Skaza białkowa, jaka dieta

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anielska
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Osiek

Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: Anielska » 04 paź 2014, 21:24

Witam. Podejrzewam u dziecka (nie miał jeszcze w tym kierunku żadnych badań) skazę białkową. Niby nie ma wszystkich opisanych tu objawów http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegna ... iecka.html ale jest kilka rzeczy niepokojących. Przede wszystkim ciągłe zapalenie pęcherza, krostki też się czasem pojawiają. Do jakiego lekarza się udać, aby stwierdził czy to ta skaza? No i najważniejsze - jaką dietę powinnam zastosować by dziecko nie miało już objawów? Czy jak odstawi się alergeny to niepożądane objawy mijają samoistnie czy trzeba zastosować jakieś leczenie? Czekam na opinie!

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: iza121 » 05 paź 2014, 14:57

Witaj

Najpierw przede wszystkim udaj się do pediatry niech on oceni sytuacje, jeśli to skaza białkowa, to istnieją na rynku mleka modyfikowane, które stosuje się przy tym problemie.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: megi_25 » 06 paź 2014, 10:32

Anielska a w jakim wieku jest dziecko??? Mój synek ma ponad półtora roku i też ma chyba skazę białkową,chociaż nadal nie jesteśmy pewni,bo dieta eliminacyjna jakoś nie przynosi poprawy /u niego objaw to AZS/.
My robiliśmy badania: IgE total u nas wyszło prawie w normie,niestety przy alergii czasem badania nie pokazują alergii a ona jest.
Potem robiliśmy panel pokarmowy,ale tu też wszystko wyszło ok.

Dieta przy skazie białkowej to wyeliminowanie mleka. Stosuje się mieszanki specjalne,które są na receptę refundowane.
Trzeba też czytać etykiety,bo w wielu produktach jest mleko.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Anielska
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Osiek

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: Anielska » 26 paź 2014, 22:06

3 lata, no właśnie, wiem, że trzeba uważnie patrzeć co ląduje w koszyku

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: elwik18 » 27 paź 2014, 11:14

A ja mam pytanko - mój synek od półtora miesiąca jest karmiony mlekiem modyfikowanym, a dopiero teraz na jego buzi i szyjce pojawiają się krostki i szorstka skóra - czy jest możliwe aby skaza białkowa ujawniła się dopiero po takim okresie okresie (maleńki ma dopiero 2 m-ce).
Jutro idziemy do pediatry i pewnie trzeba będzie zmienić mleko na ha, chyba że jest to uczulenie na zupełnie coś innego.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: megi_25 » 27 paź 2014, 12:49

Skaza białkowa najczęściej ujawnia się do roku.Także wiek 2 miesiące jest jak najbardziej możliwy.
Jeśli karmisz tylko mlekiem modyfikowanym to wystarczy je zmienić na hydrolizat i powinno być ok.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: elwik18 » 28 paź 2014, 17:01

Dzięki Megi_25 - właśnie dzisiaj byłam z małym na szczepieniu i pediatra tak do końca nie była przekonana czy te krostki to skaza białkowa ale aby dmuchać na zimne mamy przez 2 tygodnie podawać mleko HA i zobaczymy czy będzie jakiś efekt. Mówiła też że możemy jeszcze przez kilka dni podawać nasze mleko i smarować policzki maścią aby sprawdzić czy uda się te zmiany złagodzić. Mleczko HA zakupione i tylko mam nadzieję, że będzie małemu smakować i oczywiście że pomoże :-).

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skaza białkowa, jaka dieta

Post autor: megi_25 » 30 paź 2014, 12:40

Daj koniecznie znać.
U nas na bebilonie pepti było źle /chociaż niby alergolog nie stawia na mleko/,natomiast po odstawieniu zaczęła następować powolna poprawa.
Mleko zamieniono na nutramigen i znów niestety pogorszenie i to okropne, nocami nie spał i się drapał i znów je odstawiłam. Ta noc już lepsza.
Nie wiem co w tym mleku może uczulać, z mlekiem nie ma to nic wspólnego i zdaniem lekarza nie powinno, ale też sam innego pomysłu nie ma, a w badaniach nic nie wyszło
:nie:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”