Sok z marchwi i resweratrol

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jack
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2007, 10:35
Choroba: CU
Lokalizacja: świetokrzyskie

Sok z marchwi i resweratrol

Post autor: jack » 08 gru 2011, 09:14

Witam Serdecznie

Jestem na tym forum już kilka lat,ale przeważnie jako czytający.Postów napisalem doslownie moze kilka.
Ale tym razem chcialem sie podzielić z Wami moją kuracja ktora przyniosla zamierzony efekt.
Nawet jeżeli choroba znow powróci to to myślę że było warto dla tych kilku miesięcy spokoju.
Nie bylo to ani kosztowne i nie jest to nic odkrywczego.
Choruję na CU od 1999,diagnoza ze szpitala,ale myślę że to się zaczeło 2 lub 3 lata wcześniej.
Ostatnie 5 lat to były ciągłe nawroty,biegunki i krew.Nie pomagały już sterydy.Zgodnie z zaleceniem p.Profesor z Warszawy mialem zacząć kurację AZATHIOPRINĄ.Ale pech a może i szczęście że po przyjęciu leku dostawałem gorączki ponad 40.
Lek ten musialem odstawić i szukać porady czym go zastąpic lub inny sposób kuracji.
Zostalem na podstawowych lekach Salazopiryna, Salofalk wieksze dawki plus 3lub 4 tygodnie tylko nutridrinki.Poprawa była ale znow na parę tygodni.
W grudniu 2010 zacząlem kuracje sokiem z marchwi jako podstawa plus dodatkowo sok z kapusty,selera,pietruszki,buraka.Np. na 1 tydzien kupowałem 10kg marchwi plus 2 selery,3 pietrzuszki i 1kapusta.Po 1 szklance dziennie pila moja żona i syn resztę ja.To trwało przez styczeń i luty do polowy marca.Potem wyjechalem do pracy(Austria) i tam kupiłem 2 opakowania Resweratrol.
Po wykorzystaniu 1 opakowania nastąpila calkowita poprawa która trwa do dzis.W tym czasie nie stosowalem żadnej diety, jadłem wszystko leki stosowałem tylko Salofalk lub Salazopiryna 4tabl dziennie.
Teraz znów zacznę pić sok.Dla tych 9,10 miesiecy calkowitego spokoju rowniez psychicznego warto było wyprobować ta metodę, tym bardziej że biegunki w mojej pracy na wyjeżdzie były bardzo kłopotliwe.
Oby ten stan trwał jak najdłużej.Powodzenia i pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sok z marchwi i resweratrol

Post autor: Mamcia » 08 gru 2011, 09:24

A co ma wspólnego resweratol z sokiem z marchwi??
Remisja cieszy, jakkolwiek jest tłumaczona. Jeśli do diety dodaje się świeże soki i nie stosuje diety eliminacyjnej to dobrze.
Należy pamiętać, że marchew gromadzi związki azotowe, jeśli jest przenawożona, a ta w sklepach w większości jest taka.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jack
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2007, 10:35
Choroba: CU
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Sok z marchwi i resweratrol

Post autor: jack » 08 sie 2012, 17:33

Mamcia pisze:A co ma wspólnego resweratol z sokiem z marchwi??
Powiem szczerze ze nie wiem co ma wspolnego?
Ani tez sie nigdy nad tym nie zastanawialem.Wiem jedno jest 08.08.2012 a ja od chwili rozpoczecia kuracji opisanej w 1 poscie zapomnialem co to jest CU.
Trzy dni temy odebralem szczegolowe badania krwi i takich wynikow nie mialem od 20 lat.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 23:13 przez jack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: Sok z marchwi i resweratrol

Post autor: mkris » 04 sty 2013, 22:00

Witam,

Ciekawa kuracja marchewka - warto przeczytac

http://colitis.w.interia.pl/index.html
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”