Woda mineralna - woda źródlana?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Dżordż » 20 lis 2012, 23:04

Jak miałem anemię to piłem wodę leczniczą "Zuber". Fakt nie pojechałem do Krynicy ale kupiłem kilka 5l opakowań. Polecił mi ją taki fajny gość z Rzeszowa bodajże informatyk jak leżałem na Jaczewskiego u prof. Radwana. Wtedy brałem też żelazo w kroplówce- to najbardziej pomogło. Ograniczyłem herbatę i kawę.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Lemoni » 21 lis 2012, 00:18

ta woda ma smak zbliżony do fortransu 8-O
twardy gość z Ciebie :razz:

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: subzero » 21 lis 2012, 00:26

Lemoni pisze:ta woda ma smak zbliżony do fortransu
rzygałabym ;o

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Dżordż » 23 lis 2012, 06:55

Lemoni pisze:ta woda ma smak zbliżony do fortransu 8-O
twardy gość z Ciebie :razz:
że tak napiszę żeby odzyskać zdrowie to pił bym i coś gorszego... np co to nie będę pisał na forum. W miarę swoich możliwości trzeba być twardym nie "mientkim".

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: maggie0278 » 26 lis 2012, 01:08

Będąc z J-elitą w Sudetach zaliczyliśmy wizytę w uzdrowisku Lądek-Zdrój Długopole.
Smak tamtejszych wód .... hmmmm .....to dopiero był odjazd :mrgreen:

Niektóre śmierdziały kanalizą, niektóre zgniłymi jajami, niektóre jak z piekła rodem, czuć było samą siarką.... martitka wie coś na ten temat :wink:

Wody były z różnych ujęć : (wkleję poniżej )


Źródło "Św. Jerzy" - znajduje się w budynku zakładu "Stary Jerzy", obejmuje osiem wpływów znajdujących się w rowie o długosci 3,8 metra, szerokości do 2,5 metra i głębokości do 2 metrów poniżej podłogi basenu. Temperatura wody wynosi 38,3 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 250 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.

Źródło "Wojciech" - znajduje się w centrum zakładu przyrodoleczniczego "Wojciech", woda wypływa do studni wykutej w skale do głębokości 2 metrów, częściowo wymurowanej cegłami, a częściowo wycementowanej. Temperatura wody wynosi 29,6 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 75 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.

Źródło "Marii Curie-Skłodowskiej" - położone jest po południowo-wschodniej stronie zakładu "Wojciech". Temperatura wody wynosi 24,5 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 50 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, radoczynna.

Źródło "Chrobry" - położone w pobliżu "Wojciecha", na dnie studni o głębokości prawie 9 metrów i wyłożonej płytami piaskowca. W 1936 roku wykonano dzisiejszy wypływ w parku, którym wypływa mała ilość wody, reszta poprzez położony obok zbiornik płynie do basenu i pijalni. Temperatura wody wynosi 26,7 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 20 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.

Źródło "Dąbrówka" - znajduje się w pobliżu kaplicy zdrojowej, wypływa w studni o głębokości 3 metrów i średnicy od 1 metra w części górnej do 1,35 metra na dnie. Temperatura wody wynosi 19,7 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 16,5 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.

Źródło "Stare" - wypływa u podnóża skarpy przy placu M. Skłodowskiej-Curie.Temperatura wody wynosi 17,5 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 17 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.

Źródło "Zdzisław" (odwiert "L-2") - odkryte w wynikiu prac wiertniczych prowadzonych w latach 1972-73. Temperatura wody wynosi 43,9 stopni Celsjusza, a wydajność źródła do 265 litrów/min. Charakterystyka wody: 0,02% woda słabozmineralizowana hipotermalna, fluorkowa, siarczkowa, radoczynna.
Poszczególne źródła różnią się od siebie zawartością chemiczną wody.


Z tych co mieliśmy okazję spróbować żadna nie była polecana przy chorobach jelit, chorobie wrzodowej 12stnicy i biegunkach.

Smak iście, mega specyficzny......
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Alis » 26 lis 2012, 10:45

Właśnie ja też piłam żywiec zdrój, bo jakoś tak się przyjeło że to najlepsza woda, a jak w szpitalu byłam to od dziewczyny z sali dowiedziałam się, że dietetyk zaleca picie wód mineralnych a nie źródlanych i piję teraz krople beskidu, smakuje mi, nie jest słona.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: maggie0278 » 26 lis 2012, 12:12

magdalene pisze:W Polanicy była Wielka Pieniawa - jak najbardziej polecana przy chorobach jelit
tam niestety nie dotarliśmy a te co próbowaliśmy były nie do wypicia dla Zuzi i Piotrusia przez ten specyficzny smak....
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ukar
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2005, 17:34
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: LONDYN
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: ukar » 11 sty 2013, 20:02

witam
A ja polecam film "woda wielka tajemnica"
http://www.youtube.com/watch?v=q2skxjWDksg
http://www.jonizatory.com/artykuy/59-uz ... czych.html
i wszystko bedzie jasne :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Osóbka » 10 kwie 2013, 12:16

Podnoszę temat:
z powodu zwężenia zastawki i jelita cienkiego, mam zalecenie picia dużych ilości wody (oczywiście przy okazji się leczę ;)), żeby unikać zaparć. Ja też do tej pory piłam głównie Żywiec Zdrój, ale z tego, co tu czytam to nie najlepszy wybór.. Kropla Beskidu, czy może jakieś lecznicze? Ktoś ma może jakieś nowe doświadczenia? Pomóżcie :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Alis » 10 kwie 2013, 13:24

Osóbka, ja też żywca piłam, ale dietetyk mi poradziła właśnie wody mineralne, no i właśnie Krople beskidu piję, a ostatnio mi Nałęczowianka zasmakowała, nieraz mieszam i raz piję jedną, raz drugą. W ogóle bardzo chce mi się pić, nie wiem czy po tych lekach, piecze mnie tak w jelitach i jak się właśnie napiję dużo to lepiej jest, także na zdrowie :drunk:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: deth » 10 kwie 2013, 15:11

Ja piję Cisowiankę lekko gazowaną (dodatkowo, ją jeszcze bujam by rozgazować) piję, bo ją bardzo lubie :)

I mam tak jak Ty Alis, piję bardzo dużo. wydaje mi się,ze nawet za dużo :mrgreen: Pytałem lekarza nawet o to, to mi odpowiedział - "to dobrze, niech pan pije i sie nie przejmuje" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Alis » 10 kwie 2013, 18:52

deth pisze:Cisowiankę
cisowiankę też popijałam, skłoniło mnie, że jest nieco tańsza od innych, kiedyś mi nie smakowała, ale na sterydach ciągnie mnie na taką słonawą wodę, a takowa mi sie wydaje Cisowianka
deth pisze:to dobrze, niech pan pije i sie nie przejmuje"
zawsze to słysze w szpitalu, proszę pić, dużo pić :mrgreen:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Piciu » 11 kwie 2013, 21:41

A co powiecie o wodzie mineralnej : Kryniczanka ?
-wysoko zmineralizowana .Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych -2246,1
Co jakiś czas popijam tą wodę , ponoć zdrowa :wink:
deth pisze:dodatkowo, ją jeszcze bujam by rozgazować
heh to mamy podobne , też tak robię :wink:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Natuśka » 11 kwie 2013, 22:00

deth pisze:Ja piję Cisowiankę lekko gazowaną
Dzisiaj całą wyżłopałam :oops:

A kiedyś jej nienawidziłam :/
Swego czasu zastanawiał mnie fakt, że oznakowanie naturalnych wód mineralnych powinno zawierać nazwę "naturalna woda mineralna"... a owa tego nie miała... :zastanawia: Ale już ma :p

Nie wiem, czy to była kwestia tylko etykiety, czy dodatkowych walorów, z resztą teraz to już chyba mało istotne :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Piciu » 11 kwie 2013, 23:16

tola pisze: Piwniczanki.
tą również popijam, gdy nie mogę dostać Kryniczanki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”