Testy na nietolerancję

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: testy na nietolarancję

Post autor: obyty.z.cu » 11 sie 2014, 13:56

mru pisze:Alergolog powiedziała mi, że te wszystkie testy na "nietolerancję" pokarmową to pic na wodę. Nowa moda. Teraz każdy może sobie kupic maszynkę, rozreklamowac się i przeprowadzac testy. Ponoc tak naprawdę istnieją tylko testy alergologiczne, natomiast od testów na "ukrytą nietolerancję" lekarze umywają ręce
to też wynika z moich rozmów z osobą z kłopotami alergologicznymi.
Badania w gabinecie u alergologa pokazują zupełnie co innego niż testy w gabinetach ....hm.Po wynikach w nich,chyba pozostał jej psychiatra,bo "uczulenie" i nietolerancje wyszło jej prawie na wszystko.
Pani sobie odpuściła,pozostała przy lekarzu i ... to się sprawdza.

Czyli jak wszędzie,we wszystkim,nie dajmy się zwariować,szukać ,diagnozować,ale nie dawać się wpuszczać w "ciemny" kanał zależności ...i wydawania kasy na kolejne badania,wizyty itd.,które i tak nic nowego nie wnoszą prócz dołowania psychiki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_13ece955

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Anonymous_13ece955 » 11 sie 2014, 16:06

znam osoby, które wykonały podobne testy. Bardzo sobie chwaliły i polecały (nie te za 2000zł, spokojnie ;) ) Tylko jeden mąż znajomej, po wyeliminowaniu produktów, które mu wyszły, nie odczuł większej różnicy i do nich wrócił.

Ukryte nietolerancje, to inaczej alergie opóźnione, w klasie IgG. Także to też alergie, po prostu z innym mechanizmem i przeciwciałami.

Mi testy potwierdziły sporo alergii IgE zależnych, co mnie zdziwiło, ale pokazało też kilka alergenów, które podejrzewałam. Ogólnie byłam pozytywnie zaskoczona wynikami- wiarygodnością, jakby nie było, drogiego badania. A podeszłam do testu bardzo sceptycznie. Mam ograniczoną dietę przez alergie i cały czas coś nadal było nie tak, więc uznałam, że sprawdzę jeszcze i to.

Wyszło kilka rzeczy, które jem naprawdę sporadycznie, także teoria, że wychodzą produkty, które spożywamy non stop czy w dużych ilościach u mnie upadła z donośnym hukiem :roll:
Po wywaleniu potencjalnych winowajców z diety rzeczywiście poprawiło się wszystko.

obyty.z.cu pisze:Czyli jak wszędzie,we wszystkim,nie dajmy się zwariować,szukać ,diagnozować,ale nie dawać się wpuszczać w "ciemny" kanał zależności ...i wydawania kasy na kolejne badania,wizyty itd.,które i tak nic nowego nie wnoszą prócz dołowania psychiki.


zgadzam się całkowicie.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Nibiru » 12 sie 2014, 02:24

mru pisze:Alergolog powiedziała mi, że te wszystkie testy na "nietolerancję" pokarmową to pic na wodę. Nowa moda. Teraz każdy może sobie kupic maszynkę, rozreklamowac się i przeprowadzac testy. Ponoc tak naprawdę istnieją tylko testy alergologiczne, natomiast od testów na "ukrytą nietolerancję" lekarze umywają ręce i nie zajmują się tym tematem na sympozjach, ponieważ nie ma absolutnie żadnego naukowego potwierdzenia ich skuteczności. Co ciekawe - ponoc te testy wykazują jedynie, że chory miał KONTAKT z danym alergenem, a nie, że jest na niego uczulony. Dlatego wielu chorym wychodzi wynik pozytywny na połowę alergenów i myślą, że na wszystko są uczuleni... Innymi słowy 2 tysiące zł wyrzucone w błoto :(
Alergolog powinien się dokształcić, a nie żyć w latach 90-tych.
Po pierwsze są badania naukowe potwierdzające ich skuteczność.
Po drugie nie prawda że prawie każdemu wychodzi pozytywny wynik. W moim otoczeniu 5 osób robiło badanie w Poznaniu, trzy osoby z chorobami zapalnymi jelit miały bardzo dużo uczuleń, jedna osoba z łagodnymi dolegliwościami miała jedynie uczulenie na kiwi, a kolejna na nic.
Nawet było badanie kliniczne u osób z NZJ, i wyszczególnienie na co w przypadku CU i CD występuję najwięcej uczuleń (dotyczy Alergia pokarmowa typu III klasa IgG)
Polecam literaturę, artykuły i poszerzenie wiedzy a nie gadanie bzdur.

Wstępnie możesz sobie poczytać:

http://212.227.241.121/imupro-internati ... estion.pdf

http://212.227.241.121/imupro-internati ... in_IBS.pdf

http://212.227.241.121/imupro-internati ... ndrome.pdf

Wyrzucić w błoto (czyt. z pracy) to by wypadałoby tą tępawą (czytaj: nie aktualizującą wiedzy) alergolog.

Anonymous_13ece955

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Anonymous_13ece955 » 12 sie 2014, 13:47

Nibiru, dzięki za linki!
Nibiru pisze: Alergolog powinien się dokształcić, a nie żyć w latach 90-tych.
tak sądzę.

Ja szczerze polecam wykonanie takiego badania. Idziemy do przodu, w tym z diagnostyką w immunologii, warto z tego skorzystać.
Siedzę w temacie dość długo, namawiać nie będę, tłumaczyć na siłę i walczyć z wiatrakami również. Przekonałam się o skuteczności na własnej skórze (i oczach- niektóre przemiany znajomych były wręcz widoczne :) ), dlatego szerzę pozytywną opinię.

CUdodatni
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 12 paź 2014, 18:14
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: montevideo

Re: testy na nietolarancję

Post autor: CUdodatni » 12 paź 2014, 18:21

Lekarze nie mogą oficjalnie mówić o testach na nietolerancję, ani proponować leczenia tą metodą, bo nie jest ona włączona do programu leczenia. Lekarz leczący tą metodą naraża się na odebranie "licencji na zabijanie" - choć niektórzy podciągają to pod różne inne metody. Jednak w razie czego nadstawiają karku.
Świadomość o przeciwciałach igg i nietolerancji to też inna sprawa. Lekarze nie kończący swojej edukacji na zrobieniu dyplomu i śledzący nowinki mają wiele do powiedzenia w tym temacie - jednak chory musi sam wykazać się inicjatywą w tym kierunku i zapytać - polecam dr Wiśniewska - Jaroszewska z Łodzi. Jeśli ktoś zna jej kompetencje, zapozna się z tym co Ona ma do powiedzenia w tym temacie to nabierze swojego poglądu w tym temacie - reszta niech sobie słucha o truciu się sterydami.
aby do przodu... byle nie w WC

AsiaK
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2015, 19:02
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: testy na nietolarancję

Post autor: AsiaK » 14 lut 2015, 15:03

Czy ktos z osob chorujacych na CU zrobil badania Imupro (300) i stosujac zalecenia dietetyczne- faktycznie odczul poprawe? Znacie takie przypadki albo sami mieliscie takie doswiadczenie? Zastanawiam sie nad tym badaniem ale dotad nie spotkalam nikogo kto by faktycznie z CU sie wykaraskał dzieki temu. Znam przypadek chłopca, ktory po stosowaniu diety eliminacyjnej sugerowanej po tym badaniu, mogl odstawic leki regulujace prace tarczycy, a inne schorzenia natury neurologicznej sie zlagodzily. Wszystkim osobom w moim otoczeniu, ktore robily te badania wyszlo okolo 100 alergenow- w skrajnym przypadku okolo 180!
Gdzie w Trojmiescie mozna zrobic te badania (oprocz Zaspy-osrodek przy Intermarche)?

Pozdrawiam
Asia
Pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: michal_mg » 14 lut 2015, 17:06

AsiaK, ja robiłem testy, ale Warszawskie, nie Poznańskie, wszystko jest tutaj
Obrazek

AsiaK
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2015, 19:02
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: testy na nietolarancję

Post autor: AsiaK » 14 lut 2015, 20:48

Dziekuje za odpowiedz. Poczytam jeszcze uwaznie-z tego co widze to robilliscie z zona test Ellisa. musze poczytac o tych wszystkich testach i wyrobic sobie opinie ktory warto zrobic-tzn na ktory warto te kupe kasy przeznaczyc jaka moga kosztowac:)
Mam pytanie-jakie sa objawy grzybicy? skad wiedzieliscie ze -w jelitach -rozwija sie grzyb?
moze naiwne to pytanie ale nie wiem czy potrafilabym sama to stwierdzic..to ze flora bakteryjna wybita z rownowagi -odczuwam czasem..ale ze to grzyb wlasnie to juz dla mnie nie takie oczywiste..
Pozdrawiam.
Asia
Pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: michal_mg » 15 lut 2015, 13:34

Jeśli gdziekolwiek masz objawy grzybicy to jest to coś takiego co na pewno główne siedlisko jest w jelitach. Wszelkie - dla przykładu - preparaty do nóg usuwają tylko objaw i miejsce gdzie się uaktywniła grzybica, a jest to takie dziadostwo, które może być w wielu miejscach, a objawy dawać tylko miejscowo. Przestajesz stosować, to wraca jak bumerang. Jak uda Ci się znaleźć lekarza, który rzetelnie podchodzi do sprawy to sam Ci to powie.
Nie wiem na ile przekonująco to napisałem, ale chyba nie bardzo :)
Obrazek

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Dżordż » 15 lut 2015, 14:52

Chodzi o dr Janusa i jego publikacje o candida. Czy też inni lekarze sie tym tematem zajmują?

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Slip » 15 lut 2015, 16:37

http://revitum.pl/cennik/
robił ktoś te testy w revitum?
Jeśli tak chciałbym zapytać jak wygląda przebieg tego wszystkiego. Umawiam się, przychodzę, płacę, oddaję krew, czekam na wyniki kilka tygodni, przychodzę po odbiór i otrzymują jakieś objaśnienie od lekarza? Pisaliście też o kilku pakietach, w zależności od ilości alergenów. Tu jest podana jedna kwota 560zł. Polecacie może jakieś inne miejsce w Gdańsku na wykonanie testu na nietolerancję?

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: michal_mg » 15 lut 2015, 17:49

Nie wpisałem dość ważnej sprawy - nie wiem, czy kumacie o tym, ale testy na nietolerancje przeciwciał klasy IGG - nie żadne inne. Ja takie żem robił.

Slip, ja swoje robiłem w Warszawskim laboratorium, ale to nie znaczy, że jechałem do Warszawy. NIE. Krew możesz pobrać sam/a lub w każdym punkcie pobrań i wysyłasz do Warszawy.
Aby wynik miał ręce i nogi to również potrzebny jest przeprowadzony wywiad, w którym wypełniasz na co chorujesz/chorowałas i jakie leki bierzesz. To jest brane pod uwage w opisie badania. Bez tego jest ryzyko, że przechodząc na diete za dużo Ci nie pomoże i staniesz się przeciwnikiem wyrzucania kasy na podobne badania.
A w linku podanym przez Ciebie nie znalazłem chyba jakie przeciwciała ten test wykazuje - do tego to są jakieś testy obciążeniowe, a nie na nietolerancję.... przynajmniej nie to co ja robiłem - co to są za testy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Slip » 15 lut 2015, 18:04

Test na Nietolerancję Pokarmową jest szybkim, kolorymetrycznym, mikropłytkowym testem służącym do pomiaru przeciwciał IgG swoistych dla zestawu obejmującego do kilkudziesięciu składników pokarmowych, wykonywanym na próbce krwi.

Taki mają opis badania, więc to chyba to. Jak wypada kwota 560 zł w porównaniu to tego co wy płaciliście? Osobiście wolałbym się nie bawić w jakieś wysyłki i domowe pobieranie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Mamcia » 15 lut 2015, 21:37

Czytając Was mam ochotę założyć firmę i robić jakiekolwiek badania bez naukowej podstawy. W tym ostatnim linku to już nic nie ma - nawet pseudonaukowego bełkotu. Gorzej żadna osoba nie podpisał się pod tym swoim nazwiskiem. A może to jakieś labludziki reklamują te kosztowne badania?? Czy wykonuje się również testy tolerancji na głupotę??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: testy na nietolarancję

Post autor: Slip » 15 lut 2015, 21:58

Przede wszystkim to, że komuś nie chciało się wypisać wszystkich informacji na stronie internetowej nie znaczy, że telefonicznie nie można dowiedzieć się czegoś wiecej. To się akurat tyczy ogłoszeń w każdej dziedzinie.

To w takim razie zapytam, czy jest jakieś pewne, sprawdzone, podpisane i opieczętowane przez kogoś z tytułami naukowymi badanie, które może stwierdzić nietolerancje organizmu na dany pokarm?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”