wątróbka drobiowa

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: Misia » 05 gru 2008, 20:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
Posty: 487
Rejestracja: 10 wrz 2008, 14:17
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: syla2146 » 08 gru 2008, 10:36

Nie lubam..........

beatak
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2008, 11:01
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: beatak » 15 mar 2009, 11:29

Napiszcie proszę,jak tę wątróbkę robicie?Bo mam problem..Gotowana jest ohydna,a smażona się boje trochę.A mam wielką ochotę zjeść,nawet już mam obraną i umytą,tylko zero pomysłu na przetworzenie..

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: exa » 15 mar 2009, 11:48

ja wątróbkę drobiową robię czasem i lubię...
na oliwie z oliwek, albo z pestek winogron, obtaczam w odrobinie mąki wrzucam na patelnię, na rozgrzana oliwę...pod koniec odrobina soli , posypuję curry i dodaję jabłek, czasem rodzynek (wymoczonych w wodzie)...

druga wersja, początek jak pierwsza, do momentu smażenia...usmażone posypują delikatnie solą i wykładam na talerz, polewam sosem własnej roboty z: parę łyżek dżemu z truskawek, parę łyżek soku malinowego, sporo curry, five spice, odrobina garam masala, czasem sosu słodko-pikantnego chili, odrobinę czasem kashmiri masala - dokładnie wymieszane, najlepiej trochę wcześniej, żeby się przegryzł, ja mam zawsze mały słoiczek zrobiony i stoi sobie w lodówce....nie może być zbyt ostry, ale wyraźnie słodki, o delikatnie lejącej konsystencji...ryzykowne, niezbyt często, ale pyszne...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: magda281 » 15 mar 2009, 11:56

Ja delikatnie obsmażam obtoczoną w mące-wrzucam do garnuszka dolewam trochę wody i posiekaną cebulkę,duszę aż cebulka zmięknie i na koniec (jak sie udusi) troszkę sole. :mrgreen: i mmm pycha( podaje z ziemniaczkami i ogórkiem kiszonym) :razz:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

beatak
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2008, 11:01
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: beatak » 15 mar 2009, 11:57

Hmmmmmmmm, więc smażona jednak?Cóż,spróbuję,najwyżej resztę dnia spędzę w łazience :wink: :wc: Mam ogromna ochotę na tę wątróbkę,a poza tym- anemię,jakoś trzeba się ratować czymś,poza lekami...dzięki!!!!!!

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: magda281 » 15 mar 2009, 12:00

beatak pisze:Hmmmmmmmm, więc smażona jednak?C
ja tylko delikatnie obsmażam a głównie to się dusi -więc może dla tego mi nie szkodzi :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

beatak
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2008, 11:01
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: beatak » 15 mar 2009, 12:02

Ten pierwszy raz zrobie bez cebulki,która mi zdecydowanie nie służy..A szkoda,bo lubię.Jeszcze raz dziękuję!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: Miska Ryżu » 15 mar 2009, 18:53

też jadam i również żadnych skutków ubocznych nie posiadam po niej, jednakże nie lubie smaku wątróbki i jeżeli już muszę ją zjeść to naprawdę pod wielkim przymusem, najczęściej z grzeczności :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

beatak
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2008, 11:01
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: beatak » 15 mar 2009, 19:41

Zrobiłam-oprószona mąką,bez cebulki, z jabłkiem,podlana wodą,troszkę bulionu dodałam-pycha była!!!Do tego ziemniaczki i ogórek kiszony, mniam.... :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2009, 20:30

jestem wychowany na podrobach, bardzo je lubie.
Watrobka to super danie, choc wieprzowa ma wiecej nam potrzebnych skladnikow!
Niestety, zona je tylko z indyka watrobke.
Jednak ja ja robie, na patelni grilowej, prawie bez tluszczu, ale cebulka "uprazona" musi byc osobno na dobrej oliwie ! Bez niej watrobka niewazna :razz:
Ziemniaczki "duszone" (u mnie sie tak mowi) z maslem i mlekiem i..moje buraczki z sloika ! Cudo. :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: pistols30 » 17 mar 2009, 20:41

A ja wcinam,bardzo lubie i nic mi po niej nie ma.....cale szczescie :roll:

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: paubom » 18 mar 2009, 07:30

beatak pisze:Hmmmmmmmm, więc smażona jednak?Cóż,spróbuję,najwyżej resztę dnia spędzę w łazience :wink: :wc: Mam ogromna ochotę na tę wątróbkę,a poza tym- anemię,jakoś trzeba się ratować czymś,poza lekami...dzięki!!!!!!
Jak na anemię to ja bym polecała wątróbkę wołową i ogólnie wołowinkę, bo ma zawartość żelaza znacznie większą niż drób. Niestety watróbka nie jest tak delikatna i trzeba uważać, żeby się z niej "podeszwa" nie zrobiła, dlatego solenie na końcu.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: wątróbka drobiowa

Post autor: obyty.z.cu » 18 mar 2009, 18:39

paubom pisze:Jak na anemię to ja bym polecała wątróbkę wołową i ogólnie wołowinkę, bo ma zawartość żelaza znacznie większą niż drób
wiecej skladnikow nam potrzebnych, w tym zelaza, ma watrobka wieprzowa,poza tym ona raczej zawsze bedzie mieka, watrobka wolowa ma mniej tych skladnikow i przy nieumiejetnym przygotowaniu robi sie twarda (oczywiscie jesli nie jest cieleca).
Przy anemi wogole warto jesc podroby typu watrobianka, kiszka, kaszanka,czarny salceson , itp.- oczywiscie mowie o "dobrych" wyrobach, a nie marketowych paczkach z terminem waznosci 2 miesiace !
Mieso czerwone (wolowe) nie jest az takie dobre dla nas,- cielecina, krolik czy drob to jest wlasnie dla nas, ze wzgledu na latwiej przyswajalne bialko.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Mięsa i Ryby”