siemie lnianie i kasza jaglana

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

siemie lnianie i kasza jaglana

Post autor: karolek0303 » 31 sie 2014, 14:54

Witam,spotkałem się niedawno z opiniami na temat cudownego działania siemienia lnianego oraz kaszy jaglanej,mianowicie zbawiennego działania na problemy z jelitami/flakami.

Co o tym myślicie?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: siemie lnianie i kasza jaglana

Post autor: obyty.z.cu » 31 sie 2014, 15:11

karolek0303 pisze: z opiniami na temat cudownego działania
.."życie cudem jest"... :wink:
a siemie lniane i kasza jest bardzo ok,jeśli ktoś lubi ,a i w odpowiednim dla jelit okresie.
Ogólnie to pozytyw,ale trzeba wiedzieć trochę więcej niż "cud"owne produkty,wtedy pomagają.
Zaostrzenie rządzi się swoimi prawami.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: siemie lnianie i kasza jaglana

Post autor: cordo » 31 sie 2014, 16:01

Temat już był poruszany, m.in tutaj
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=lniane
obyty.z.cu pisze:Zaostrzenie rządzi się swoimi prawami.
dokładnie.

Sam już wiele testowałem i niestety nie znalazłem cudownego środka. Brałem siemię lniane 5 miesięcy regularnie po posiłkach po jednej małej łyżeczce. Fajnie było, może lepiej się czułem, ale choroba i tak jak miała przyjść to przychodziła.

Anonymous_13ece955

Re: siemie lnianie i kasza jaglana

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 sie 2014, 22:01

karolek0303, WARTO wprowadzić je do codziennej diety. Na pewno nie zaszkodzą (jeśli nie masz na nie alergii ;) ).

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: siemie lnianie i kasza jaglana

Post autor: makika83 » 25 wrz 2014, 08:50

O siemieniu lekarz powiedział mi kiedy zaczęłam zmagać się z zaparciami w ciąży i rzeczywiście pomogło. Chodzi o ziarna gotowane albo ewentualnie zalewane wrzątkiem (jedno i drugie po 15 minut). Gotowane serwuję sobie jak jest naprawdę źle (u mnie choroba objawiała się permanentnymi zaparciami właśnie) - robi się z tego taki kisielek, dodaję do tego soku, żeby jakoś przełknąć (chociaż moja zdrowa koleżanka w ciąży przy zaparciach piła bez soku i jej smakowało). A zalewane wrzątkiem staram się codziennie. Ziaren wszelakich unikam, bo mnie podrażniają - o domowym chlebku z przeróżnymi ziarnami mogę pomarzyć, bo potem umieram.

Co do kaszy jaglane - to dla mnie alternatywa dla ziemniaków czy makaronu - wystarczy do tego jakiś sos i danie gotowe, lekkie i dobre i - jak dla mnie - żadnych skutków ubocznych.
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”