Co z cukierkami i gumą?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Co z cukierkami i gumą?

Post autor: sopi » 05 mar 2007, 13:16

Witam.
Nie wiem czy ten temat juz pojawił si na forum, jeżeli tak to przepraszam i prosze o przekirowanie:).
Moje pytanie dotyczy jedzenie cukierków i żucia gumy, ni chodzi mi głównie o obitki i tgo typu, ale mam na mysli także gumy rozpuszczalne(Mentosy)??
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: megi_25 » 05 mar 2007, 13:29

Podobno gumy są niewskazane. Tak czytałam w poradniku,ale nie pamiętam dokładnie dlaczego.
Pozdrawiam
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Cinimini » 05 mar 2007, 13:46

wiem,ze cukierki czekoladowe odpadaja i ogolnie czekolada,a co do gum to spotkalam sie z opinia,ze wywoluja gazy,bo zujac lykamy powietrze itd.nie wiem ile w tym prawdy,dziele sie tym co mi w ucho wpadlo.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Olgusia
Początkujący ✽✽
Posty: 228
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Olgusia » 05 mar 2007, 14:41

ja tak owe jadam,żuję i nic - zero wc zero bóli brzucha .
Ale gume to lepiej bezcukrową Orbit :razz:
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: sopi » 05 mar 2007, 17:45

Ja tak sie zastanawiam czy mam okres remisji choroby czy nie , bo praktycznie nie odczuwam jakis wiekszych dolegliwosci, czasami zaboli mnie brzuch ale to raczej jak za duzo zjem, a pozatym nie mam biegunek,krwi w stolcu, ale moze to tez dzialanie lekow oby wszytsko szlo w dobrym kierunku :roll:
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

Misia

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Misia » 05 mar 2007, 17:56

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Grześ » 05 mar 2007, 19:03

A ja kocham słodkie. Póki co zjadam pod każdą postacią i nie czuję się gorzej. Choć ograniczyłem trochę ilości i jem mniej niż przed chorobą. Pozdrawiam.

bemik
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:50
Choroba: CD
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: bemik » 05 mar 2007, 19:16

tola pisze: owszem pewnie,że są o wiele zdrowsze przedewszystkim,tylko...mnie zastanawia jak zrobić coś słodkiego z warzyw (zaznaczam,że jeśli chodzi o kulinaria to dopieropoznaję tajniki pichcenia,swoją drogą lepiej później niż wcale :wink: )
W hiszpanii mają fajną konfiturę z marchwii, poza tym niezłe jest ciasto marchewkowe, a kiedyś jadłam pyszne lody pomidorowe na słodko :)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Patryśka » 05 mar 2007, 19:31

tola pisze:żuję gumę,bo w ten sposób się odstresowywuję :wink:
Hm ja mam tak samo...Ogolnie nie przesadzam ze slodyczami bo brzucho potem strasznie wariuje ale jakas czekoladka na dzien dla oslodzenia zycia oczywiscie nie zaszkodzi... :P

Misia

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Misia » 05 mar 2007, 23:09

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Renata2 » 06 mar 2007, 09:33

Ze słodyczami różnie- najlepiej toleruję czekoladki, zwłaszcza nie faszerowane- np. gorzka. Jeśli chodzi o cukierki typu landrynki nie mogę bo od razu zaczynam łyka z tą słodyczą powietrze, zaczyna bole żołądek i denerwuję się , że boli to wtedy boli coraz więcej. Kółko graniaste! Niestety słodycze POWINNIŚMY ograniczy., ale natura ludzka jest ułomna.....pozdrawiam Renata2 :mad:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
kk20
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:34
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: kk20 » 06 mar 2007, 10:07

Uwaga!!!! Dla tych co lubia gume ORBIT zawiera ona aspartam ogolnie rzecz ujmojąc jest to TRUCIZNA może powodować Bóle głowy / migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów :mad: . Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych: guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!). Aspartam wystepuje takze w słodzikach.Ogólnie szok co trafia na rynek uwazajcie takze na żywnośc pasteryzowaną i napromieniowaną naprawde taka zywnośc w naszym kraju jest dopuszczona do sprzedaży np. ziemniaki, cebula napromieniowywuje sie ja aby nie kiełkowała :smutny: Więc lepiej nie mysleć do jakich chorób doprowadza!!!!!
Badz słonecznym promykiem dla innych, a polubia cie jak slonce.

Narzeczona chorego na CU:)06-09-2008 pobieramy się :]

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 11:04
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: włocławek

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: ewela78 » 06 mar 2007, 10:20

Ja po gumie do żucia szczególnie po miętowej zawsze miałam biegunkę i silne bóle brzucha a teraz to niewiem bo nawet nie próbuje. Słodycze też nie bardzo ale od nich to chyba jestem uzależniona nawet herbatę jak słodzę to 2 i trochę bo wtedy jest najlepsza a jak z cytryną to 3. Chcialabym z tym skończyć ale to jak uzależnienie z którym nie umiem sobie poradzić.
o marzenia trzeba walczyć do samego końca
-----------------------------------------------------
Leki: AZA 1x50
Leczenie: REMICADE (I dawka)
Waga: 63 Wzrost: 163
Stan: średni rzut

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: niunia » 07 mar 2007, 09:25

U mnie guma do żucia wywołuje bóle brzucha i ciągnie mnie do :cry: Z kolei cukierki jem i wogóle słodkie pod każdą postacią i nic mi nie jest :D

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Co z cukierkami i gumą?

Post autor: Mama Juleczki » 15 mar 2007, 20:53

Na przykładzie własnego dziecka wiem, że w fazach ostrych choroby POWINNO SIĘ znacznie ograniczyć ( a nawet eliminować ) cukier z diety. Uszkodzona błona śluzowa jelit nie trawi go i dochodzi do dodatkowych podrażnień. Guma czy słodzona, czy też nie - przyśpiesza perystaltykę jelit i pobudzą soki trawienne.
Kwestia " co kto lubi i z głową wszystko :wink: " lecz osobiście sceptycznie podchodzę do cukierków...
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Zablokowany

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”