Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 09:16

Heja forumowicze mam pytańko,chodzi mi o chrupki o nazwie "Bingo" i "Snaki".Zastanawia mnie czy mogę je skonsumować jesli mam diete bezglutenową,a w składzie pisze:chrupki kukurydziane a potem w nawiasie mogą zawierać śladowe ilości pszenicy :?: Bardzo lubię te chrupeczki,a czyste kukurydziane wychodzą mi bokiem,mama ma też uprzedzenia i dla niej wszystko w tych foliowych woreczkach i kolorywch to chipsy i to jest szkodliwe.One są orzechowe,bardzo je lubie,bo samych orzechów nie mogę bo latam do :wc: wuceta a jak mam cos o smaku orzechowym to chociaż mam posmak tych orzeszków...Jakie jest wasze zdanie?Zaznaczam od dwóch tygodni mam chyba remisję bo mnie nie boli nic a nic :]

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: -Ania- » 03 wrz 2006, 11:29

Bingo i Snaki- moim flakom szkodzą

Polecam ryż prażony- jest bezglutenowy ;]
i ja tym się zajadałam gdy bylam na diecie bg
+ kisiele i galaretki

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 14:03

Ania słyszałam o tym ryżu,szczerze mi nie smakuję jakby bez smaku to coś było,a poza tym przelatuję błyskawicznie jak się znajduję...dlatego pytam o snaki i bingo.Ania a ty jadłaś produkty jeśli zawierały "śladowe ilości pszenicy" ??Bo zaczyna głupieć powolutku...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 14:13

Ryż owocowy??Co to nigdy nie słyszałam o czymś takim,jak się to nazywa i jakiej firmy to jest?? Pieczywa chrupkie powiem Ci że również mi wyszło bokiem,bo jak wiadomo w dietce bezglutenowej miewam kryzysy,że nie moge patrzec na chleb wtedy jem ryżowy aż do znudzenia i tak w kółko-teraz jestem że jem chleb i nie moge patrzeć na wafle ryżowe :razz: Jestem wybredny człowiek :lol:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 14:27

Ja zawsze do wydziwiania należałam... :mrgreen:
Paluszków nie mogę jedynie kukurydziane,no cóż pozostało jedyne bezglutki,a z paczki bezglutenu mam jeszcze slodycze,pytałam o te snaki i bingo bo je uwielbiam i cos chodzi za mna :neutral: :wink:
Paluszki to by sie tez chętnie zjadło ale niestety glutków nie mogę,ostatnio jadłam precelki bezglutenowe to zjadłam w godzinę 20dag a kosztuje to 4,99zł :smutny: więc często sobie nie pozwalam...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: -Ania- » 03 wrz 2006, 14:30

ryz owocowy- mnie odradzano ze wględu na zawartość związków potrzebnych do tego zeby byl on owocowy - czyli zawartosc "chemii"
Ania a ty jadłaś produkty jeśli zawierały "śladowe ilości pszenicy" ??
tak jadlam i mi nie szkodzily
ale nie mozesz sugerowac sie ta wypowiedzią w stylu że "innym nie szkodzi to mi tez"

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 14:35

-Ania- pisze:ale nie mozesz sugerowac sie ta wypowiedzią w stylu że "innym nie szkodzi to mi tez"
Nie sugeruje sie tylko mysle sobie że jak w większości osób powie np. "mi nie szkodzi" to ja bym wtedy odwazyła sie spróbowac i miała nadzieję że może ja tez równiez bedę należec do tej większości i się uda i nie będzie boleć,wiesz co mam na mysli :]
-Ania- pisze:ryz owocowy- mnie odradzano ze wględu na zawartość związków potrzebnych do tego zeby byl on owocowy - czyli zawartosc "chemii"
To mi pod tym względem odradzano mambę i gume maoma,ale niekiedy sobie pozwalam :wink:

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 14 gru 2005, 11:38
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: kabran » 03 wrz 2006, 17:03

Mikrusia pisze:w składzie pisze:chrupki kukurydziane a potem w nawiasie mogą zawierać śladowe ilości pszenicy
Widzisz Mikrusiu, z tymi śladowymi ilościami czegokolwiek to jest tak: jeżeli w zakładzie produkującym daną żywnośc robi się na wspólnej linii produkcyjnej lub obok coś glutenowego, to może dojść do zanieczyszczenia. Może, ale nie musi. Takie napisy typu "może zawierać śladowe ilości ..." są przeznaczone raczej dla alergików niż dla celiaków. Przy uczuleniu (nie tylko na gluten, ale zwłaszcza na orzeszki arachidowe, migdały, mleko) reakcja może być bardzo silna. Stąd ostrzeżenie producenta. A czy osoba na diecie bezglutenowej może jeść takie rzeczy? Trudno powiedzieć, każdy decyduje za siebie. Pozdrawiam :smile:
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 17:28

kabran pisze:są przeznaczone raczej dla alergików niż dla celiaków.
Hmm..a ja nie wiem kim jestem,bo widzisz ja mam zniszczone kosmki na jelitach przez Crochna,więc prawdziwa celiakia to to nie jest
kabran pisze: A czy osoba na diecie bezglutenowej może jeść takie rzeczy? Trudno powiedzieć, każdy decyduje za siebie.
Skoro tak,to czy śladowa ilośc to dużo czy mało,no bo jak wiadomo przy diecie bezglutenowej dodadza ci troszkę ileść tam mg dopuszczalnego glutenu,no i nie wiem czy teraz by ta dopuszczalna granica nie została przekroczona.A jak ty kabran radzisz,co ty robisz w takim przypadku ??

Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 14 gru 2005, 11:38
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: kabran » 03 wrz 2006, 18:04

Mikrusia pisze:A jak ty kabran radzisz,co ty robisz w takim przypadku
Ja raczej nie jem. Noo... W każdym razie b. rzadko. Wychodzę z założenia, że tu śladowe, tam śladowe i robią się już nieśladowe... Zwłaszcza, że producenci dość "luźno" podchodzą do takich informacji. Tzn. jedni przestrzegają ustawy, inni mają ją w "głębokim poważaniu"... a jeszcze inni nie piszą w ogóle nic...
Z tym ostrzeżeniem dla alergików chodzi o to, że takim osobom zaszkodzi nawet "ilość śladowa", nawet ułamek miligrama może wywołać np. atak duszności zagrażający życiu. W przypadku osób na diecie bg raczej nie powinno zaszkodzić, ale pytanie zasadnicze: co taki producent rozumie przez ilości śladowe? Co ja bym zrobiła na Twoim miejscu? Jeśli w tych chrupkach nie ma za dużo chemii, to może czasem bym się skusiła. Ale niezbyt często. :wink: I bardzo uważałabym żeby w tym czasie nie jeść innych produktów ze "śladowymi ilościami glutenu/pszenicy". BTW jeśli interesuje Cię, jak wielkie są "ilości śladowe" to poszukam, bo chyba gdzieś kiedyś widziałam... :roll:
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 03 wrz 2006, 18:31

Dziekuję za miłe chęci,ale to sie nie opłaca specjalnie szukać dla mnie bo przecież nie będę ważyć tego glutenu prawda? :wink: :mrgreen: Zadecydowałam że będę sobie pozwalać na te chrupki raz za czas.Dzięki za informację,tam w skałdzie bodajżę ma ten sam co chrupki "Bingo":kaszka kukurydziana,coś tam jeszcze,nic niepokojącego,nio oprócz tych śladowych ilości... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 14 gru 2005, 11:38
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: kabran » 03 wrz 2006, 19:21

Mikrusia pisze:bo przecież nie będę ważyć tego glutenu prawda?
Chybaby się nie dało, bez specjalnej aparatury :lol: Twoja sytuacja jest trochę inna niż moja, skoro nie masz celiakii tylko stosujesz dietę bg leczniczo z powodu Crohna, to myślę że najważniejsza jest zasada: jem to, co mi nie szkodzi. A więc smacznego. :wink:
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Chrupki kukurydziane "Snaki" i "Bingo"

Post autor: Raysha » 04 wrz 2006, 07:59

Dziękuję :mrgreen: ja jestem od 1,5 roku na diecie bg i mam dość,a niektórzy musza miec do końca życia...podziwiam naprawdę... :oops: :smutny:

Zablokowany

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”