Zdrowy tryb życia

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
irek
Początkujący ✽✽
Posty: 175
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: irek » 08 maja 2016, 05:53

forsaken81 pisze: Jestem skłonna iść do dietetyka, jednak szukam takiego który się zna na chorobach jelitowych, może poradzicie gdzie w Krakowie takiego można znaleźć? Bardzo proszę o pomoc
http://www.magdalenasala.pl/cennik
Wszyscy mówili,że się nie da zrobić,ale przyszedł jeden,który nie wiedział,że się nie da i to zrobił.

Aby być mądrym,nie wystarczy mieć wiele ksiąg:
Osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Natally
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2016, 13:43
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: Natally » 01 wrz 2016, 14:48

Dieta wysokobłonnikowa przy tej chorobie nie wydaje mi się dobrym pomysłem, to fakt i bardzo dobrze, że z nich nie korzystasz. Moim zdaniem dietetyk będzie tu najbardziej wskazany, bo na forach nie uzyskasz jednogłośnej opinii co robić, każdy ma inny pogląd i wie swoje

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: Bizonik » 01 wrz 2016, 22:00

Troszkę poeksperymentowałem na sobie i swoich jelitach i wiem jedno. Jeżeli ograniczyłem błonnik do zera to nie dość że zaczęły się potężne wzdęcia jak i bóle brzucha oraz problemy z załatwianiem.
Naprzemiennie biegunka z zatwardzeniem. Jak zacząłem włączać błonnik to nie wiele pomagało jedynie brakowało zatwardzeń. Teraz jak już wiem jak dzielić błonnik i używam więcej tego wodorozpuszczalnego to nie dość że zmniejszyła się ilość posiedzeń w wc to jeszcze nie mam wzdętego brzucha a co ważne prawie bez bólu z brzuchem.
Ale jak sobie pozwole na więcej błonnika wodonierozpuszczalnego to momentalnie dostaje biegunki tyle że też jestem w stanie ją szybko opanować.
Także przy crohnie błonnik jest wskazany tyle że w odpowiedniej formie i ilości. Teraz walcze ze zmniejszeniem ilości białka w diecie właśnie kosztem dodatkowego błonnika.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: obyty.z.cu » 02 wrz 2016, 00:00

tu też ważna jest forma przygotowania błonnika.
Wszyscy skupiaja sie na niedoborach albo dietach eliminacyjnych, a mało kto docenia temat błonnika w jedzeniu.
Wielu nawet nie wie że jest taki rozpuszczalny i nie rozpuszczalny, a to wielki błąd w naszych chorobach .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: cordo » 02 wrz 2016, 01:51

Ja w ogóle po ostatnich ekscesach się tak przestraszyłem że jem tylko ryby duszone, dorsza cały czas przez ostatni miesiąc, ryż, czasem ziemniaki, buraczki, marchewka, nie piję kawy, nie piję, zupa brokułowa miksowana, pomidorówka, więcej sobie nie robię bo po prostu się boję... a choruję już 10 lat ponad i nie wiadomo co szkodzi i nie szkodzi, bo naprawdę różnie to jest, każdy wie. Tutaj jestem pewny na 90 procent, że nic mi nie szkodzi. Próbowałem mięso fileta duszonego na parze to jakoś średnio; no ogólnie dieta to temat rzeka :) no i woda tylko

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdrowy tryb życia

Post autor: Jacekx » 03 wrz 2016, 14:27

cordo ja też tak się przestraszyłem ale 11 lat temu...dziś ryby cóż a szczególnie gotowane i w folii nie są przeze mnie mile widziane.

Ile to przestraszenie trwało?

Ponad pół roku i potem mi przeszło :wink:

Każdy chyba z nas takie przestraszenia czy zauroczenia zestawem potraw które nam służą musi przeżyć :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”