Olej lniany

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Natalka » 21 lis 2011, 23:27

agan, zapoznaj się z funkcją przeszukiwania forum, w tym temacie viewtopic.php?t=6087 to tak na przyszłość

a o rokitniku znalazłam tu:
viewtopic.php?t=390&highlight=rokitnika
viewtopic.php?t=6461&highlight=rokitnika
o balsamie tu:
viewtopic.php?t=331&highlight=szostakowskiego
viewtopic.php?t=703&highlight=szostakowskiego

natomiast tu mamy temat o oleju lnianym i nie mieszajmy go z innymi.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Ines123
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2011, 12:25
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

olej lniany

Post autor: Ines123 » 25 lis 2011, 09:55

Witam, dodam od siebie, że regularnie zażywam olej lniany od jakiegoś czasu. Dużo dobrego o nim słyszałam, jeszcze więcej doczytałam i postanowiłam spróbować. Na początku było ciężko go przełknąć, pomagał mi sok z cytryny wyciśnięty na łyżkę z olejem. Z czasem było już tylko lepiej : ) Piję jedną łyżkę stołową dziennie , dodaję do sałatek, sosów, czasem do zupy...Fakt (jak już w wątkach powyżej pisało) przemiana materii jest lepsza : ), ale też obniża się cholesterol (co dla mnie było ważne), poprawił mi się wygląd włosów...myślę, że z czasem zaobserwuję więcej pozytywnych skutków działania tego "magicznego" oleju : )) Ze swojej strony- polecam. Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2012, 23:32
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Olej lniany

Post autor: MartynaT » 28 kwie 2012, 23:28

zaczęłam dziś - zobaczymy czy coś się stanie ;)

6.05.2012
dalej piję ;) mieszam z twarogiem, albo polewam sałatkę, przyzwyczaiłam się to tego maszynowego smaku, ale nie widzę zmian ;) wiem, że za krótko go piję do tego jestem w zaostrzeniu więc nie świruję

14.05.2012
dalej nic ;) a wręcz jak wypiję go za dużo, tj dodam i do twarogu i do sałatki to mnie mdli

28.05.2012
dalej nic, ale w sumie nie wiem czego się spodziewałam, natychmiastowego uzdrowienia? przecież jeśli ktoś ma zaostrzenie, to takie rzeczy mogą jedynie delikatnie łagodzić stan, a nie uleczyć. Tak czy siak kończę butelkę i w najbliższym czasie nie będę kupowała nowej.
Ale nie myślcie sobie, że całkiem rezygnuję z medycyny naturalnej, co to to nie ;) wczoraj na giełdzie minerałów kupiłam dwa jaspisy - będę się leczyć kamieniami, dodatkowo po wypłacie zamówię zioła Triphali ;)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 10:59 przez MartynaT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Cinimini » 25 maja 2012, 19:14

Jej, a ja go wczoraj kupiłam za namową pani dietetyk i superlatywami z netu, a teraz jak czytam co piszecie to mam obawy czy zaczynać ten eksperyment... :/
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

bananarama
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2012, 04:52
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Haiti

banan z olejem lnianym

Post autor: bananarama » 05 paź 2012, 00:21

potukac banana widelcem z paroma łyzkami oleju lnianego zimnotłoczonego. Na mnie taka papka działa łagodzaco.
but u r wrong

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej lniany

Post autor: Piciu » 03 lis 2012, 16:55

Od dwóch tygodni wprowadziłem ponownie olej lniany do diety.
Mieszam w miseczce olej lniany z miażdżonym na maxa czosnkiem z solą .
Następnie maczam w pachnącej mieszance żytni chleb i się zajadam. Jednym słowem pychota :D

Szczerze mówiąc od tego czasu, samoistnie straciłem ochotę na smarowanie chleba masłem. Także zrezygnowałem ze zwykłego chleba czy bułek.
Co ciekawe, chleb żytni z masłem mi nie podchodzi, a nawet podejrzewam że nie służy moim jelitom.
Natomiast maczany w oleju lnianym jest dobrze trawiony, oraz nie podrażnia jelita grubego.


Olej lniany- tłoczony na zimno,nierafinowany, taki odpowiedni do diety dieta dr Budwig.
Chleb żytni na zakwasie, lecz bez ziaren , otrębów.
Czosnek polski.
Sól kamienna z Kłodawy - pewna sól ;)

Awatar użytkownika
żwirek
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Puławy
Lokalizacja: Puławy

Re: Olej lniany

Post autor: żwirek » 31 sty 2013, 00:05

moi rodzice go zażywają- nie wiem jak często. Spożycie następuje na modłę śródziemnomorską- pac trochę oleju na talerzyk, pac bułki połowa, pac smaru smaru :) Wcześniej tak raczyliśmy się oliwą ale ja tego lnianego jakoś boję się próbować.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej lniany

Post autor: Piciu » 31 sty 2013, 15:20

żwirek pisze:Spożycie następuje na modłę śródziemnomorską-
rodzimy olej - czyli olej lniany , nie jemy od "wczoraj".Sięga to parę pokoleń wstecz :roll:
żwirek pisze: ale ja tego lnianego jakoś boję się próbować.
to nie wiesz co tracisz , poczytaj o nim ,a dowiesz się dużo ciekawych faktów,śmiem twierdzić że olej lniany ( z sprawdzonego źródła) jest smaczniejszy a co ważniejsze zdrowszy :tak:

Olej lniany można kupić w sklepie ze zdrową żywnością, w zielarskim.
Poniżej podaje linki do sklepów lecz także oleje które osobiście przetestowałem i polecam.

http://sklep.iwnirz.pl/go/_info/?user_id=430&lang=pl

http://zlotopolskie.pl/sklep/Olej-Lniany,1000.html

Awatar użytkownika
żwirek
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie
miasto: Puławy
Lokalizacja: Puławy

Re: Olej lniany

Post autor: żwirek » 01 lut 2013, 09:12

ale ja wiem, że to rodzimy olej. Chodziło mi o sposób jedzenia- z bułką i przyprawami.

Katarzyna i Jerzy

Re: Olej lniany

Post autor: Katarzyna i Jerzy » 03 lip 2013, 18:17

Budwigowy najlepszy ten w ciemnych butelkach. Trzeba patrzeć na datę produkcji, nie może być starzsy niż pół roku, potem jest gorzki. W ogóle jeśli jest gorzkawy nadaje sie do zlewu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”