Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Helga Ta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2017, 23:09
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: Helga Ta » 14 cze 2018, 22:27

Narazie krew występuje tylko na papierze. Nadal go boli brzuch.( Masz rację, to chyba zła dieta, bo zaczął jeść lody a nie powinien. , Zawsze po lodach reaguje ).dzięki za odpowiedź. Teraz daje mu napój z kurkumy, probiotyk i nie wiem co by jeszcze mi pomogło. Może siemię lniane....

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Cortiment MMX (budesonid) - nowy lek na CU

Post autor: Noelia » 15 cze 2018, 10:45

Helga Ta pisze:
14 cze 2018, 22:27
Narazie krew występuje tylko na papierze.
Jeśli tylko na papierze, to bardzo możliwe, że jakieś podrażnienie, szczelina lub hemoroidy itp.
Ale to jedynie lekarz może ocenić na podstawie badania per rectum oraz oznaczeń markerów stanu zapalnego (jak kalpro z kału czy CRP z krwi), morfologii itd.
Helga Ta pisze:
14 cze 2018, 22:27
i nie wiem co by jeszcze mu pomogło
Mężowi na takie umiarkowane bóle pomagał napar z rumianku (jest rozkurczowy i przeciwzapalny) + krwawnika (rozkurczowy i przeciwkrwotoczny).
Do tego ciepły termofor i leżenie na lewym boku - czasem udawało mu się dzięki temu uniknąć leków przeciwbólowych.
Helga Ta pisze:
14 cze 2018, 22:27
probiotyk
Probiotyk to bardzo dobry pomysł, najlepsze to Vivomixx i Sanprobi.
Dodatkowo może być Enterol (to nie bakterie, tylko dobroczynne drożdże).
Możesz jeszcze spróbować Debutir (maślan sodu w kapsułkach) - gdy mąż kiedyś odstawił, to bóle wróciły i pogorszyły się wypróżnienia.
Helga Ta pisze:
14 cze 2018, 22:27
Może siemię lniane....
Siemię też jak najbardziej - u męża potrafiło złagodzić ból, skurcze i biegunkę.
On zalewa gorącą wodą zmielone siemię i odstawia do zaparzenia albo gotuje całe nasiona lnu na wolnym ogniu ok. 15 minut (tylko tych ziarenek trzeba unikać, bo mogą podrażnić śluzówkę jelit).
Pomóc może również bardziej płynna dieta albo nawet leczenie żywieniowe, tzn. gotowe preparaty dojelitowe (enteralne), np. Modulen IBD.
Helga Ta pisze:
14 cze 2018, 22:27
Teraz daje mu napój z kurkumy
Napój z kurkumy jest super, pijemy wszyscy jako tzw. złote mleko.
Samo zdrowie, również dla jelit.
Fajnie, że Twój syn pije to bez problemu, nasza córka najpierw się wzdrygała i buntowała, a teraz uwielbia i sama się domaga :lol:
Pastę z kurkumy robię sama, trzymam w słoiku w lodówce, potem tylko rozcieńczam ciepłym mlekiem roślinnym, najczęściej migdałowym + do tego olej kokosowy.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Helga Ta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2017, 23:09
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Cortiment MMX (budesonid) - nowy lek na CU

Post autor: Helga Ta » 16 cze 2018, 21:43

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Proszę o przepis na pastę z kurkumy. Krwawnik kupię w sklepie zielarskim? Vibomixx kiedyś przepisała mu gastrolog i teraz mu podaje

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: Noelia » 20 cze 2018, 16:37

Helga Ta pisze:
16 cze 2018, 21:43
Proszę o przepis na pastę z kurkumy.
Ja robię wg przepisu z książki Agnieszki Maciąg "Smak zdrowia", z której zresztą bardzo często korzystam i jak najbardziej polecam :roll:
Przepis jest również na jej blogu:
ZŁOTE MLEKO I FENOMENALNA PASTA Z KURKUMY – IDEALNE NATURALNE REMEDIUM NA INFEKCJE
Kopiuję:
Jak już wcześniej pisałam kurkuma sama w sobie jest absolutnie bezcennym lekiem. Aby jeszcze pełniej mogła uwolnić wszystkie swoje prozdrowotne właściwości, zaleca się gotowanie jej w wodzie przez co najmniej 8 minut. Idealnym rozwiązaniem jest więc przygotowanie Pasty z kurkumy, której większą ilość możemy przechowywać w lodówce, przez 2 do góra 3 tygodni. Po 21 dniach pasta staje się niezdatna do użytku. Można to poznać po lekko metalicznym zapachu. Ja do mojej pasty z kurkumy od razu dodaję czarny pieprz, aby wszystkie cenne składniki były lepiej absorbowane przez organizm 🙂

Pastę z kurkumy przechowujemy w szklanym pojemniku – plastikowy się do tego nie nadaje.

Składniki:
2- 3 łyżki kurkumy w proszku

1/2 szklanki wody (lub więcej)

2 – 3 szczypty mielonego czarnego pieprzu

Wykonanie:
Wodę doprowadź do wrzenia i dodaj kurkumę oraz pieprz. Gotuj mieszając, aż powstanie gęsta pasta. Wrzenie (lekkie gotowanie się) musi trwać co najmniej 7-8 minut. W razie potrzeby, jeśli pasta stanie się zbyt gęsta, dodaj więcej wody, a jeśli jest zbyt rzadka dodaj więcej kurkumy. Oczywiście musisz bacznie uważać, aby masa nie przypaliła się!

Gotowa pasta powinna być gęsta, ale nie za bardzo. Wyczuj konsystencję, aby z łatwością nadawała się do użycia. Gotową pastę przełóż do szklanego pojemnika i przechowuj w lodówce.

Pastę z kurkumy możesz dodawać do Złotego Mleka, ale również do wszelkich innych dań, jak również koktajli!
Helga Ta pisze:
16 cze 2018, 21:43
Krwawnik kupię w sklepie zielarskim?
W sklepach zielarskich jest z pewnością dostępny, ale mąż najczęściej kupuje w aptece - Krwawnik Fix z Herbapolu, 30 torebek, ok. 5 zł.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

harinka
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2019, 19:10
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: harinka » 13 paź 2019, 19:13

Super przepis. Na pewno wypróbuję. Dzięki!

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: alate » 16 paź 2019, 13:26

Ja piję na wodzie, połączenie z mlekiem jakoś mnie odrzuca...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: Noelia » 16 lis 2019, 07:22

alate pisze:
16 paź 2019, 13:26
Ja piję na wodzie, połączenie z mlekiem jakoś mnie odrzuca...
Ja ten napój robię na "mleku" roślinnym, np. migdałowym, ryżowym, owsianym, orkiszowym, jaglanym, gryczanym, kokosowym, z orzechów itp.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Mewas
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2021, 21:08
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Złote mleko - napój z pasty z kurkumy

Post autor: Mewas » 19 lut 2021, 22:07

Ja robię złote mleko na zwykłym mleku krowim. Kurkumę dodaję dopiero jak mleko się zagotuje ponoć w zetknięciu z wysoką temperaturą wydziela się więcej kurkuminy. Dodaję łyżkę masła. Tłuszcz rozpuszcza kurkuminę i sprawia, że wątroba jej nie usuwa. Do tego oczywiście pieprz który zwiększa o 2000% wchłanianie kurkuminy.
Napój bardzo pyszny. Przymierzam się do zrobienia w weekend pasty z kurkumy by szybciej wykonywać złote mleko na jej bazie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”