Co można pić przy CU?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: ewkunia » 13 gru 2008, 00:08

yh ja piję liptony różnosmakowe i wodę:) i przyznam,że pozwalam sobie czasami na kakao...;]
kawę odstawiłam-tydzień temu mialam niezle skręty przez nią;/

a wczoraj obaliłam Colę i żyję;p ale regularnie nie będę tego czynić;]

ach i winko czerwone mi nie szkodzi;]
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olek

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Olek » 13 gru 2008, 14:02

Ja zauważyłem, że żaden napój mi nie szkodzi, oprócz mleka którego wogóle nie piję. Gazowane napoje piję często i nic mi po nich nie jest. Dużo zależy od nastawienia psychicznego. Jeśli ktoś się boi, że coś mu się stanie po wypiciu lub zjedzeniu czegoś, to często źle się to kończy :P

Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Magda2313 » 13 gru 2008, 22:48

gdy wypije kawe (oczywiście w czasie remisji) to po pół godzinie jestem w kibelku :oops: ale czasem sie przydaje wypić jak się chce wypróżnic przed jakims spotkaniem, żeby potem nie latac do kibelka (aczkolwiek odkąd choruje może wypiłam 5 kaw).

napojów gazowanych( w czasie remisji czasem jak stało cos na stole to się nie mogłam powstrzymać i sie łyczka napiłam, ale raczej nic mi nie było) i mleka nie pije, (czasem zjem danonka)

Olek fajnie, że możesz się nastawić psychicznie i dany produkt ci nie szkodzi. ja często się tak nastawiam, ale czasem efekt jest marny ;p

wiem, że to temat o piciu, ale musze to napisać..najbardziej żal mi tego, że nie mogę zjeść sobie śledzia w occie..nawet w czasie remisji..a ja uwielbiam śledzia w occie i jeszcze fasolke po bretońsku....oh..no coż trzeba sie pogodzic, zaakceptować i iśc dalej przez życie.

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: obyty.z.cu » 14 gru 2008, 18:58

Magda2313 pisze:gdy wypije kawe (oczywiście w czasie remisji) to po pół godzinie jestem w kibelku
kawa tak czasem dziala nie niektore osoby,bez wzgledu czy chore czy zdrowe...napoje gazowane to wprowadzone do organizmy gazy,ktore musza sie rozladowac..w polaczeniu z hm...to jest odpowiedz..piwo potrafi byc szczegolnie dokuczliwe..szybko wywolujac dodatkowo biegunke...pije herbate np zielona...ale odpowiednio parzana...polecam poszukac...wygoglowac...cukry wogole sa gazotworcze wiec..lepiej sobie darowac...woda niegazowana "odpowiedno" zmineralizowana,bo kazdy ma inne potrzeby...pita malymi lykami to jest to....
mleko...czyli laktoza...czyli czesty problem u nas....co innego mlego i jego przetwory,one niepowinny szkodzic,ale to sprawa indywidualna...choc zolty ser tlusty to ...juz nie
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: ewkunia » 14 gru 2008, 19:00

mi po serze zoltym nic nie jest;p a wracając do kawy: na mnie dziala tragicznie;/ wlasciwie jej odstawienie, nawet 1 szklanki dziennie, było dla mnie zbawienne... ;]
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2008, 19:48

Ja rowniez moge jesc ser, czym bardziej tlusty i smierdzacy tym lepiej :mrgreen:
Co do kawy to dzis sobie lyknelam delikatna i szybko zaczelo mnie krecic w brzuchu, w kibelku wyladowalam po parunastu minutach. Co do mleka tez moge pic, jesc rozne przetwory mleczne i jest ok.
Piwa na razie nie rusze, bo rok temu chorowalam 2 dni, po vodce w porzadku. Jesli chodzi o napoje gazowanych nie pije raczej, chyba ze lyczka od kogos, ale wszelkie soki, Ice Tea, woda, herbaty, kawa inka, kakao nie powoduja zadnych rewolucji.

Panczo
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2008, 20:18
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Panczo » 15 mar 2009, 12:04

Polecam wodę Wielka Pieniawa z Polanicy Zdrój. Też na początku sceptycznie do niej podchodziłem ,ale teraz po około miesiącu regularnego picia stwierdzam ,że bardzo mi pomaga. Z tyłu na etykiecie wszystko opisane, dobry smak wody. Cena w butelce szklanej 330ml~ 1zł, w plastyku 1,5l ~ 3,5zł. Polecam. W wskazaniach na etykiecie jest nieżyt i zaburzenia czynnościowe jelita grubego.Polecam :!:
182,cm,90kg.2x 50mgImuran, 3x 1000mg , Asamax, 15mg kwasu foliowego, witamina cetebe
Będzie dobrze

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: exa » 15 mar 2009, 12:10

ewkunia pisze:kawę odstawiłam-tydzień temu mialam niezle skręty przez nią;/
kawy nie piłam podczas zaostrzeń...unikałam jak ognia...piłam yerba mate zamiast i było bardzo ok....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
beast
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2009, 14:04
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: beast » 06 wrz 2009, 18:04

piwo mi szkodzi :( a ja je tak lubie ale po piwie :wc: gwarantowane. tak samo mleko - platki z rana - :wc: nim skoncze jesc.
soki 100% bez cukru toleruje dobrze, tak samo zywiec smakowy truskawka. herbaty bez problemow - kawa bezkofeinowa rowniez. normalna odpada. wlasnie testuje hebraty owocowe.

xentrix
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:57
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: xentrix » 22 lis 2009, 19:07

pijam : herbaty wszelkiego rodzaju - czarna , czerwona , zielona , biała , jesli kawa to zazwyczaj rozpuszczalna ale koniecznie bez mleka / smietanki , soki jesli to tylko o odczynie zasadowym raczej , oczywiscie duzo wody , jogurty ,kefiry


unikam : alkoholu ( mam zaostrzenie ) ... lekarz mi mowil zeby nie pic sokow o odczynie kwasnym , czyli starac sie unikac sokow cytrusowych typu pomaranczowy , grejpfrutowy itp ,
mleka nie pijam bo nie lubie ,

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Posty: 225
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:39
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Szybkielvis1981 » 22 lis 2009, 19:30

ja pije:
hektolitry różnych herbat,
czasami kawe rozpuszczlną bez mleka,
czasami 1-2 piwka, latem jak jest dobrze jedno dziennie obowiązkowo,
wodę mineralną niegazowana,
wodę z sokiem domowej roboty,


unikam jak ognia:
mleka i jogurtów,
napoi gazowanych poza piwkiem,
wina.
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Olimpijka

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Olimpijka » 22 lis 2009, 19:43

beast pisze:platki z rana - :wc: nim skoncze jesc.
Mam to po kawie nawet w remisji, a szczegolnie po sypanej :evil:

Ja pijam soki, napoje, ale w szczegolnosci wode zrodlana, Kubusie czasem i herbatke.
Od kilku dni nie pijam mleka, bo nagle zaczelo mi szkodzic, a wczesniej nie szkodzilo 8-O
W remisji pewnie sie uspokoi, musi, bo kocham mleko od dziecka i zawsze pilam, jadlam platki, a nawet bulke z mlekiem, makarony i inne gadzety :razz:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: CzarnaMamba » 22 lis 2009, 21:47

Ja pije piwo, wino, soki-rozne, najbardziej podchodzi mi czarna porzeczka, gazowane napoje (choc od niedawna juz mniej), burn (niestety, ale lubie taka chemie), wode niegazowana, herbate, kawe sypana z mlekiem.
Unikam: Kubusia- mam mega zgage po nim, wodki, nie pije tez samego mleka, choc bardzo lubie,.
Obrazek

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Unknown » 22 lis 2009, 22:01

Do roku po diagnozie była tylko herbata zielona, biała, rzadziej czarna i woda źródlana albo mineralna.
Później doszły świeżo wyciskane soki jabłkowe, marchewkowe i inne.
Sporadczynie (choć ostatnio wcale nie tak rzadko) zdarzy mi się wypić colę, pepsi lub powerrade'a :P
A poza tym marzy mi się wino czerwone, półwytrawne najlepiej, i piwo. Niestety - sterydy... :/
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Olimpijka

Re: Co można pić przy CU?

Post autor: Olimpijka » 22 lis 2009, 22:31

Unknown pisze:A poza tym marzy mi się wino czerwone, półwytrawne najlepiej, i piwo. Niestety - sterydy... :/
Na sterydach nie pijesz ani troche? :roll:

Zablokowany

Wróć do „Napoje”