Jak Schudnąć?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: kasia38 » 25 lut 2015, 22:30

Mamcia pisze:Jednym łatwiej drugim trudniej i utyć i schudnąć. Większość jest w głowie, ale i te głowy rożne. Z nadwagą można sobie poradzić, natomiast otyłość to choroba.
Z ciekawostek, o których nie pamiętam czy pisałam, to pokazano, że leczenie Infiximabem wpływa na podniesienie masy ciała niezależnie od remisji, bo było obserwowane u pacjentów chorych na RZS.
przez 5 lat byłam leczona Infliximabem na RZS i nie przytyłam, więc to też indywidualna sprawa :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: Mamcia » 26 lut 2015, 21:56

Wyniki badań to statystyka, a chory statystyką nie jest. Nie ma natomiast innej metody oceny skuteczności i działań niepożądanych niż statystyka.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: obyty.z.cu » 19 sie 2015, 17:21

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,30 ... 414,0.html
"Jest tylko jedna skuteczna metoda na to, aby schudnąć"

ZREDUKUJ LICZBĘ SPOŻYWANYCH KALORII
Błędne założenie
Cooper i Luke od lat badają zależności pomiędzy aktywnością fizyczną a nadwagą. W chwili rozpoczęcia badań byli przekonani, że ruch jest kluczem do zgubienia zbędnych kilogramów. Ale z czasem zgromadzili więcej dowodów przemawiających za tym, że takowe założenie jest błędne.
więcej w artykule...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: topost » 19 sie 2015, 21:10

Dokładnie j/w. Liczenie kalorii to podstawa. Ludzie często nie mają pojęcia ile spożywają kalorii, często mówią ale ja jem mało, tylko gdyby to mało rozbić na czynniki pierwsze to nagle okazuje się że mały kotlecik jest w panierce (pieczywo z białej mąki a więc cukry proste które poza kaloriami podbijają nam dodatkowo insulinę) smażony w głębokim tłuszczu a to często drugie tyle kalorii co mięso w tym kotlecie ... takich przykładów można mnożyć. W ten sposób zjadamy niepotrzebne kalorie.

Druga strona medalu to zbyt duże obcięcie kalorii czy wręcz diety głodówkowe. Oto nagle regularnie odżywiany organizm dostaje sygnał że zakręcono mu kurek z kaloriami i co się dzieje? włącza się mechanizm obronny; przeżyć za szelką cenę a więc gromadzenie zapasów w buforach czyli tkance tłuszczowej.

Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową i na spokojnie, moim zdaniem obcinanie w zakresie 10-20% kaloryczności to maks od którego zaczynamy. Z reguły powinno to być ok. 200kcal w dół. Jak waga znów stanie to kolejne 200 i tak do zamierzonego celu a potem wchodzimy na zero kaloryczne i utrzymujemy wagę. Prawda że proste? :mrgreen:

Dodatkowo sa gotowe narzędzia które bardzo nam w tym mogą pomóc np. magdiet (prosty program do poszukania w necie, oblicza zapotrzebowanie i pomaga komponować jadłospis). korzystam z niego od dawna.

A sport? OK przyda się ale bardziej w celu zachowania sprawności, zdrowia, jędrności, ewentualnie pomoże nakręcić metabolizm ... ale do chudnięcia potrzeba czegoś więcej, nie jesteśmy w stanie spalić nadwyżki w ruchu, gdy zaraz nadbudujemy to z nawiązką w kuchni.

Temat przerobiłem na sobie jadąc z wagą i w góre i w dół w zakresie 20kg, nie stosowałem żadnych złotych środków bo wszystkie to ściema i skok na nasze portfele. Nic poza kontrolą kalorii (mniej lub bardziej świadomą) nie działa.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

moth
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:35
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: moth » 19 mar 2016, 20:40

Ja bym swojego zdrowia (długo wyczekiwanego a za razem tak kruchego) nie wystawiła za żądnego skarby na jakichś samozwańczych dietetyków po szkole policealnej lub kursie weekendowym. Pewnie zaleciłby mi jedzenie wszystkiego, czego staram się unikać ;)

Jeśli chodzi o suple... Zastanawiałam się, bo to szybka droga na skróty i generalnie nie bardzo wiem co jeść żeby "było odżywczo i dobrze dla jelit". Dla mnie to trochę dwie różne bajki. Więc pomyślałam o tabletkach, ale po opiniach tu wyczytanych - chyba sobie odpuszczę ;) wystarczająco świństwa człowiek na co dzień przyjmuje.. .
"poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy" :)
imuran x50mg
asamax x2g
humira 40mg
+ zzsk + osteopenia + astma i alergia

piotr090980
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: piotr090980 » 18 maja 2016, 16:46

Suplementów nie warto, to zwykły bubel. Więcej ruchu. ZAcząć biegać i tyle i zwiększać dystans ;)
jestes tym, co jesz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: obyty.z.cu » 18 maja 2016, 18:09

piotr090980, to forum już niejednego takiego jak Ty i Twoje posty przeżyło. Nie wszyscy mogą biegać, więc weź to pod uwagę.
Nie da się biegać z "gatkami" w ręku, chyba że do wc !!
A suplemeny niektóre są nam niezbędne, więc więcej luzu i zastanowienia przed następnym postem .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Olek01990
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:31
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krk

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: Olek01990 » 18 maja 2016, 21:34

Wszystko wg indywidualnych potrzeb. Dieta, ale ruch także jest niezbędny. Czasem suplementy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”