Jak Schudnąć?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: roxxi92 » 06 gru 2014, 00:49

atabe, no mam taką nadzieję :roll:
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: Kamila » 21 sty 2015, 22:04

Hejka

Macie może jakieś doświadczenia na temat jak pozbyć się 30kg posterydowych?
Dietą ciężko - każdy błonnik sprawia,że biagam do toalety
Pobiegałabym sobie, ale też stawy nie pozwalają na to.
Czuje się jak wieloryb.
Minęło 6m-cy i waga spadła mi dosłownie tylko 5kg.
Jestem cięższa niż w ciążach byłam:(

loraine
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, 11:25
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: loraine » 23 lut 2015, 11:36

Witam wszystkich,jestem tu nowa ,choruję na c.u. stwierdzone od 2008,przy tym seronegatywne zapalenie stawów,mam pytanie czy ktoś stosowal suplementy na odchudzanie typu Foreverslim lub podobne a jesli tak czy jakies problemy zwiazane z chorobą? stosowalam dietę Dankana i znalazlam się w szpitalu,bedę wdzięczna za odpowiedz:) :roll:
loraine

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2015, 12:01

loraine pisze:stosowal suplementy na odchudzanie typu Foreverslim
Choroba: CU
w życiu to dużo próbowałem,ale niestety sprawdza się zawsze jedno:
żadnych środków odchudzająco - przeczyszczających.
To są środki dla zdrowych !!,a już na pewno nie dla tych z chorobami układu pokarmowego.
Żadnych cud-diet odchudzających,a wystarczy dobre odżywianie z zastosowaniem rygoru i dyscypliny..plus ruch jako niezbędny element tego.
Nauka dostosowania swojego jedzenia do aktualnego stanu jelit to podstawa dobrego chorowania bez kłopotów.Trzeba się nauczyć wszystkiego o błonniku,szczególnie gdy walczymy z nadwagą,ale tak naprawdę to i tak najwięcej do powiedzenia będzie miał metabolizm,a w naszej chorobie jest on ciutkę ograniczony.
Chodzi o to,że odchudzać się trzeba głową a nie tabletkami.
Podstawą zaś wszystkiego jest "wyczyszczenie" sobie w głowie z głupot ,to psychika nas ustawi i pozwoli na normalne życie.
No i zostaje pytanie: czy żyć i się katować ,czy żyć i korzystać z życia.
A CU i tak nie odpuści,przy tych dietach raczej szybko i ostro i wróci.

No i ..kasa...zamiast na tabletki ją wydawać,lepiej iść na spacer.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: michal_mg » 23 lut 2015, 13:57

obyty.z.cu pisze: Żadnych cud-diet odchudzających,a wystarczy dobre odżywianie z zastosowaniem rygoru i dyscypliny..plus ruch jako niezbędny element tego.
obyty, to też są wskazówki dla ZDROWYCH. Wystarczy mieć dla przykładu Hashimoto i będziesz tył od picia wody. Weź pod uwage, że u kobiet ważnym czynnikiem przy odchudzaniu jest gospodarka hormonalna, a przy jej zaburzonym funkcjonowaniu nie pomogą żadne standardowe metody... a psychika też nie ma w takich przypadkach znaczenia jeśli tycie nie wynika z obżarstwa.
Obrazek

natkarber
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 10:30
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: natkarber » 23 lut 2015, 14:18

Witaj na forumloraine, . :) Ja próbowałam się odchudzać kilka razy. Raz właśnie z pomocą suplementów, po których ciągle biegałam do kibelka. Skończyłam po kilku dniach, ale zaostrzenia nie byłam już w stanie powstrzymać i jakiś czas później- szpital. Innym razem chciałam się „mądrze” odchudzić, wyrzuciłam z diety wszystko co niezdrowe, ale jelita od razu zareagowały jak za pierwszym razem. Kiedyś próbowałam Dukana (bo koleżanki z pracy stosowały to i ja przy okazji) ale wtedy to już w ogóle dramat- dwa dni diety-tydzień nie wychodziłam z wc. W końcu stwierdziłam, że lepiej mieć kilka kg więcej i dobrze się czuć, niż być super zgrabną i zdychać. W każdym razie tabletki czy inne suplementy zdecydowanie odradzam, już i tak przez tą chemię, którą zażywamy to powinniśmy świecić w nocy. Ale tak sobie myślę, że każdy organizm jest inny dlatego musisz sama wybadać jak jest z Tobą, powoli zmieniać poszczególne elementy diety, żeby jelita nie doznały szoku. Tyle tylko że potrzeba duuużo więcej ostrożności niż w przypadku osoby zdrowej. Dlatego powoli i do przodu. Pozdrawiam! :flowers:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2015, 14:36

michal_mg pisze:obyty, to też są wskazówki dla ZDROWYCH
wiesz,my w zasadzie jesteśmy zdrowi,tylko trochę inaczej zdrowi.
michal_mg pisze: a psychika też nie ma w takich przypadkach znaczenia jeśli tycie nie wynika z obżarstwa.
dlatego
obyty.z.cu pisze:No i zostaje pytanie: czy żyć i się katować ,czy żyć i korzystać z życia.
A CU i tak nie odpuści,przy tych dietach raczej szybko i ostro i wróci.
znalazłeś swoją "dietę" i tego się trzymasz..i dobrze.
W głowie się przynajmniej uspokoiło,a czy ta dieta działa czy nie,to już zupełnie inna sprawa.

Pytanie w temacie :Jak Schudnąć?
ja tylko dodaje do tego pytanie,czy warto się szarpać i żyć w stresie podbijając swoją wagę po nieudanej każdej diecie,czy po prostu robić swoje.
Inaczej mówiąc jeść mniej - a odżywczo i dołożyć ruch.

Inna sprawa to po "nieudanej" akcji dieta -cud przychodzi zaostrzenie,a wtedy sterydy i waga w górę,...pytanie czy warto ryzykować ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: kaskaaa1502 » 23 lut 2015, 14:38

natkarber pisze: W końcu stwierdziłam, że lepiej mieć kilka kg więcej i dobrze się czuć, niż być super zgrabną i zdychać.
to jest święta racja. w naszych chorobach (tak mi sie wydaje) trzeba często wybierac miedzy "ekstra" figurą i wyglądem a zdrowiem. zawsze jest coś za coś niestety. miałam taki okres, ze przy wzroście 174 ważyłam 60kg (to chyba najniższa waga jaka w życiu osiągnęłam) i bardzo się sobie podobałam, ale co z tego jak co chwile lądowałam w szpitalu? teraz mam remisje, jestem o 20kg ładniejsza i zaakceptowałam to.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: michal_mg » 23 lut 2015, 15:00

obyty.z.cu pisze: znalazłeś swoją "dietę" i tego się trzymasz..i dobrze.
Ty też jesteś specjalistą od swojego organizmu - a podawanie porad osobie bez wypytania jej o tryb życie to jak diagnozowanie kogoś przez telefon.

nawet nie spytałeś ile ta osoba waży, a już wziąłeś się za porady - o ile wogóle jest odchudzanie jej potrzebne. Może najpierw trzeba uporać się z jakimś schorzeniem i waga sama wróci do normy?
Rzucasz szablonami odchudzania, które nikomu jeszcze pożytku nie przyniosły lub jest to niewielki procent - a to z tego powodu, że dietetyk powinien przeprowadzić wywiad. DIETETYK po szkole, a nie po tygodniowym kursie.... a do prowadzenia porad dietetycznych w przychodni wystarcza mu posiadanie mgr przed nazwiskiem - nie ważne z jakiej dziedziny.
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2015, 17:10

michal_mg, jak zwykle masz racje...oczywiście :)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: kaskaaa1502 » 23 lut 2015, 18:02

obyty.z.cu pisze:michal_mg, jak zwykle masz racje...oczywiście :)
nie zostaje nic innego tylko powiedzieć : JABADABA DUUUUUU :D obyty.z.cu, dziękuję za poprawę humoru :D
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: ranka » 24 lut 2015, 19:41

michal_mg pisze:
obyty.z.cu pisze: Żadnych cud-diet odchudzających,a wystarczy dobre odżywianie z zastosowaniem rygoru i dyscypliny..plus ruch jako niezbędny element tego.
obyty, to też są wskazówki dla ZDROWYCH. Wystarczy mieć dla przykładu Hashimoto i będziesz tył od picia wody. Weź pod uwage, że u kobiet ważnym czynnikiem przy odchudzaniu jest gospodarka hormonalna, a przy jej zaburzonym funkcjonowaniu nie pomogą żadne standardowe metody... a psychika też nie ma w takich przypadkach znaczenia jeśli tycie nie wynika z obżarstwa.
ale jaka gospodarka hormonalna?
kazda choroba ktora jest kontrolowana nie stanowi problemu, a tym bardziej choroby tarczycy. jesli hormony w normie a osoba mowi ze nie moze schudnac no to sorry.. po prostu albo sie objada, albo sie gloduje.kazda pacjentka ktora pytam czemu nie moze schudnac zwala na karb hormonow.. ale jakby tak dociec to nie hormony sa przyczyna.
tylko brak dyscypliny.

tez mam Hashimoto, tez sie odchudzalam. i schudlam. 5 kilo bo tyle potrzebowalam. ale robilam to z dietetykiem bo samemu ciezko.
i nikt mi nie wmowi ze nie moze schudnac bo hormony bo cos tam. to sa bzdury.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: Mamcia » 24 lut 2015, 22:48

Jednym łatwiej drugim trudniej i utyć i schudnąć. Większość jest w głowie, ale i te głowy rożne. Z nadwagą można sobie poradzić, natomiast otyłość to choroba.
Z ciekawostek, o których nie pamiętam czy pisałam, to pokazano, że leczenie Infiximabem wpływa na podniesienie masy ciała niezależnie od remisji, bo było obserwowane u pacjentów chorych na RZS.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: michal_mg » 25 lut 2015, 10:44

ranka pisze: i nikt mi nie wmowi ze nie moze schudnac bo hormony bo cos tam. to sa bzdury.
nie pisałem, że się nie da. Kiedy sporo ludzi próbuje się odchudzić na własną rękę mając "rozwalone hormony" często odbijają się od "muru". Ty poszłaś do dietetyka - większość tego nie robi. Hashimoto: "Z nieznanego powodu układ immunologiczny rozpoznaje białka tarczycowe jako wrogie i niszczy je, upośledzając aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonów tarczycy" - o takim zaburzeniu hormonów piszę. A powody zaburzonej gospodarki hormonalnej mogą być przeróżne jak i dotyczyć różnych hormonów.
Do tego trzeba dodać, że osoby, które odchudzają się już "setny" raz z kolei również mają trudniej, bo to działa jak uodparnianie się na antybiotyk.

Częściej jednak za niepowodzenia odpowiada... niezachowywanie diety. Powody złamania diety człowiek tak samo tłumaczy sobie jak alkoholik usprawiedliwia jednego głębszego, czy osoba rzucająca palenie usprawiedliwia sobie chęć zapalenia tylko jednego fajka...
Obrazek

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Jak Schudnąć?

Post autor: deth » 25 lut 2015, 13:07

Foreverslim lub podobne a jesli tak czy jakies problemy zwiazane z chorobą? stosowalam dietę Dankana i znalazlam się w szpitalu,bedę wdzięczna za odpowiedz:)
Głownym składnikiem tego Forewerslim jest jak doczytałem pieprz Cayenne. Ktory mozna znaleźć obok takich przypraw jak majeranek, bazylia itd. Wiec pewnie taniej ;-)
O cayenne piszą ze jest bardzo mocną, ostrą przyprawą. Chore jelito nie specjalnie lubi takie przyprawy
Czyli Chili :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”