Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Silence
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 29 mar 2015, 20:50
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Silence » 17 maja 2015, 15:47

Zastanawiam się, co mogło mi zaszkodzić. Czułam się dobrze, wszystko, wydawać by się mogło, szło ku remisji. Wczoraj cały dzień było w porządku aż do czasu, kiedy wieczorem zjadłam te śledzie... Dziś pojawiło się nasilenie ilości wypróżnień. Od 4:30 rano do teraz ok. 5 Oczywiście, odrazu strach mnie obleciał... Czy ktoś z Was miał podobnie?

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: chrzanovy » 17 maja 2015, 15:48

Silence, ofszem jednego to moze zjem ale po kilku byłoby tak samo
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: alate » 17 maja 2015, 16:55

Silence, a śledzie rolmopsy to są czym zalewane ? octem! i to na pewno spirytusowym(super do czyszczenia kranów np. ale nie do spożycia!!!) +cebula
to już wiesz co Ci zaszkodziło
jak już nie możesz sobie tego śledzia odmówić, to przepłucz go wodą i osącz w papierowym ręczniku
choć dla mnie to i tak nie do zjedzenia w NZJ
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: patkaas » 17 maja 2015, 17:52

Ja czasem śledzia w oleju zjem i jest spoko. Do tego oczywiście cebulka super, tylko wzdyma :) Poza tym takie tłuste ryby morskie mają pozytywny wpływ w naszym przypadku, do poczytania tu http://j-elita.org.pl/?pid=pages&id=55 Tylko oczywiście trzeba uważać na dodatki i to w czym są robione :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 17 maja 2015, 18:07

świeży śledzik z parowaru zawsze git :ok:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: obyty.z.cu » 17 maja 2015, 18:41

(rolmopsy)?
w zasadzie to mało co ograniczam w jedzeniu,ale OCET został na stałe wymazany z jadłospisu we wszystkim.Wszystko co z octem jest dla mnie odrzucone.Ocet to samo zło pod wieloma względami.Grzybki w occie,korniszony itd. niestety też już nie dla mnie.
Tam gdzie jest niezbędny kwas dodaje cytrynę,nawet "kwasek" cytrynowy jest lepszy.
Ocet winny to też zupełnie co innego,ale jeśli sam go zrobię albo wiem kto go zrobił.W sklepowy nie wierzę..
alate pisze:octem! i to na pewno spirytusowym(super do czyszczenia kranów np. ale nie do spożycia!!!)
Ocet spirytusowy i tak jest lepszy niż ten z chemii.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, 13:27 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Silence
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 29 mar 2015, 20:50
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Silence » 17 maja 2015, 19:11

Dziękuję Wam za odzew. Uspokoiliście mnie :) Maatylda, rozwiałaś moje wątpliwości dotyczące śledzi na parze. Zawsze byłam ciekawa, czy jest to zjadliwe, a bałam się próbować. Na dniach przyrządzę :D

Anonymous_13ece955

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 17 maja 2015, 19:27

Silence, uwielbiam wszelakie rybki z pary :) doceniam ich smak, taki prawdziwy, bez zbędnych zagłuszaczy.
często jem bez niczego, jeśli po spróbowaniu uznam, że jest ok.
doprawiam zazwyczaj po obróbce (sok z cytryny, sól himalajska, pieprz kolorowy i ziołowy, ziołowa przyprawa do ryb Dary Natury, sosik np. szpinakowy), lub najpierw obsypuję i zawijam w folię. zależy od ryby i ochoty :eat:

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: michal_mg » 18 maja 2015, 11:52

Szczerze to mógł być przypadek, że miałaś akurat chwile słabości (w jelitach) i zaszkodziło pierwsze co Ci się nawinęło pod rekę.
Silence a jak dawno temu jadłaś ostatnio coś w podobnym smaku? - ja np po dłuższej przerwie od yerba-mate to również mnie przeczyści jak i z większością rzeczy, którą jem po przerwie. Po zjedzeniu trochę pogoni, ale nie jest to zaostrzenie, a reakcja na coś dawno nie jedzonego - bez paniki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: alate » 18 maja 2015, 12:09

też mi porównanie
yerba mate i ocet spirytusowy, to jak piernik do wiatraka
ocet spirytusowy, produkt finalny fermentacji spirytusu jest szkodliwy!
prócz działania drażniącego na błonę śluzową żołądka, ma też udowodnione działanie niszczące czerwone krwinki.
Przy skłonnościach do anemii znamiennych w NZJ, po prostu "super" dodatek
Crohn ? Z tym da się żyć !

Silence
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 29 mar 2015, 20:50
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Silence » 19 maja 2015, 18:41

Maatylda, ja wszelkie ryby na parze lub z piekarnika też bardzo lubię, ale tym śledziem zaskoczyłaś mnie pozytywnie :) Z czym jesz go najczęściej, co do niego pasuje?

Alate, poczytałam trochę na temat tego octu przy naszych chorobach i rzeczywiście lepiej, żebym go całkowicie wyeliminowała. Zdrowie najwazniejsze, a ten dodatek można z sukcesem zastąpić.

Michal_mg, rzeczywiście nie jadłam ostatnio niczego o podobnym smaku, bo dietę miałam ograniczoną z racji zaostrzenia. Być może te dwa czynniki, czyli ocet i to, o czym Ty napisałeś, nałożyły się na siebie i stąd taka reakcja organizmu. Na szczęście póki co, wszystko unormowało się :)

Dziękuję za pomoc :)

Anonymous_13ece955

Re: Czy szkodzą Wam śledzie (rolmopsy)?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 19 maja 2015, 20:39

Silence pisze:Z czym jesz go najczęściej, co do niego pasuje?
sól, pieprz, natka pietruszki, ziemniaczki - najlepiej opiekane :eat:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mięsa i Ryby”