Olej lniany

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
h1125c
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2010, 13:04
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski
Kontakt:

Olej lniany

Post autor: h1125c » 01 wrz 2010, 07:54

Co sądzicie o pomśle picia oleju lnanego z ekologicznego gospodastwo czy może to pomóc na CU czy wręcz przeciwnie czytałem o cudownych właściwościach i wartościach tego oleju ale pomyslałem zapytać tu może ktoś próbował.

takie samo pytanie co do picia rumianku?? za względu na jego właściwości przeciw zapalne czy to dobru pomysł by popijać go w czasie zaostrzeń??

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Posty: 275
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cze-wa
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: anulka089 » 01 wrz 2010, 08:10

możesz pić na zdrowie na pewno nie zaszkodzi a efekty zaobserwuj sam :wink:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Natalka » 01 wrz 2010, 22:04

h1125c, pewna zasada regulaminu forum mówi, że

Kod: Zaznacz cały

Przestrzegaj zasady: jeden temat jedno pytanie.
poza tym rumianek jest ziołem, więc poszukaj info o nim w tematach o ziołach w dziale Suplementy, czyli tu viewforum.php?f=10 (na dole strony w polu wpisz słowo rumianek i enter wciśnij)
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: Olej lniany

Post autor: Kajaccn » 02 wrz 2010, 19:24

Olej lniany ma bardzo dobre właściwości a mianowicie:
-wzmacnia, regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego
-poprawia ogólny stan skóry
-zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych
-zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, których organizm nie jest w stanie wyprodukować a które są bardzo ważne dla wielu przemian biochemicznych organizmu
Jednakże raczej nie stawiałabym na "ekologiczny" olej gdyż w porównaniu do europy nasze rolnictwo i tak jest dość ekologiczne więc po co przepłacać? Poza tym kwasy omega-3 i omega-6 same w sobie nie są przyswajane przez organizm, muszą być one przetwarzane do dłuższych kwasów aby mogły zostać wykorzystane. Aby to nastąpiło potrzebny jest enzym który jest bardzo wrażliwy na choćby lekkie podwyższenie temperatury i jeśli stan zapalny wywoływany przez choroby podnosi temp. ciała enzym ten staje się nieaktywny i można wtedy pić litry oleju a i tak nie pomoże. Dlatego też poleca się ryby morskie gdyż w ich mięsie są już przekształcone omega3 i omega6 co pozwala na łatwe pozyskiwanie. W kapsułkach można kupić taki gotowy już przyswajalny kwas DHA (kwas dekozaheksaenowy) [metabolizm omega3 i 6 można znaleźć tu http://www.biuletynfarmacji.wum.edu.pl/ ... /Ryc.2.gif]. Poducenci oczywiście nie wspominają o takich rzeczach a potem kupujący się naprzykład dziwią że olej nie pomaga:) z wiekiem enzym potrzebny do metabolizmu kwasów omega także może zaniknąć. Biooleje do których należy olej lniany jak najbardziej są dobre ale trzeba wziąć pod uwagę że w pewnych okolicznościach nie zadziałają:)
Ahh no to sie rozpisałam :)
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2010, 20:17 przez Kajaccn, łącznie zmieniany 1 raz.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Olej lniany

Post autor: Piciu » 03 wrz 2010, 17:55

h1125c - prawdopodobnie chodziło Tobie o Terapie lub raczej o Diete dr Budwig olejem lnianym.
OLEJ LNIANY tłoczony z siemienia lnianego jest bardzo zdrowy
zawiera OMEGA3 ,który niesamowicie poprawia sprawność ,wzmacnia
system imunologiczny.

Właśnie OMEGA3 był zastosowany przez Dr.Budwig( nominowanej
do Nagrody Nobla- od 1979 aż 7 razy ) przy leczeniu nowotworów(bardzo dużo w 90% wyleczeń) i innych chorób degeneracjnych motoneuronów.
Olej nie jest szkodliwy i nie ma objawów ubocznych.
Całkowicie został przetestowany i jest OK.
Musi być w ciemnej butelce itp bo traci na właściwościach leczniczych.

ZASTOSOWANIE TERAPI (DIETY) DR BUDWIG:

Przez wiele lat dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety stosując ją w leczeniu pacjentów z chorobami przewlekłymi. Okazało się, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne. Na podstawie długoletniej praktyki klinicznej dieta dr Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:

1. nowotwory łagodne i złośliwe,
2. miażdżyca,
3. atak i zawał serca,
4. arytmia,
5. obtłuszczenie wątroby,
6. astma oskrzelowa,
7. problemy trawienne,
8. wrzody żołądka,
9. wady wzroku i słuchu,
10. choroba Alzheimera,
11. artretyzm,
12. problemy dermatologiczne,
13. schorzenia wieku starczego,
14. stwardnienie rozsiane,
15. reakcje autoimmunologiczne,
16. schorzenia woreczka żółciowego,
17. schorzenia prostaty,
18. cukrzyca,
19. depresja,
20. problemy z pamięcią.

Warto zauważyć, że dla osób dziedzicznie obciążonych ryzykiem zachorowania na pewne choroby, zdrowa dieta jest nie tylko jedną z możliwości, ale wręcz koniecznością. Osoby zdrowe, dietę dr Budwig mogą stosować okresowo w celach profilaktycznych, w myśl zasady - lepiej zapobiegać niż leczyć.

DIETA DR BUDWIG - ZASADY DLA ZDROWYCH I CHORYCH:

Podstawowe zasady diety dr Budwig:



* Spożywać należy produkty świeże.
* Potrawy nie powinny być przyrządzane na bazie produktów chemicznie konserwowanych, czy też z chemicznymi dodatkami (np. z glutaminianem sodu, polepszaczami w pieczywie).
* Podstawowym i jedynym tłuszczem w diecie dr Budwig jest olej lniany tłoczony na zimno, NIEOCZYSZCZONY, WYSOKOLINOLENOWY.
Zabronione jest używanie jakichkolwiek rafinowanych bądź uwodornionych tłuszczów (olejów, margaryn, majonezów). Aby osiągnąć skuteczne efekty leczenia, należy bezwzględnie wyeliminować z diety wszelkie produkty smażone, tłusty nabiał, mięsa.

* Olej lniany należy spożywać codziennie w postaci PASTY(twarożek z olejem lnianym ), gdyż spożywany samodzielnie nie daje takich efektów leczniczych.
* Pić około dwóch litrów wody dziennie (filtrowanej lub źródlanej).
* Na pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić przynajmniej pół szklanki wody lub świeżego soku owocowego.
* Jak najdłużej w ciągu dnia przebywać na świeżym powietrzu
* Oleju lnianego zimno tłoczonego nie można używać do smażenia!

Produkty zakazane

-Cukier oczyszczony, nawet brązowy, sztuczne słodziki- należy zastąpić go miodem lub naturalnym sokiem z winogron.

-Wszelkie inne tłuszcze poza olejem lnianym zimno tłoczonym nieoczyszczonym.




Więcej o tej diecie i zaleceniach podczas jej stosowania znajdziecie bez problemów w internecie.


Kiedyś chciałem spróbować tej terapii, lecz nie mogłem znaleźć odpowiedniego oleju. Na allegro tyle podróbek, więc dałem sobie spokój z tą dietą i zapomniałem o tej terapii.
Może jeszcze jedno zrobie podejście do niej :neutral:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Olej lniany

Post autor: nataliak71 » 01 lut 2011, 21:24

mam zamiar wprowadzić do diety ten olej lniany budwigowy, ale zastanawiam się co będzie jeśli nie do końca wyklucze ze swojej diety inne tłuszcze czy to grozi czymś innym oprócz przytycia?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Natuśka » 01 lut 2011, 22:18

Z doświadczenia własnego i członków mojej rodziny radzę i ostrzegam, aby nie przedobrzyć z ilością stosowanego oleju (stosować wg instrukcji stosowania), bo nie fajne są skutki przedawkowania go. Tak, jego też MOŻNA PRZEDAWKOWAĆ... :neutral:

Ale sądzę, że to można wypróbować :smile: Moja babcia stosuje go od ok. pół roku i sobie chwali, bo miała problemy co prawda z zaparciami i teraz daje radę :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Miska Ryżu » 02 lut 2011, 08:40

nataliak71 pisze:mam zamiar wprowadzić do diety ten olej lniany budwigowy, ale zastanawiam się co będzie jeśli nie do końca wyklucze ze swojej diety inne tłuszcze czy to grozi czymś innym oprócz przytycia?
biegunką tłuszczową może? :neutral:

kiedyś czytałam że dobrym sposobem na przeczyszczenie jest picie łyżki oleju dziennie.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Misia

Re: Olej lniany

Post autor: Misia » 02 lut 2011, 09:12

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Olej lniany

Post autor: dariah4 » 02 lut 2011, 11:49

Ciekawy jest olej. Chyba też wprowdzę go sobie do diety.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Olej lniany

Post autor: Natuśka » 02 lut 2011, 18:42

To jednak będzie znów zależało od indywidualnych predyspozycji organizmu- z resztą jak ze wszystkim :roll: Jednemu pomoże, drugiemu zaszkodzi, a trzeciemu nic nie uczyni :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Olej lniany

Post autor: nataliak71 » 02 lut 2011, 18:46

bardziej miałby on na celu robić osłonę choremu żołądkowi, zaczne go stosować jutro i okaże się jakie będą skutki, oby zadnych biegunek i tym podobnych! :razz:
p.s. a co Ci się Natuśko po nim działo? czytam i czytam i piszą, że nie można go niby przedawkować, chyba, że się wypije 2 szklanki to przeczyści :neutral:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej lniany

Post autor: Baby » 20 maja 2011, 22:14

nataliak71 pisze:nie można go niby przedawkować, chyba, że się wypije 2 szklanki to przeczyści


Ja stosowałam olej lniany i nie odczułam pozytywnych właściwości. Stosowałam go do sałatek 1 łyżkę i było ok. Kiedyś próbowałam go pić bo sałatki z surowizny w zaostrzeniach mi nie służyły więc pijąc łyżkę dziennie rano i wieczorem miałam biegunki. Nie wiem czy to ma związek ale szczerze mówiąc mam go jeszcze w szafce kuchennej i boję się używać.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Bohna22
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:04
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź

Re: Olej lniany

Post autor: Bohna22 » 21 lis 2011, 22:25

moze lepiej siemie lniane?

agan
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Olej lniany

Post autor: agan » 21 lis 2011, 22:52

podepnę się tutaj z moim pytaniem
Chcialabym zapytać Was, co sądzicie o Oleju z Rokitnika oraz o Balsamie Szostakowskiego. O Oleju Rokitnikowym przeczytałam niedawno, natomiast Balsam Szostakowskiego jest ''stary jak świat''. Czy ktoś z Was miał jakieś ''doświadczenia '' w związku z tymi ''cudami''.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”