ostre jedzenie

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cripple
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 lis 2011, 15:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

ostre jedzenie

Post autor: Cripple » 04 lip 2014, 08:49

Pozwalacie sobie? Unikacie?
Gdy byłem zdrowy i szczesliwy lubilem bardzo ostre jedzenie. Teraz sobie pozwalam tylko na lekko pierne, nie ukrywam ze mam stracha na cos mocniejszego.
Glownie chodzi o sosy z papryczek, czyli za ostrosc odpowiedzialna jest kapsaicyna. Szukalem informacji o wplywie na jelita, ale nie znalazlem nic. Tylko tyle ze ludzie z wrzodami zoladka moga smialo ostro jesc.
Moze ktos wie jak to jest przy chorobach jelit?
Remisja od 11.2011

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: ostre jedzenie

Post autor: Ania406 » 04 lip 2014, 23:18

Uwielbiam pikantne jedzenie :D Nauczyłam się używać papryczek piri piri podczas mojego pobytu w Ghanie, ponieważ u nas trudno dostać je świeże (a takie są najlepsze) to używam suszonych. Dodaję je do zup i sosów. Ponadto używam chili, jalapeno i habanero w miarę możliwości zdobycia ich w sklepie. Jalapeno w zalewie jem wprost ze słoika, jak cukierki :D Używam też koreańskich ostrych past paprykowych oraz japońskich past curry. Uwielbiam kimchi -danie koreańskie z kiszonej kapusty pekińskiej w super ostrej paście paprykowej - po prostu jedzeniowy orgazm big_smile Do tego tatar z łososia na ostro, zupa pho z pastą z chili i marynowanym z chili czosnkiem... Znów się rozmarzyłam ;P Czasem się zdarzy jakaś rewolucja, ale zauważyłam, że ostre jedzenie raczej mi nie szkodzi w remisji. Przy zaostrzeniu bywało różnie, po prostu jem na wyczucie- zaszkodzi, to odstawiam, nie zaszkodzi- jem dalej :)
Każdy z nas ma inaczej. Musisz próbować i obserwować reakcje swojego organizmu :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”