Czekolada?!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: CatAnn » 12 lut 2010, 21:40

Aha, rozumiem ;)
CatAnn pisze:A ja cały czas ze sobą walczę, kiedy widzę gdzieś jakąś śliwkę w czekoladzie. Nie dość, że nie powinnam to jeszcze ta wysypka... (której nb. nie ma teraz ;) ) Niby nie jest to moje ulubione czekoladowe danie, ale mimo wszystko...
Teraz czuję się potrójnie umęczona. Jem sobie spokojnie kolację, a tu przede mną ląduje coś czekoladowego, ptasie mleczko chyba. Potem je ciocia z wujkiem wzięli, ale chwile kiedy na nie patrzyłam... Ach...
A potem - bęc. Otwieram śmietnik, patrzę - pudełko po kilku Prince-Polo. Siadam do komputera, a ciocia woła do mnie: "Chcesz wafelka?" Dzielnie przełykam ślinę i mówię że nie, ale nie mam pojęcia ile jeszcze wytrzymam... :cry:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: Bartek » 12 lut 2010, 21:56

CatAnn pisze:Dzielnie przełykam ślinę i mówię że nie, ale nie mam pojęcia ile jeszcze wytrzymam... :cry:
Trzymam kciuki za to żeby jak najdłużej! :)
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 09 lut 2010, 20:22
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: Justa1985 » 31 mar 2010, 19:55

sylviiia pisze:Słonko,
Super pomysł z takim tematem!!
Myślę, ze wielu z nas skorzysta.

Jeśli chodzi o mnie - jestem niedawno zdiagnozowana - i wprawdzie lekarz jedynie zlecil mi diete bezglutenowa (mam celiakie) i kazal wszystko mielic w buzi, by nie polykac duzych kawalkow.

Jednak osobiscie - nie jem zadnych warzyw i owocow surowych (oprocz mandarynek - ale 1 na 3 dni), jem duzo ryzu, ziemniakow i indyczych kotletow mielonych. Duzo klusek bezglutenowych z bialym serem, jajka na miekko, piers z kurczaka/indyka na parze, gotowana marchew, tarte jablka, pomidory bez pestek i skórek biszkopty bezgl, babeczki bezgl. Raz na jakis czas pozwalam sobie na plasterek zołtego sera.
Pije 3 razy dziennie len - rano i popoludniu mielony, na wieczor gotuje ten w ziarnach, oprocz tego - co najmniej jedna szklanke parzonego rumianku, i na nerwy szklanke melisy.

RZadko pije soki owocowe. To tak mniej wiecej - nie wymieniam wszystkiego - ale glownie z tego sklada sie moja dieta. Biore witaminy....na wszelkie braki.
I czuje sie bardzo dobrze.

Tyle jesli chodzi o mnie.

Bede wdzieczna za wszelkie rady, napiszcie jak to jest u Was?
Co jecie?

Dziekuje i pozdrawiam:):):):)
ja prawie identycznie prócz rumianku i melisy i lnu ja pije siemiex2 i tej diety mam powoli dośc ;/ chociaż powiem,ze boleć mnie nie boli nic czasem jak zjem coś czego nie powinnam to kwicze
najadłam sie ostatnio czekolady i zdychałam czy czekolada az tak szkodzi?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czekolada?!

Post autor: obyty.z.cu » 31 mar 2010, 20:33

Justa1985 pisze:najadłam sie ostatnio czekolady i zdychałam czy czekolada az tak szkodzi?
jem kilka kostek czekolady czesto -> ale tylko gorzkiej,takiej gdzie niema cukru i tluszczu roslinnego, a miazgi kakaowej jest minimum 60 %.
Taka czekolada raczej nie zaszkodzi, a wprost przeciwnie na wiele pomaga :wink: chocby na zaspokojenie zachcianek.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: CatAnn » 01 kwie 2010, 18:01

Zabawię się w moda ;)
O czekoladzie więcej TUTAJ. Wybaczcie wtrącanie się :oops:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: Miska Ryżu » 01 kwie 2010, 19:55

obyty.z.cu pisze:
Justa1985 pisze:najadłam sie ostatnio czekolady i zdychałam czy czekolada az tak szkodzi?
jem kilka kostek czekolady czesto -> ale tylko gorzkiej,takiej gdzie niema cukru i tluszczu roslinnego, a miazgi kakaowej jest minimum 60 %.
Taka czekolada raczej nie zaszkodzi, a wprost przeciwnie na wiele pomaga :wink: chocby na zaspokojenie zachcianek.
ja jem czekoladę często i to w sporych ilościach, mi nie szkodzi. z kolei co do czekolady gorzkiej to akurat unikam obawiam się że mogłabym się zatkać.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 17:57 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: CatAnn » 01 kwie 2010, 20:42

Dzisiaj po raz pierwszy od paru miesięcy zjadłam ciasteczko z czekoladą (jedno - tzw. Florianka)... Ha, nawet nie pamiętałam już jak czekolada smakuje :lol:
W sumie bardziej tęsknię do białej czekolady... Podobno jest zresztą mniej alergeno... coś tam. Więc może pozwolą mi zjeść kosteczkę...? Koleżanka w pokoju w szpitalu miała tabliczkę białej Bąbolady... to byłą katorga na to patrzeć :roll:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: Bartek » 01 kwie 2010, 22:11

Siedzę sobie w pociągu właśnie i jem białą czekoladę :D. Pozdrowienia z [gdzieś na Śląsku] ;).
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: eni80 » 02 gru 2010, 15:59

Siedze sobie w domku przed kompem przeglodajac forum:) i wcinam czekolade :roll: pychotki
eni :serce: :serce: :serce:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Czekolada?!

Post autor: malapkasia » 02 gru 2010, 18:56

ja zjadłam dziś całą mleczną Wedla :razz: :razz:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: eni80 » 02 gru 2010, 18:59

A ja Alpeen z orzechami . W sumie wcinam tak srednio tabliczke dziennie :lol:
eni :serce: :serce: :serce:

stdt
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2010, 16:03
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Niewola

Re: Czekolada?!

Post autor: stdt » 02 gru 2010, 21:40

Tabliczka dziennie musi być


Ritter sport i Milka rulez :)

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: eni80 » 02 gru 2010, 21:50

Stdt koniecznie . bez tego ani rusz :roll:
eni :serce: :serce: :serce:

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czekolada?!

Post autor: Bartek » 02 gru 2010, 23:02

No jeszcze tabliczkę białej czekolady to rozumiem. Ale z orzechami? :p
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Czekolada?!

Post autor: tom-as » 02 gru 2010, 23:05

Bartek pisze:Ale z orzechami?
sporty ekstremalne to sie zowie ;-)

jam jest fan goplany mlecznej. :eat:

i jak mam dobry dzień to tabliczka w 15 min może pójść. jednak się od jakiegoś czasu do max połowy.

Zablokowany

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”