ocet jabłkowy ??????

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

ocet jabłkowy ??????

Post autor: kasia000 » 21 sty 2012, 21:22

Witam! chorujac na CU w ostatnim casie troche sobie przytylam :) idzie wiosna ( 4 wesela) tak wiec przydaloby sie troche schudnac lub jak ktos woli zeszczuplec. Doradzcie mi: czy przy cu w stanie remisji przy normalnych wynikach gdzie nic sie zlego nie dzieje mozna brac tabletki z octem jabłokowym wspomagajacym proces odchodzania? oczywiscie nie mam na mysli jakis glodowek ale normalne odchudzanie czyli jemy czesciej ale mniej itp. czy mozna sie przy tym "schorzeniu" wspomoc tymi tabletkami z octem jabłkowym? wie ktos cos na ten temat? pozdrawiam

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: kasia000 » 21 sty 2012, 22:00

no wlasnie z tym ruchem to troche gorzej mimo iz jestem instruktorem fitnessu. pracuje w branzy finansowej o 18 jestem dopiero w domu w ktorym to czeka na mnie maly 1,5 roczy ludzik :) nie mam jak cwiczyc i dlatego pytam o wspomagacze. Ten ocet jest bardzo dobry ale dla zrowych kudzi.... dlatego prosze o rade

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: kasia000 » 21 sty 2012, 22:09

przyznam ze troche sie tego testowania boje. jestem chora na cu od 2009 roku. Boire tylko i wylacznie pentase 2*2 tabletki i jest ok. Diety nie trzymalam ( skutek- nadliczbowe kilogramy ) wiec stroche sie stresuje zeby mi sie to chorobsk wstretne nie rozchulalo.... uniknelam sterydow i jakos nie pali mi sie do nich... schudnac che ale wiecie jak to jest zawsze chcemy szybko juz i teraz:P mimo iz tak sie nie da :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: obyty.z.cu » 21 sty 2012, 22:28

ja tylko z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że każdy "wspomagacz" odchudzania kończył się jednakowo -> ZAOSTRZENIEM<-
Każdy przeczyszczacz w rodzaju herbatek tak samo.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: kasia000 » 21 sty 2012, 22:37

Obyty.z.cu gdzies z tyłu głowy zapala sie czerwona lampka odnosnie tego octu....

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: maggie0278 » 22 sty 2012, 00:03

Kiedyś u Tombaka wyczytalam o occie jablkowym.
Należało pić łyżeczkę octu na szklankę letniej, przegotowanej wody.
Kurację zastosowałam, efektów nie było, tylko dzieci narzekały "Mamo, znowu tym octem smrodzisz".
Dodam, że ja zdrowa jestem i chciałam trochę schuść sobie :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: toczka » 22 sty 2012, 11:30

ja bym Ci polecila zamiast octu picie zielonej herbaty w ogromnych wrecz ilosciach lub po najwiekszym posilku wypic sobie mala, czarna kawe.
Jezeli chodzi o roznego rodzaju spalacze-odchudzacze to wg mnie jest to wielka bujda na resorach. Juz sie troche najadlam tych spalaczy. Poki co to Thermo Stim zadzialal najfajniej bo moge cwiczyc 2-3 godz pod rzad i nie jestem zmeczona. Ale nic wiecej...
Lepsze efekty widze po malych, regularnych posilkach, wykluczeniu chleba i ziemniakow i ładowania we wszytko warzyw :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: Piciu » 22 sty 2012, 11:37

Ja tam w żadne cuda i diety nie wierze, natomiast spróbować możesz,oby ci tylko ten ocet nie zaszkodził i remisje szlak trafił....
Proponuje raczej jeść mniejsze objętościowo posiłki, lekko strawne. Wykluczyć słodycze i inne przekąski w ciągu dnia. Jeżeli to możliwe to wprowadzić jakieś ćwiczenia,niezawodny byłby rower chociaż wiem że pogoda raczej nie sprzyja. Basen ?
Wprowadzenia drastycznej diety i ograniczenie ilości posiłków może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i w rezultacie powstanie efekt jo-jo.

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: bartox » 22 sty 2012, 14:41

Spróbuj raz, drugi, trzeci i sama oceń czy ci nie szkodzą (; :razz:
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

xAniax
Początkujący ✽✽
Posty: 299
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:31
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: :)

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: xAniax » 22 sty 2012, 22:30

Witam picie octu jabkowego odradzam moja kolezanka pila wlasnie lyzeczke jakos rozcienczala z szklanka wody i skutek byl schudla ale wyladowala w szpitalu z problemami z sercem i problemy z krwia bo wyniszcza krwinki w duzych ilosciach moze doprowadzic do choró?b krwi!!!!
A z własnego doświadczenia co na odchudzanie jest dobre powiem tak jedzenie o regularnych porach co 2-3 godzinki mniejsze porcje i malo kaloryczne (5 posilkow dzinnie) pije zawsze zielona i czerwona herbate i do tego wode mineralna niegazowana minimum 1,5 litra nieraz jak jzu nie moge ta ja wmuszam dzieki temu sie dobrze chudnie i co efekt w ciagu miesiaca 6 kilo w dol a dalej ja trzymam i wszytsko z mojej szafy porobilo sie zaduze. Teraz mam zamiar zapisać sie na areobik albo fitness zeby wymodelowac cialko;p ALE ODRADZAM PICIE TEGO OCTU!!!BO MY Z NASZYMI CHOROBAMI TYM BARDZIEJ SOBIE MOZEMY ZASZKODZIĆ
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Tarja
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: tychy

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: Tarja » 23 sty 2012, 12:26

Ja tez chciałam schudnąć i po 9 latach remisji tym octem jabłkowym zafundowałam sobie zaostrzenie.Myślę więc ,że nie warto ryzykować.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: toczka » 23 sty 2012, 12:39

@Tarja, naprawde wspolczuje :/ <ale pochwal sie co robilas, ze az tak dlugo udalo Ci sie utrzymac ta remisje! :)>
Zauwazylam, ze wszelkiego rodzaju przeczyszczacze i herbatki odchudzajace bardzo podrazniaja jelita. Jeszcze chcialabym wyprobowac olej rycynowy ale tez boje sie, ze moze podraznic :/
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: Natalka » 23 sty 2012, 12:55

toczka, w tym wątku piszemy na temat octu jabłkowego, na remisję oraz inne tematy są przeznaczone inne wątki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Tarja
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: tychy

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: Tarja » 23 sty 2012, 13:03

Toczka widzisz juz Natalka nie pozwala mi sie pochwalić :(

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: ocet jabłkowy ??????

Post autor: toczka » 23 sty 2012, 13:17

Tarja pisze:Toczka widzisz juz Natalka nie pozwala mi sie pochwalić :(
nie nie racja. to nie ten temat :) pochwal sie na PW albo w temacie o remisji :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”