Miód.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Miód.

Post autor: maggie0278 » 21 kwie 2013, 01:18

revers pisze:Zakup DOBREGO miodu , graniczy z cudem , bo oszukują wszyscy. Pszczelarze , pośrednicy , itp
hmm.........nie zawsze, na całe szczęście :)

revers pisze: lepiej nabyć kit pszczeli bezpośrednio od pszczelarza ,
no ale , mając na uwadze, to co napisałeś powyżej trzeba uważać, żeby nie nabyć tylko KIT :mrgreen:

ale coś wartościowego a zamiast kitu chociażby pyłek kwiatowy :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Miód.

Post autor: Piciu » 21 kwie 2013, 10:36

revers pisze:Miód , stał się produktem spożywczym , podrabianym w mniejszym lub większym stopniu.
Zakup DOBREGO miodu , graniczy z cudem , bo oszukują wszyscy. Pszczelarze , pośrednicy , itp itd
Zazwyczaj trzeba samemu poszukać, mam szczęście że w mojej okolicy , jest "pewny" pszczelarz. Aczkolwiek wiekowy , i po głębszym zastanowieniu obawiam się, że jak go zabraknie , to nikt nie przejmie po nim schedy...
revers pisze:lepiej nabyć kit pszczeli bezpośrednio od pszczelarza
to też nie tak jak napisałeś, nie każdy może brać kit, propolis,pyłek pszczeli, czy nawet miód.
W moim przypadku to mogę tylko miód akacjowy, inne podrażniają moje jelito.
Trzeba jednak samemu na sobie sprawdzić , inaczej to jest to tylko gdybanie :wink:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Miód.

Post autor: Nibiru » 21 kwie 2013, 22:18

Pije od 3 miesięcy Miód Manuka rano na czczo, czy pomaga na jelita, wątpliwe.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Miód.

Post autor: Orzelek » 22 kwie 2013, 00:05

Jak na ulotce miodu jest zaznaczone, że jest to mieszanka miodów pochodzących z państw członkowskich UE i spoza UE, to możemy być pewni, że w słoiku jest odrobina chińszczyzny.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Miód.

Post autor: niekat » 23 kwie 2013, 12:26

no właśnie jak wspomniano wyżej nie każdy może przyjmować pszczele dobroci. Ja co prawda nie choruję (choć czasem mam wrażenie nie tak) tylko moja córka, ale skoro ja mam uczulenie na propolis - bo mam - to nie mam pewności, że Oli nie. Przyjmowałam swego czasu pyłek kwiatowy, ale nabawiłam się tylko wysypki, a po propolisie ... lepiej nie będę opisywać bo to nic przyjemnego. O dziwo miód (z pasieki wuja) nie szkodzi ani mnie, ani moim dzieciom a młodszy syn to nawet wygrzebuje ze słoika łyżeczką, tak lubi. Widać w samym miodzie substancje które mnie uczulają są "rozwodnione" na tyle że nie szkodzą mi. Dzieciom nie podawałam nigdy ani pyłków ani propolisu, w żadnej postaci. Chyba wolę nagietek...
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”