CUKIER- tak czy nie?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Natalka » 04 gru 2008, 20:29

obyty.z.cu pisze:.i co Ty powiesz ś.Mikojajowi ja sie spyta czy byłaś grzeczna ?
pewnie Katze dostanie jeszcze więcej Kinder Bueno od Mikołaja :mrgreen:

Ja słodzę herbatę, kawę, jak mam ochotę to jem słodycze i nic mi nie jest, cukier w normie. Tak średnio mam chęć na słodycze 4 razy w tygodniu :twisted:

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Joanna23 » 22 sty 2009, 20:44

Ja od małego dziecka uwielbiam słodycze. Kiedyś gastrolog powiedział mojej mamie jak miałam straszną niedowagę abym zaczeła mnie karmić słodyczami. I tak jestem nauczona od małego.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Misia

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Misia » 22 sty 2009, 20:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2009, 21:08

Joanna23 pisze:Kiedyś gastrolog powiedział mojej mamie jak miałam straszną niedowagę abym zaczeła mnie karmić słodyczami
chcialbym tylko wyczulic na pewne powiklania mogace wyniknac z brania sterydow...wlasnie wtedy czesto uaktywnia sie cukrzyca...
warto miec to na uwadze !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Joanna23 » 22 sty 2009, 22:11

Misia, to było dawno 1989rok wtedy jeszcze nie było takich lekarzy jak teraz
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Misia

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Misia » 22 sty 2009, 22:18

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2009, 22:37

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
masz racje, tylko ile czasu zajelo mi szukanie takiej lektury...
Teraz jest latwiej, net zmienil nasze zycie. Choc i tu, zeby sie przebic do dobrych lektur i skryptow i dietetykow trzeba duzo...a przede wszystkim nauczyc sie pytac i wyciagac wnioski.
Pani mgr Grocholska i jej wyklady chocby w kwartalniku potrafia wytlumaczyc i usystematyzowac swoja wiedze do praktyki, malo komu chce sie przeliczac na jednostki, kalorie itp. ale czytajac tabele co wolno a co nie, co laczyc mozna a czego nie mozna, obalanie mitow o zlym dzialaniu przypraw,o tym, ze nasza psychika dziala i na nasze trawienie, ze matabolizm to normalka i trzeba go tylko poznac i zastosowac....
To troche tak jak z dieta odchudzajaca i efektem jojo.
Z innej strony, naprawde brak NAM DOBRYCH DIETETYKOW, TAKICH "KLINIYCZNYCH" A NIE ODCHUDZANIA...nie wspomne,ze trafic na nich w ramach NFZ to wogole smieszne.

" I od dawna wiadomo, że od cukierków psują się zęby... albo że cukier to tzw pusta kaloria."

dodalbym, ze tak samo jak alkohol.. :wink: problem w tym ze i jedno i drugie daje jakies poczucie szczescia, bycia normalnym....
niestety, sam ulegam temu lakomstwu... :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Misia » 22 sty 2009, 22:49

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, 22:54 przez Misia, łącznie zmieniany 1 raz.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Joanna23 » 22 sty 2009, 22:51

Misia, Ja ino pamiętam jak mama moja opowiadała jak ciężko ze mną było. Jestem wcześniakiem, leżałam w szpitalu przez 3 miesiące po urodzeniu. Potem non stop chorowałam, łapałam wszystko co tylko możliwe. Jak miałam 4 latka robili mi badanie kolonoskopię nic nie wykryli, badania inne również nie wiedzieli dlaczego całe jedzenie które dawali mi jeść nie przyjmowało się. Wkońcu lekarz powiedział o słodyczach różnych. Rodzina z Niemiec przywoziła mi słodycze :) dopiero wtedy zaczełam tyć, ale nie tak żebym wyglądała jak pączek. Potem włanczali mi reszte jedzenia normalnego i było ok.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Misia

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Misia » 22 sty 2009, 23:00

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2009, 23:03

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no to sie nadaje na motto !
Dodalbym do tego doszukiwanie sie jakis podtekstow, ktos z natury podejrzliwy nie bierze pod uwage, ze ktos moze dzielic sie swoja wiedza, doswiadczeniem ..ot tak..poprostu...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Joanna23 » 23 sty 2009, 13:51

Misia, właśnie dowiedziałam się od mamy dziś, że Ja miałam złe wchłanianie. Miałam wtedy 4 miesiące :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Misia

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: Misia » 23 sty 2009, 18:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
beast
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2009, 14:04
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

cukry po raz enty

Post autor: beast » 06 wrz 2009, 19:29

o cukrze bylo - fermentacja w jelitach wiadomo.
ale co mozna a co nie. np woda zywca ma w skladzie cukier., herbatniki petit - cukier
biszkopty - cukier.
w sokach i nektarach jest cukier albo syrop glukozowo-fruktozowy.
zamiast cukru uzywam slodzika opartego na fruktozie i aspacostam
czy mozna np herbate slodzic glukoza ? szukalem ale nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi. nawet o fruktozie sa podzielone zdania.
czy syrop glukozowo fruktozowy jest dobrze tolerowany ?

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: CUKIER- tak czy nie?

Post autor: rajan » 06 wrz 2009, 19:56

Jeżeli chodzi o cukier to ja słodzę wszystko jak leci zwykłym cukrem. Tu raczej chodzi o słodycze i tego typu niezdrowe przekąski. Całkowita rezygnacja ze słodzenia zwykłym cukrem herbaty itp. to moim skromnym zdaniem przesada. :)

Zablokowany

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”