Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Anonymous_13ece955 » 01 paź 2014, 23:15

Mamcia, 100g nori ma ok. 0.3g błonnika, więc jest to ilość śladowa. a dodając do tego fakt, że zjedzenie 100g na raz raczej się nie zdarza :wink: , ilość spożytego błonnika wraz z glonem można uznać za zerową.

wartości odżywcze dla 1 listka nori:

http://www.ilewazy.pl/listek-z-wodorostow-nori

Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:37
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Karolka91 » 02 paź 2014, 12:06

Mamcia, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) Mnie nic pikantne go nie wolno, surowizny też... więc robię wariację na temat sushi dostosowaną do potrzeb :)
Maatylda, to super wiadomość! Od tej pory na śniadanie, obiad i kolację :) ...aż do obrzydzenia :D

Anonymous_13ece955

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Anonymous_13ece955 » 02 paź 2014, 13:08

Karolka91, to tak jak u mnie - ale obrzydzenia na horyzoncie ani widu ani słuchu :twisted:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Mamcia » 02 paź 2014, 21:46

Opieram się na innych danych. na przykład http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 1700001494
jest tam napisane:
The dietary fibre which constitutes 25–75% of the dry weight of marine algae and represents their major component, is primarily soluble fibre
Inne naukowe źródła podają podobne wartości. To jest świetny błonnik i źródło wielu składników mineralnych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_13ece955

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Anonymous_13ece955 » 02 paź 2014, 22:20

Mamcia pisze:marine algae
glony ujęte ogółem- azjatyckie algi to nie tylko nori (o których wyłącznie tu pisałam).

Typowo japońskie są jeszcze wakame i kom(n)bu. Jest też Hijiki, który to właśnie ma błonnik na wypasie. I z tego co czytałam wakame mają go więcej od nori.

moje obecne nori ma 0.2g błonnika w 100g wg japońsko-angielsko-polskiej etykiety i
to mi wystarczy :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie żołądka i jelit, a sushi

Post autor: Mamcia » 03 paź 2014, 21:21

Jak dokładnie poczytasz to ma tyle w świeżej a nie w suchej masie, bo ma prawie 90% wody.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mięsa i Ryby”