesć i pić czegokolwiek , zeby nie wylądowac znowu w szpitalu, proszę o jakieś doświadczone rady.

GreenEyesGirl
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2023, 22:35
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Łódź

Re: Suklaroza i kilka innych

Post autor: GreenEyesGirl » 03 sie 2023, 21:51

Nie doczekałam sie odpowiedzi więc dziś zrobiłam galaretkę z jeżyn i troche zjadłam, oczywiście bez owoców i gotowałam . Co do suklarozy to chyba nikt nie wie, ale może ktoś napisze jak z kawą, mogę pic w zaostrzeniu? Albo przynajmniej w remisji?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Suklaroza i kilka innych

Post autor: atabe » 09 sie 2023, 18:18

Jeśli chodzi o dietę dla nas to jest bardzo różnie. Ja mogę jeść wszystko . Niektórzy nie tolerują nabiału , kawy innym nie szkodzi. W czasie zaostrzenia lepiej trzymać dietę lekkostrawną , a potem próbować i odstawiać to po czym się żle czujesz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”