czosnek

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolek
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 10 lut 2014, 19:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

czosnek

Post autor: karolek » 29 paź 2014, 18:11

witam,
jak w temacie czy jecie czosnek, czy Wam szkodzi, ewentualnie w jakiej postaci jego jecie np. gotowany

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: czosnek

Post autor: obyty.z.cu » 29 paź 2014, 19:20

teraz po operacji i przy stomii -nie,albo mało-- jako przyprawa w potrawach.
Wcześniej dużo,czosnek to taki naturalny antybiotyk.
Najlepszy czosnek który jadłem,to był "kiszony" czosnek w Rosji ...ech,niezapomniany smak.
Zapach czosnku usuwa np. zielona pietruszka.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: kasia38 » 29 paź 2014, 22:10

ja jem i chyba mi nie szkodzi :) Jem go pokrojonego drobniutko na chleb z masłem i miodem.
Właśnie przed chwilą jadłam, bo znowu pobiera mnie jakaś infekcja a dopiero co tydzień tymu skończyłam antybiotyk :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: czosnek

Post autor: deth » 29 paź 2014, 23:40

Też jem. Zacząłem niedawno, po pierwszym przeziębieniu. Nie uchroniło mnie to jednak przed przeziębieniem, ktore właśnie teraz przechodzę :p . Z jelitami natomiast ok, no może poza epizodem cuchnących gazów, kiedy zjadłem tego czosnku 2 duże ząbki jednego dnia. Teraz połowa ząbka, to "dawka dobowa" i jest dobrze :)

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Posty: 579
Rejestracja: 24 wrz 2014, 00:23
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: Konraaad » 30 paź 2014, 00:49

Ja dodaję czosnek do potraw (zupy, sosy itp.). Czasem zjem na surowo (na kanapce), ale zawsze posiekany na drobno. Jeszcze mi nie zaszkodził, ale nie jadam go też często i zbyt dużo na raz.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: czosnek

Post autor: ulka1986 » 31 paź 2014, 15:13

Czosnek kiszony pycha. Zawsze dodaje do do ogórków do kiszenia i po otwarciu słoika odrazu wyjadam. Świeżego w dużych ilościach nie polecam ale tak pół zabku jest ok. Czosnek dodaje też do szpinaku i wychodzi super papka do zawiniecia w mięsko B-) . Ząbek dodany do rosołu też poprawia jego smak.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: kalatos » 03 lis 2014, 11:58

Ja też regularnie dużo czosnku spożywam i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków i ten jego smak... mógłbym jeść prawie ze wszystkim :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
pauly
Początkujący ✽✽
Posty: 69
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:58
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Oslo

Re: czosnek

Post autor: pauly » 03 lis 2014, 19:17

Chyba musze sie przeprosic z czosnkiem, uwielbiam ale sie przestraszylam i od dwoch miesiecy nie tknelam :cry:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: Miska Ryżu » 03 lis 2014, 21:54

Mi szkodzi w każdej postaci.
Jedyne co moje jelita tolerują to czosnek granulowany i to też bez jakiejś ogromnej ilości, niestety.
Smutno Ci? A może budyń? :)

CUdodatni
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 12 paź 2014, 18:14
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: montevideo

Re: czosnek

Post autor: CUdodatni » 06 lis 2014, 15:30

deth pisze: Z jelitami natomiast ok, no może poza epizodem cuchnących gazów, kiedy zjadłem tego czosnku 2 duże ząbki jednego dnia.
po czosnku to nieprzyjemne feromony uchodzą i dołem i górą... :mrgreen:
aby do przodu... byle nie w WC

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: makika83 » 13 lis 2014, 12:49

Gdyby nie te "feromony" górą i dołem to jadłabym namiętnie ze wszystkim :) nie szkodzi mi w takiej ilości w jakiej spożywam - ja raczej dodaję jego duże ilości jako rozdrobniony napędzacz smaku. Uwielbiam ze szpinakiem!
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: czosnek

Post autor: marcin820201 » 12 lis 2016, 14:49

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... .10133/pdf

Czosnek w IBD - czosnek wzmaga wydzielanie IL-10 przeciwzapalnej cytokiny ktora hamuje prozapalne cytokiny, hamuje wydzielanie IL-12 nawet w malych dawkach - czosnek wydaje sie byc interesujacym suplementem i byc podobny w dzialamiu na cytokiny jak metyloprednizolon- podobny efekt na cytokiny pro i przeciwzapalne. Czosnek wydaje sie byc interesujeacy do laczenia z steroidami - moze hamowac ryzyko sepsy bedacej konsekwencja dlugiej steroidoterapii - ma wlasciwosci przecibakteryjne i antygrzybicze. Pozdrawiam :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
jarrino
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:43
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: czosnek

Post autor: jarrino » 02 gru 2016, 13:24

Jem często, szczególnie teraz w okresie jesienno zimowym 3-4 razy tygodniowo po 1-2 ząbki czosnku zblendowany z serkiem budwigowym i nie mam z tego powodu nieprzyjemności. A nawet powiem więcej, że jak regularnie zaczynam jeść czosnek to jakby organizm się reguluje. Może to przypadek, a może nie. Jednak kilka razy po większych ilościach na raz to faktycznie zaczyna być nieprzyjemnie - wzdęcia bardzo mocne i nawet bóle brzucha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”