Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 04 sie 2012, 17:50

Witam
Jak zapewne już nie jeden z Was czytał w moich postach, że mam straszny problem z nabraniem wagi.
Może po prostu za mało jem...ale aby to ocenić to muszę poznać wasze wypowiedzi.

Ja rano zazwyczaj wcinam 2 kromki białego chleba z masłem i jakąś wędliną.
2h później to samo.
Obiad to ok 2 typowe kotlety z karkówki lub innego mięsa+ziemniaki (ze 3średnie) lub ryż (objętościowo ok 0,5litrowy garnek ugotowanego).
2-3h później jakaś przekąska w postaci kisielu, albo nutridrinka albo czegoś innego.
Kolacja to 3-5kromek białego chleba z masłem i wędliną.
Czasem ze 2h po kolacji podjadam crunchella lub podobną przekąskę.
i to wszystko.

a jak jest u jak?

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: necia » 04 sie 2012, 18:13

jeszcze podaj wagę i wzrost :) albo BMI ;)

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 04 sie 2012, 19:57

188cm waga 68,5kg :((
Zanim zachorowałem, to optymalnie wyglądałem przy 80kg.
Maksymalnie ważyłem 84kg ale to już na pysku bylem jak po sterydach. Budowę mam raczej drobna, wątłą po mamie niestety.
Generalnie przytyć udawało mi się przed choroba głównie za pomocą siedzącej pracy, wieczorem popijaniu drinków lub piwa+przekąski, późne kolacje. Wiadomo ze teraz tego nie ma. Jednak muszę wrócić chociaż do 75kg, bo w razie zaostrzenia chce mieć z czego zlecieć.
Teraz jestem zdecydowanie za chudy.

sasia
Początkujący ✽✽
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:32
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: sasia » 04 sie 2012, 21:56

a słodyczy próbowałeś? mi po mlecznej czekoladzie np.Goplany nic nie dolega. Niestety, bo przez te moje ciągoty do słodkiego :cenzura: się rozrosła strasznie :(
Never a failure, always a lesson.

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 04 sie 2012, 23:41

słodycze odpadają totalnie, choć ochotę mam.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: marcin820201 » 05 sie 2012, 00:18

Ja ważę 76 kg przy 1.75 wzrostu. Moje posiłki wygladaja standardowo tak:

śniadanie: 2 jajka na miękko + 4 kromki chleba z masłem do tego plasterek żóltego sera i 2 plasterki wedliny + dzem + siemie lniane 3/4 szklanki z kefirem

obiad: woreczek ryzu bialego + 200 gram filetu z indyka, kurcaka lub jakas ryba gotowana (panga) + brokuly/wloszczyzna/marchew/jablko (gotowane) + 2 lyzki oliwy z oliwek

podwieczorek: bulka z maslem, serek twarozek/homogenizowany

kolacja: 2 bulki lub cztery kromki chleba (z maslem), wedlina, serek typu camembert, dzem, oliwki zielone + szklanka siemienia lnianego z kefirem

przed snem: odzywka bialkowa typu izolat 1 lyzka+ odzywka typu maltodekstryna 1 lyzka

napoje do tego w ciagu dnia herbata zielona 1-2 szklanki, kawa zbozowa, woda mineralna
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Tony1906
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2012, 21:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: Tony1906 » 05 sie 2012, 01:10

wtyku na kanapeczkach nie urośniesz, więcej mięsa i węglowodanów,
wtyku pisze:2h później to samo.

tu pasowała by jakaś zupa przykładowo pomidorowa z ryżem (najlepsza zupa dla niejadków, miska zawiera ponad 300 kalori)
wtyku pisze:2-3h później jakaś przekąska w postaci kisielu, albo nutridrinka albo czegoś innego.
tu jest stanowczo za mało, możesz zawsze tych kotlecików na obiad zrobic więcej i zjesc drugi obiad w ciągu dnia ;)

ogólnie nie widze w Twojej diecie żadnych owoców, a owoce takie jak np. grejpfrut czy jabłko nasilają apetyt :)
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 05 sie 2012, 09:01

problem jest w tym, że ja ciągle nie mam remisji. Nie jem owoców, bo wiem jak to się skończy. Tak samo z serami.

Mięsa zaczynam mnie dość. Dlatego Was podpytuje co tam zajadacie to może ktoś napisze coś fajnego na przekąski i inne dania.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2012, 15:58

wtyku pisze:Może po prostu za mało jem...ale aby to ocenić to muszę poznać wasze wypowiedzi.
Jeśli zjem połowę tego co ty,to jest dobry dzień.
To co serwuje marcin820201, dla mnie jest niewyobrażalnie dużo.
Zmuszam się do jedzenia,no ale udaje mi się utrzymywać wagę w normie BMI,i to ciut więcej.
Dużo pije,no i ...często piekę różne placki,bo to jem.
Pomidory,ogórki,gotowane warzywa np.fasolka szparagowa,marchewka,groszek itp.,oczywiście ziemniaki,do mięsa mam "odrzut",ale zdrowy rozsądek podpowiada,zjedz choć kawałek,a jeśli już to wole kurczaka.
Plasterek wędliny to już coś :wink:
No i zupy,,gotujemy więcej i wekujemy w słoiki,w lodówce bez problemu wytrzyma miesiąc,a póżniej w każdej chwili można otworzyć,to kaloryczne jest więc warto polecać.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 07 sie 2012, 10:35

czekam na dalsze podpowiedzi.

dziś się ważyłem i oczywiście waga mniejsza 67,9 :(

Tony1906
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2012, 21:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: Tony1906 » 07 sie 2012, 18:21

na początku pisałes:
wtyku pisze: Jednak muszę wrócić chociaż do 75kg, bo w razie zaostrzenia chce mieć z czego zlecieć.
a później :
wtyku pisze:problem jest w tym, że ja ciągle nie mam remisji.
no to masz tą remisje czy nie ??

próbowałeś ryb ?? bardzo dobre źródło białka. nawet jak nie masz czasu przygotowac zawsze możesz chapsnąć takiego tuńczyka z puszki od czasu do czasu, ogólnie zrezygnuj z tych kanapeczek, rano jajecznica na parze przykładowo więcej "konkretnego" jedzenia jak ziemniaki, ryż, mięso, ryby, jajka .

a produkty mleczne możesz spożywac ??
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wtyku » 07 sie 2012, 20:18

produkty mleczne nie bardzo.

Pełnej remisji nie miałem nigdy. Jednak do kibelka latam tylko po wstaniu wiec jest nie źle

jak robisz ta jajecznice na parze?

Ze względu na chorobę wątroby i dróg żółciowych chyba nie za bardzo mogę jeść żółtko, a białka to chyba tez za często nie mogę...chyba, że mam złe informacje?

[ Dodano: 08-08-2012 ]
wtyku pisze:produkty mleczne nie bardzo.

Pełnej remisji nie miałem nigdy. Jednak do kibelka latam tylko po wstaniu wiec jest nie źle

jak robisz ta jajecznice na parze?

Ze względu na chorobę wątroby i dróg żółciowych chyba nie za bardzo mogę jeść żółtko, a białka to chyba tez za często nie mogę...chyba, że mam złe informacje?
P.S. Możliwe abym po Xifaxanie tracił trochę wagi? Tydzień byłem na metronidazolu, a od 10dni na Xifaxanie.

[ Dodano: 09-08-2012 ]
zakupiłem wczoraj profitar, macie jakieś przepisy na to jak to stosować i w jakich ilościach?

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:59
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: wiolla » 06 wrz 2012, 11:38

wtyku pisze:zakupiłem wczoraj profitar,
O Protifar chodzi ?
My stosujemy 1 miarkę dziennie (według zaleceń lekarza) najczęściej do soku , albo jako zagęszczacz do zupy .

Co do jajecznicy , ja robię na teflonowej patelni , więc bez tłuszczu , normalnie wędlina w kostkę do tego jajca i delikatnie solę , a na parze .......
Jajko umyj i sparz wrzątkiem (przez minutę).Zagotuj wodę w garnku i umieść na nim talerzyk z masłem,wbij na niego jajko,mieszaj jajecznicę aż do ścięcia się białka,na koniec posyp szczypiorkiem.

Haniakrow
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 mar 2013, 22:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nairobi, Kenia

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: Haniakrow » 09 mar 2013, 23:13

Ja staram się jesc 4-5 razy dziennie, male porcje. Jem warzywa i owoce, pije swiezo wyciskane soki owocowe, raz na 2-3 dni jajka, czasem ryba.
Przykladowy dzień:
0) dzień zaczynam od kubka goracej wody z cytryna.
1) smoothie z banana i mango, swiezo wycisniety sok winogronowy z ciepla woda.
2) jajecznica na parze z malutka iloscia masla klarowanego.
3) salatka z gotowanych i swiezych warzyw (pol na pol) z winegretem z oliwy z oliwek i cytryny/ octu jabłkowego
4) gotowane warzywa np. ratatuja
5) najczęściej koncze gotowane warzywa z poprzedniego posiłku.

Do tego przed każdym posiłkiem zjadam kawalek swiezego ananasa, bo zawiera w sobie naturalne enzymy trawienne.

W dniu, kiedy nie jem jajek, robie sobie czasem rybe grillowana, albo gotowana na parze.

Unikam smażenia, cukru (oprócz tego w owocach), ziemniakow, ziarenek itd. Mam nietolerancje glutenu i laktozy, wiec tych dwóch oczywiście unikam jak ognia :)

Oprocz tego nie pije zadnych zimnych napojow, wode podgrzewam minimum do temperatury ciala, nie pije kawy, herbaty (oprócz ziolowych), alkoholu.
ho

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasz przykladowy dzień - Co jecie i ile w ciagu dnia?

Post autor: cordo » 09 mar 2013, 23:22

wtyku pisze:Ze względu na chorobę wątroby i dróg żółciowych
czemu masz chorą wątrobę i drogi żółciowe? czy to jest powikłanie ze strony choroby i lekarstw?

Też mam problemy z wagą...Tutaj nie trzeba żadnych diet i specjalnych napojów, dań, odżywek. Najlepszym sposobem jest zapisanie się na siłownię w czasie remisji.
Już pod 2 tygodniach ćwiczeń organizm sam zaczął dopominać się o dodatkowe racje żywieniowe i zaczął nabierać wagi.
Filety z kurczaka z ryżem stały się dodatkowym daniem, a 10 kg przybyło w mgnieniu oka. Jedynym sukcesem jest samozaparcie i chęci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”