tłoczony sok z jabłek

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

tłoczony sok z jabłek

Post autor: tommy » 10 maja 2016, 12:44

Ostatnio spróbowałem tłoczonego soku z jabłek ( popularny karton z lejkiem :) ). I mam wrażenie , że niezbyt dobrze na to zareagowały moje jelita . Czy to może być przypadek czy jednak jest to zbyt świeże dla nas :?: Przestałem pić i się uspokoiło .....
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: Lolcia_Karolcia » 10 maja 2016, 13:02

Moje jelita reagują na jabłka jak byk na czerwoną płachtę. Niby uczulenia nie mam, ale zawsze jabłka wywołują burzę w kichach.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: Bizonik » 10 maja 2016, 13:03

Na mnie działa podobnie, jelita warczą i bulgocze. Natomiast rozcieńczony gorącą wodą jest ok.
Natomiast sok zrobiony samemu w sokowirówce nie wywołuje takiej reakcji. Takim świeżo wyciśniętym sokiem dosmaczam sobie gotowany ryż lub płatki owsiane są o niebo smacniejsze:)
Natomiast co do jabłek to jak próbuje jeść całe to zaraz mam bóle brzucha ale już zmiksowane są ok a jak jest gotowane, prażone czy wręcz pieczone jest rewelacyjne nawet bym mógł stwierdzić że są zbawieniem na te warki i bulgotania. Ale napewno jest w tym to co opisywał Obyty że jabłko ma dwa rodzaje błonnika, rozpuszczalny w wodzie i nie rozpuszczalny. Natomiast soki są raczej pozbawione błonnika.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: patkaas » 10 maja 2016, 14:44

Miałam okazję pić i było ok. Może zwiększone wzdęcia występowały, bo po zjedzeniu surowego jabłka to już maraton :) Polecam zaś bardziej sok z jabłka zrobiony w sokowirówce. :roll:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: kalka_96 » 10 maja 2016, 15:17

a ja mogę świeże soki, ze wszystkiego :)
nic szczególnego się po nich nie dzieje...
a teraz się zaczyna sezon na świeże owoce
truskawki, jagody, poziomki, wiśnie... wiem, że mają pestki :oops: ale u mnie sprawdza się zasada umiaru

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2016, 15:51

soki z kartonu to dużo cukru i stąd fermentacja od razu.Opowieści, że bez konserwantów to ...jak opis niektórych suplementów.
Zresztą podobnie jest z sokami z butelki , te "jednodniowe". Sok z sokowirówki od razu wypity, to 100
wartości, odstany, nawet w lodówce, to z każdą godziną się ..."utleniają".
Pijcie soki świeżo zrobione, od razu, a szczegónym źródłem dobra -> są soki z kiszonek .
Nie tylko zresztą te z kapusty.Choćby z buraków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: topost » 10 maja 2016, 20:41

Jak ktoś ma biegunkowe reakcje na jabłka (oczywiście nie w formie przetworzonego soku tylko surowego owocu) to proponuję przetestować na sobie dietę niskiego FODMAP. Jabłko bowiem jest sztandarowym produktem na liście zakazanych, może to więc stanowić wskazówkę jakie mamy nietolerancje (czyli kierunek cukry). Mnie osobiście ta dieta bardzo poprawiła objawowo przebieg choroby, wzdęcia, gazy, przelewania ... dużo dużo mniejsze i to już w 2-3 dniu. A sama dieta nie jest bardzo restrykcyjna.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: Jacekx » 11 maja 2016, 00:08

Obyty a co z pasteryzacją ? ...bo o ile wiem a informowali mnie a tym moi gastro to przy aktywnym CU tzn. nie w remisji uwidocznionej przez kolonoskopię

soki pasteryzowane.
Pasteryzowane są OK...ja piję soki niepasteryzowane gdy jelito choć ma objawową remisję.

Chyba, że chcę uzyskać rewolucję w swoich jelitach :smutny:

piotr090980
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: tłoczony sok z jabłek

Post autor: piotr090980 » 18 maja 2016, 16:39

Ja również co zjem lub wypiję jabłka to od razu biegunka :(
jestes tym, co jesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”