Woda mineralna - woda źródlana?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: maggie0278 » 12 kwie 2013, 00:18

Egzistenz pisze:Mnie osobiście najbardziej smakuje Muszynianka
też bardzo lubię :wink: a raz kupiłam na jelita dla Klaudii wodę Jana - czy jakoś tam- i bardzo jej nie podeszła...wypiłam całość ja :wink:

a niech się tu jeszcze Martita wypowie jakie klasyczne, pięknie pachnące wody kosztowałyśmy w Lądku-Zdroju...... :mrgreen:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: maggie0278 » 12 kwie 2013, 00:29

Egzistenz, dokładnie....woda "waliła" starymi jajami, kanalizą a mało tego, większość z nich miała adnotację, że nie powinny jej pić osoby z chorobami wrzodowymi, z zapaleniami żołądka i XIIstnicy... :neutral:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: deth » 12 kwie 2013, 00:30

Muszyniankę długo piłem :) też ze względu na sporą ilość minerałów :)

Jan to lecznicza, tak jak i Słotwinka - ćwiczyłem jakiś czas, ale mi przeszło :P

teraz piję Cisowiankę, bo mi smakuje a i minerałów ma względnie

gwiaaazdkaaa
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 11 gru 2011, 22:19
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: gwiaaazdkaaa » 17 kwie 2013, 20:15

Alis, ciekawe co za dziewczyna Ci powiedziała o zaleceniu dietetyka :roll: .U mnie jest różnie z piciem wody czasem pije źródlaną ale na ogół staram się pić mineralną.Co do mineralnych to różne wody piję Dobrowiankę ,Cisowiankę najczęściej.
28.03.2012 -wyłonienie ileo i kolo-stomi ,07.06.2013-przywrócenie ciągłości przewodu pokarmowego leki:Pentasa 500 mg 3 x 2 tabl,wzrost 165 cm,waga 57kg

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Alis » 18 kwie 2013, 05:36

gwiaaazdkaaa pisze:Alis, ciekawe co za dziewczyna Ci powiedziała o zaleceniu dietetyka
Jaka pamięć w ogóle :mrgreen: tak, tak to Ty mnie uświadomiłaś :wink:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Baby » 18 kwie 2013, 14:31

Alis, widzę że do nas dołączyłaś do elity ;) co Ty tak wcześnie robisz przy kompie??

Ja pije taką wodę jaką mam pod ręką :) I tak nie lubie pić wody więc wszystko mi jedno - robię to na siłę dla dobra flaczka, nerek, no i przede wszystkim aby wspomóc odtruwanie organizmu, wypłukując toksyny.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Alis » 18 kwie 2013, 18:24

Baby pisze:Alis, widzę że do nas dołączyłaś do elity co Ty tak wcześnie robisz przy kompie??
A jak :wink: tak mi zostało po szpitalu, że się budzę o 4-5 :mrgreen:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

tyson1004
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2015, 12:33
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: tyson1004 » 27 mar 2015, 12:05

Czy woda Muszynianka jest wskazana np 2litry dziennie dla osobnika z WZJG czy lepiej pic Cisowianke???

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: obyty.z.cu » 27 mar 2015, 19:02

pić trzeba wodę dostosowana dla Ciebie wg potrzeb organizmu.
Jedni potrzebują elektrolitów,inni nie mogą pić wysoko sodowej bo nadciśnienie itd.
Najlepiej sprawdź jak u Ciebie z tym,jaki potas,magnez,wapń czy sód itd,a będziesz wiedział co i jak.
Ja piję źródlaną Ustroniankę,ale i tak muszę suplementować wapń,magnez i potas.
2 l.płynu,nie koniecznie samej wody.pić małymi łykami..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: Karaoke » 27 mar 2015, 20:24

Raczej nisko lub średnio zmineralizowane, a więc muszynianka wypada, co nie znaczy, że co jakiś czas nie możesz się jej napić. Byle nie za dużo na raz. Ale zawsze warto poeksperymentować byle nie latem jak jest zwiększone pragnienie.
Osobiście /& rodzina/ pijamy prawie wyłącznie Polaris a'la biedronka :wink: tania i całkiem dobra czy to gaz, czy naturalna. A wody idzie minimum 2x1,5L/dzień :roll:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Woda mineralna - woda źródlana?

Post autor: obyty.z.cu » 13 cze 2015, 13:27

nadeszły upały,a z tym i ..pocenie się i pragnienie.
Nie wszyscy doceniają ten problem,inni opowiadają, że na takie upały najlepsze jest....piwo.
Może dla żartu...a na pewno z niewiedzy,ile ono może wyrządzić zła w upalne dni !
Wielu ludzi uprawia sport,nawet taki rekreacyjny może jednak podnieść nam i ciśnienie,ale i odwodnienie.
Dziś fjany artykuł na wywołanie tematu,wkleję w całości,bo warto.
Inni może poszukają i dla siebie ten temat bardziej szczegółowo = bo warto !!

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,30 ... 389,0.html
Wysokie temperatury rzędu 30 st. C są bardzo niebezpieczne dla człowieka, a w skrajnych wypadkach nawet śmiertelne. Jeśli jesteśmy aktywni, biegamy, jeździmy na rowerze, czy uprawiamy jakikolwiek inny sport, ryzyko odwodnienia w upalne dni jest większe niż u osoby niećwiczącej.
- Im więcej sportowiec się poci, im więcej traci wody, tym ma to poważniejsze skutki - mówi Mizera.
Objawy odwodnienia
W upalne dni tracimy od 1,5 do 2 litrów wody. Im więcej się ruszamy, tym ubytek jest większy. Jakie są objawy odwodnienia? Zawroty głowy, ogólne osłabienie, w skrajnych przypadkach utrata przytomności, a w konsekwencji nawet śmierć.

Śmierć z odwodnienia
Śmiertelne wypadki są rzadkością i zdarzają się na ogół podczas ekstremalnych zawodów np. Maratonu Piasków w Maroku czy ultramaratonu w Dolinie Śmierci w Kalifornii. Osoby, które umierają z odwodnienia mają ubytek wody rzędu 15 proc. masy ciała. Czyli np. mężczyzna ważący 100 kg musiałby stracić 15 litrów wody z organizmu, żeby znaleźć się na granicy życia i śmierci.
- W codziennym życiu tak duże ubytki nam nie grożą - mówi ekspert. Ale dodaje, że w upalne dni powinniśmy pić 300 ml na każdy kilogram masy ciała. Jeśli dodatkowo uprawiamy sport, powinniśmy wypić jeszcze więcej.
Tego nie pij w upał!
Żeby zminimalizować ryzyko odwodnienia unikajmy napojów, które dodatkowo odwadniają organizm. Zapominamy więc o kawie, która podnosi temperaturę ciała, przyspiesza akcję serca i powoduje większą utratę ciepła, a więc wody.
Rezygnujemy też z alkoholu. Czy wiedzieliście, że litr piwa powoduje utratę 1,4 l. płynów z organizmu?
Odwadniają też napoje energetyczne i soki. Te ostatnie mają 10 g cukru na 100 ml płynu. Cukry to węglowodany, a węglowodany wiążą wodę, zatem odwadniają - twierdzi ekspert.

Co zatem pić, kiedy robi się niepokojąco ciepło?
To pij w upał
Najlepsza będzie woda mineralna niegazowana. Ale nie pijemy jej dopiero wtedy, kiedy poczujemy pragnienie, ale popijamy od rana po trochu, małymi łykami.
Możemy też postawić na napoje izotoniczne.
Mają stężenie elektrolitów takie samo, jak naszych płynów ustrojowych, są więc łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Nie można jednak z nimi przesadzać, bo mają bardzo dużo witamin i minerałów, a ich nadmiar może zaburzyć gospodarkę elektrolitową naszego organizmu. Wystarczy zatem butelka izotoniku na dobę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napoje”