Wpływ picia soków na jelita.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bankier11
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, 21:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: bankier11 » 16 paź 2016, 17:48

Witam Wszystkich. Na forum jestem nowy (jak widać) ale chcę podzielić się moimi doświadczeniami. A więc na wzjg choruje od ok. 10 lat, nie stosowałem i nie stosuje żadnej diety. Do września b.r. zażywałem Asamax 4 tabletki dziennie. Przez te 10 lat bywało różnie, raz lepiej raz gorzej. W tym okresie dwukrotnie miałem robioną kolonoskopię i jelito nie wyglądało ciekawie. W zeszłym roku w czerwcu miałem takie zaostrzenie że musiałem przez trzy miesiące brać sterydy, czopki oraz Asamax i dopiero mi ustąpiło. Pod koniec stycznia 2016 roku zakupiłem wyciskarkę do owoców i warzyw. Od początku lutego codziennie piję soki warzywne (burak - jabłko, kapusta lub burak jabłko brokuł) a raz w tygodniu jeszcze grejfrut cytryna czosnek. Ogólnie soki robie z czego się tylko da ale te warzywne staram się pić codziennie w ilości: szklanka soku z kapusty białej i szklanka soku z jabłko-burak. W czerwcu 2016 miałem robioną kolejną kolonoskopię, bałem się jaki będzie wynik. Okazało się, że jakimś cudem moje jelito jest takie "czyste", ze Pani dr, która mnie prowadzi od ponad 6 lat zapytała mnie czy ja na pewno choruję na tą chorobę bo ona widzi zdrowe jelito, i że to jest piękna remisja. Ucieszyłem się tym ogromnie. Dalej profilaktycznie brałem Asamax 4 tbl. dziennie. Od września na własną rękę odstawiłem tabletki. Przez ten okres nic się nie zmieniło. Piję codziennie soki i czuję się fantastycznie. Myślę, że picie tych soków spowodowało oczyszczenie i wyleczenie mojego jelita. Przed zakupem wyciskarki w Internecie wyczytałem, że sok z buraka, brokuła czy kapusty ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn i dobrze działają na wątrobę i jelito a poza tym mają dużo innych przydatnych witamin. W moim żywieniu od lutego nic się nie zmieniło z wyjątkiem dodania do menu soków. Są to tylko dwie szklanki soku dziennie. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu co jeszcze wprowadzić do swojego menu aby poprawić swoje zdrowie to może warto pomyśleć o piciu takich właśnie soków. Nic nie ma do stracenia ale bardzo dużo do zyskania "nasze zdrowie". Pozdrawiam. W razie pytań służe pomocą.

Temat został zmieniony ze względu na jego treść, mogącą wprowadzać ludzi w błąd i prowadzić do nieodwracalnych skutków.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2016, 05:49 przez bankier11, łącznie zmieniany 2 razy.
wyleczony

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Tomy » 16 paź 2016, 18:34

Bankier11, a Ty tych wyciskarek do soków przypadkiem nie sprzedajesz? :wink: :mrgreen:

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: czarny » 16 paź 2016, 19:06

mój kuzyn w USA stosuje podobną terapię... i to z dobrym skutkiem.
ogólnie chyba pomysł godny uwagi ;)

teraz też planuję wprowadzić takie zmiany do swojego jadłospisu.

bankier11
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, 21:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: bankier11 » 17 paź 2016, 11:32

Nie sprzedaje.... tu nie chodzi o katar tylko poważne schorzenie. Jestem na tyle poważny, że nie pisałbym na forum gdybym chciał wam coś wcisnąć...Pozdrawiam
wyleczony

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: cordo » 17 paź 2016, 12:19

bankier11 pisze:burak - jabłko, kapusta
Na mnie by to zadziałało tak, że w ciąu 15minut bym wylądował w toalecie, no ale super jak Tobie pomaga :)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: deth » 17 paź 2016, 13:41

Sokami sie tez "leczylem" z fajnym skutkiem. Tylko ze sie po czasie nie chce...
Robilem potem litr i do lodowy, ale tez jakos na stale nie zagoscilo..
U znajomej za to pilem ostatnio warzywne smoothie. Smakowalo. Tyle ze tez nie chcialo by mi sie robic.
Smooothie fajne bo ze szpinakiem, a szpinak wiadomo, nawet jesli komus sie przecinki przesunely :p

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: michal_mg » 17 paź 2016, 14:07

Pod pierwszym postem bankier11 widnieje taka informacja: "Ostatnio zmieniony przez Pandziaak Dzisiaj 11:19, w całości zmieniany 1 raz "

Można wiedzieć jaka część treści jest dziełem Pandziak a co jest dziełem autora? - jak dla mnie zmiana postu przez moderatora bez takiej informacji zakrawa o absurd, bo w tym momencie ktoś pisze sobie co chce podszywając się pod autora.[/b]
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: obyty.z.cu » 17 paź 2016, 14:18

bankier11 pisze:zakupiłem wyciskarkę do owoców i warzyw
no właśnie, to postęp w stosunku do sokowirówek. Tu jest możliwość włączania warzyw mniej "soczystych" a wartościowych.
Soki są super , dostarczają wiele tak potrzebnych wartości w skondensowanej formie.
Kto może, to powinien je pić do oporu.
ale..
deth pisze:Sokami sie tez "leczylem" z fajnym skutkiem. Tylko ze sie po czasie nie chce...
tu jest problem.
No i czasami coś zaszkodzi i wiadomo że najprościej zrzucić to na soki.
A przecież lepiej pić te soki , które mogą zwierać masę naturalnych probiotyków, zamiast drogich tabletek.
No tak...ale w zaostrzeniach to już jest różnie, choć nie można powiedzieć że wszystko szkodzi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Anette28 » 17 paź 2016, 21:06

Drogi michal mg z rozpędu nie dodałam notatki, że zmieniłam tytuł tematu, przepraszam, za mój błąd jestem tylko człowiekiem, co nie kiedy niektórzy nie rozumieją.
Wystarczyło wysłać do mnie e-mail, a nie siać złowrogiej propagandy. Myślę, że dostacznie Cię poinformowałam.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Tomy » 17 paź 2016, 22:36

A ja nie wierzę w ani jedno słowo Bankiera11.

Na portalach z pracą są teraz coraz częstsze oferty dla osób, które takim "marketingiem" mają się zajmować. Nazywa się takie stanowisko np. "specjalista ds. wsparcia sprzedaży" i jednym z obowiązków jest np. "Będziesz udzielać się na forach oraz w social media" (cytaty oryginalne). Jeżeli to "wsparcie" ma dotyczyć np. sprzedaży materiałów do ocieplenia domu, to pół biedy. Ale jeżeli takie sztuczki stosuje się do ludzi ciężko chorych i mówi się, że sokami z nowej wyciskarki kupionej w Internecie ktoś wyleczył się z CU i jeszcze na dodatek odstawił konieczne leki, to dla mnie jest to działanie na zasadzie hieny cmentarnej.
Nie chcę dalej tego rozwijać, bo szkoda czasu. Uważam, że tacy użytkownicy którzy w pierwszym i jedynym poscie na forum wyskakują z taką ściemą, powinni być na dzień dobry banowani.

To jest moja opinia z którą oczywiście nie trzeba się zgadzać :)

Pozdrawiam

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Jacekx » 17 paź 2016, 23:17

Tomy pisze:A ja nie wierzę w ani jedno słowo Bankiera11.

Na portalach z pracą są teraz coraz częstsze oferty dla osób, które takim "marketingiem" mają się zajmować. Nazywa się takie stanowisko np. "specjalista ds. wsparcia sprzedaży" i jednym z obowiązków jest np. "Będziesz udzielać się na forach oraz w social media" (cytaty oryginalne). Jeżeli to "wsparcie" ma dotyczyć np. sprzedaży materiałów do ocieplenia domu, to pół biedy. Ale jeżeli takie sztuczki stosuje się do ludzi ciężko chorych i mówi się, że sokami z nowej wyciskarki kupionej w Internecie ktoś wyleczył się z CU i jeszcze na dodatek odstawił konieczne leki, to dla mnie jest to działanie na zasadzie hieny cmentarnej.
Nie chcę dalej tego rozwijać, bo szkoda czasu. Uważam, że tacy użytkownicy którzy w pierwszym i jedynym poscie na forum wyskakują z taką ściemą, powinni być na dzień dobry banowani.

To jest moja opinia z którą oczywiście nie trzeba się zgadzać :)

Pozdrawiam
Wreszcie rozsądny post popieram w całości i sugeruję też ban użytkownika Bankiera11.

To dla mnie hohsztapler czytaj
"specjalista ds. wsparcia sprzedaży"

ale to dla mnie ...choć jestem tego na bank pewny

Napiszę więcej to szkodnik na tym Forum
bo nawołuje do zaprzestania zaleczania choroby

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Brawurka » 17 paź 2016, 23:31

Mnie od razu odrzucił podpis "wyleczony" i cała historia ;) Próbowałam soków i na poprawę wyników i ogólnie w diecie. Tak jak dieta, pewnie mogą pomóc, ale nie wyleczyć. Zreszta 4 tabl. Asamexu dziennie? Takie leczenie to przy mało problematycznym schorzeniu albo w super remisji, to i wtedy soki nie muszą szkodzić, tak jak i jedzenie, lepiej się mogą wchłaniać i pomóc. Jednak wyleczyć jak wiemy to nie bardzo :grin: Dla mnie fejk totalny, taka robota.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wpływ picia soków na jelita.

Post autor: Anette28 » 18 paź 2016, 10:44

Temat zamykam, ponieważ jest niezgodny z regulaminem.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Zablokowany

Wróć do „Napoje”