Wspólne nabieranie masy.

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: ulka1986 » 24 sty 2014, 22:37

obyty.z.cu, wiadomo że nie żywię się tylko czekolada, choć ją uwielbiam :serce: moja codzienna dieta jest bogata, jedynie to wykluczam mleko a ostatnio nawet przetwory mleczne bo mam po nich straszne rewolucje, ale nadrabiam mmięsem i rybami, które bardzo lubię i jajkami... Ale może właśnie masz rację że to przejściowy okres i na wiosnę może coś przybędzie he he oby się to wszystko nie skumolowalo i nie wypłynęło bokami :wink:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: sofijka » 25 sty 2014, 12:42

deth, kiniaB85, gratuluję postępów w nabieraniu masy :smile: .

ulka1986 szkoda, że czekolada to nie jest najzdrowszy pokarm na świecie, no ja też jeśli chodzi o czekolada plus do tego kawa :serce: , a trzeba się ograniczać albo eliminować.

Moja waga stanęła w miejscu, co uważam za sukces :roll: .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: obyty.z.cu » 25 sty 2014, 14:46

sofijka pisze:szkoda, że czekolada to nie jest najzdrowszy pokarm na świecie
oczywiscie że jest :wink:
tylko trzeba sie ograniczyć do tej dobrej gorzkiej,takiej powyżej 60 % i bez tłuszczy roślinnych,cukru itd.
Czekolada to składnica dobrych składników z magnezem,witaminami,czyli same dobro ,no tylko nie za dużo jej,żeby nie było problemów z zaparciami.
Smacznego :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: Lemoni » 25 sty 2014, 15:36

obyty.z.cu pisze:
sofijka pisze:szkoda, że czekolada to nie jest najzdrowszy pokarm na świecie
oczywiscie że jest :wink:
tylko trzeba sie ograniczyć do tej dobrej gorzkiej,takiej powyżej 60 % i bez tłuszczy roślinnych,cukru itd.
Czekolada to składnica dobrych składników z magnezem,witaminami,czyli same dobro ,no tylko nie za dużo jej,żeby nie było problemów z zaparciami.
Smacznego :razz:
Ale o taką czekoladę chyba ciężko ;). Jak nie cukier, to słodzik, poza tym tłuszcz kakaowy jest tłuszczem roślinnym ;). Nie wyobrażam sobie czekolady np. 70% bez cukru, bo co by w niej się miało znajdować ;)? 90% (nie mówię o linii light) również mają cukier ;).

Sorry za OT, ja sama wolałabym swoją masę zbić :P. A kakao uwielbiam, nawet, jak nie jem słodyczy, to jem go sporo w piciu/serku/owsiance :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: obyty.z.cu » 25 sty 2014, 15:57

Lemoni pisze:tłuszcz kakaowy jest tłuszczem roślinnym
tak,ale tłuszcz kakaowy ma unikalny skład kwasów tłuszczowych,taki dobry.
jem czekolade gorzką,czekolady mleczne z cukrem to nie dla mnie,to wg ,mnie wyrób czekoladopodobny.
Gorzka czekolada nie powoduje wzrostu wagi, więc jest dla każdego :wink:
Kwestia smaku,a i bardzo dużo kalorii tak potrzebnych czasami.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: Nibiru » 25 sty 2014, 18:56

ulka1986 pisze:A mi spadło 2 kg :oops: czego nie rozumiem....mniej chodzę do wc jem bez opamiętania... A tu taka reakcja :mad:
Może się dużo stresujesz, stres najwięcej spala kalorii.
Ja ostatnio mam dużo stresu i widać to na wadze.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: ulka1986 » 25 sty 2014, 21:40

Nibiru, mąż mi mówi że plemnik z którego powstalam był już wkurzony :wink: jestem nerwowa i wybuchowa od zawsze to chyba już się organizm przyzwyczaił :wink: :lol: obyty.z.cu, to co napisałeś jest wielkie :prosze: jutro kupuję tabliczkę gorzkiej i się rozkoszuje bo czekolada pod każdą postacią jest dla mnie wspaniała, zacznę od. 3-4 okienek jak nie będzie reakcji brzucha to będę jutro najszczesliwsza kobietą :banan: i zaczynam od jutra zajadac banany,bo są toczące :roll:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: deth » 25 sty 2014, 21:49

ulka1986 pisze:banany,bo są toczące :roll:
raczej słabo, może i mają przekrój wałka, ale przez swoje wygięcie nie turlają się. Ogórek już tak :|

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: sofijka » 25 sty 2014, 22:23

ulka1986 pisze:Nibiru, mąż mi mówi że plemnik z którego powstalam był już wkurzony jestem nerwowa i wybuchowa od zawsze to chyba już się organizm przyzwyczaił
:lol: Ulka, ale mnie rozbawiłaś, szkoda, że od śmiechu nie przybywa kilogramów :wink: , to byłoby coś.
obyty.z.cu, tak, to co napisałeś jest zdecydowanie bardzo po mojej myśli
:smile: ; szkoda tylko, że jak we wszystkim w jedzeniu czekolady też wskazany jest umiar :neutral: . No i czekolada pobudza wytwarzanie serotoniny, a wtedy happy is in the air :super: :gwizd: .

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: ulka1986 » 25 sty 2014, 22:40

deth, o przepraszam miało być tuczace ale słownik w telefonie lubi mi płatać figle :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

maaagdaa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 05 maja 2013, 09:56
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: maaagdaa » 27 sty 2014, 22:30

witam :) mam takie pytanie.
co polecacie na przybranie trochę ciałka.
mój chłopak sie strasznie niepokoi ponieważ w ciagu miesiąca zleciało mu 6 kg.
lekarz uważa że jego waga jest w porządku i nie zapisuje żadnych tabletek.
niby bmi ma w normie, ale strasznie źle się z tym czuje, co wieczór jak wchodzi na wage schodzi z niej smutny ponieważ zawsze jest mniej i mniej.
polecacie moze jakies odzywki ? suplementy diety ? czy takie specyfiki można w ogole stosować przy CU ? moze jakieś tabletki ? co polecacie.
dodam że nie ma zupełnie apetytu.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: deth » 27 sty 2014, 22:34

maaagdaa pisze:co polecacie
to co smakuje, a nie szkodzi :) nawet baton to dobry początek

maaagdaa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 05 maja 2013, 09:56
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: maaagdaa » 27 sty 2014, 22:37

tylko czy słodycze to dobry pomysł na nabieranie masy ?

maaagdaa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 05 maja 2013, 09:56
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: maaagdaa » 27 sty 2014, 22:41

no włąśnie o to chodzi, nie chce żeby nabierał masę na słodycze lub fast foody bo nie jest to ani zdrowe ani dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: deth » 27 sty 2014, 22:43

maaagdaa pisze:tylko czy słodycze to dobry pomysł na nabieranie masy ?
napisałem baton. Uznałem, że chłopak ma wiedzę, że zbilansowana dieta to podstawa, albo raczej taka, która dostarcza wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”