pieczywo przy cu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

pieczywo przy cu

Post autor: pacino » 10 sty 2015, 11:31

Jakie jest najlepsze pieczywo przy cu? Ja bardzo lubie bulki z pelnym ziarnem z biedronki - dynia,sezam, len itp. Nie zauwazam zeby mi szkodzily a jem je bardzo czesto. Pytanie jest takie czy nie kazdemu musza szkodzic ziarna czy moze jednak lepiej zmienic pieczywo bo kiedys wckoncu to wyjdzie. I jak to jest z owsianka?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: pieczywo przy cu

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2015, 16:29

pieczywo odpowiednie do stanu jelita.
Pieczywo z marketu...to nie dla mnie,wolę poszukać porządnej piekarni.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: pieczywo przy cu

Post autor: Kinia87 » 10 sty 2015, 16:32

W zaostrzeniu zalecane jest pieczywo pszenne (zwłaszcza bułki) a w remisji troszkę można poeksperymentować. Obecnie zajadam chleb kukurydziany i żytni i jest ok

A swego czasu to uwielbiałam ten chlebek posmarowany serkiem i pomidorek na to :mrgreen:
Obrazek
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: patkaas » 10 sty 2015, 18:35

Jak stan ostry to dokładnie najlepiej pszenne. Ale tak poza tym to raczej białe pieczywo, a w miarę narastania remisji można próbować reszty. Ja jadam białe z pszennej lub ewentualnie mieszane. Bardzo lubię taki wiejski chleb własnego wyrobu, który jest z mąki żytniej, ale u mnie niestety powoduje nasilone wzdęcia. Kiedyś zjadłam jakiś chleb z ziarnami i przeszły przeze mnie w całości, także to nie jest najlepsze rozwiązanie. No ale to jest mój przypadek i trzeba u siebie wszystko sprawdzać samemu :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: chrzanovy » 10 sty 2015, 18:42

pacino pisze:i jak to jest z owsianka?
ja polecam płatki górskie na wodzie, dla mnie to działa jak mielone siemię lniane, ale w naszych chorobach wszystko trzeba potestować bo co jednemu pasi to drugiemu niekoniecznie. ps pieczywo jasne wskazane
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pieczywo przy cu

Post autor: pacino » 10 sty 2015, 19:02

Dzięki za odpowiedz. Chyba zrezygnuje z takiego pieczywa chociaż najbardziej lubię takie pełnoziarniste
...żytniego to nie mogę jeść bo jestem uczulony na żyto.
Od dłuższego czasu się zabieram za pieczenie własnego chleba bo leży u mnie nieużywana maszyna do tego. W końcu mam nadzieję, że się zbiorę i sam będe piekł smaczne i dobre chleby. Tylko jeszcze się zastnawiam od jakiego zacząć:)

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: pieczywo przy cu

Post autor: Filifionka » 10 sty 2015, 19:06

chrzanovy pisze:ja polecam płatki górskie na wodzie
Już sobie wyobrażam, ze smakują, jak kleik w szpitalu :grin:
Ale chyba muszę przetestować, bo na mleku mi nie służą, tylko nie wiem, czy chodzi tylko o mleko, czy też płatki.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: chrzanovy » 10 sty 2015, 19:10

pacino pisze: Od dłuższego czasu się zabieram za pieczenie własnego chleba bo leży u mnie nieużywana maszyna do tego. W końcu mam nadzieję, że się zbiorę i sam będe piekł smaczne i dobre chleby. Tylko jeszcze się zastnawiam od jakiego zacząć:)
napewno jest to dobra myśl
Filifionka pisze:Już sobie wyobrażam, ze smakują, jak kleik w szpitalu
no podobnie, ale całkiem smaczne , a jak sie walnie coś w stylu dżemik jagodowy to już miodzio
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pieczywo przy cu

Post autor: pacino » 10 sty 2015, 19:12

ja jem na mleku bez laktozy i się dobrze po nich czuję.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: chrzanovy » 10 sty 2015, 19:24

pacino pisze:ja jem na mleku bez laktozy i się dobrze po nich czuję.
mnie nadyma po mleku a to bez laktozy musze spróbowac.jak sie do tego ustosunkowac czy nie jest to coś sztucznie przetworzonego za bardzo to mleko bez laktozy czy spokojnie to pić można?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: pieczywo przy cu

Post autor: Filifionka » 10 sty 2015, 19:25

pacino pisze:Jakie jest najlepsze pieczywo przy cu?
A propos pieczywa, to ja nie mam cu, ale jadam najczęściej mieszane, czasem białe (obwarzanki- nigdy mnie nie zawiodły :jupi: ) i bardzo lubię graham. Tylko jeśli chodzi o niego, to nie wiem, czy jest wskazany (wie ktoś?), ale w sumie nic mi po nim nie jest.
pacino pisze:ja jem na mleku bez laktozy i się dobrze po nich czuję.
Może to jest wyjście.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: pieczywo przy cu

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2015, 22:18

Filifionka pisze: i bardzo lubię graham. Tylko jeśli chodzi o niego, to nie wiem, czy jest wskazany (wie ktoś?), ale w sumie nic mi po nim nie jest.
jest super,o ile jelito na to pozwala.
pacino pisze:z. Chyba zrezygnuje z takiego pieczywa chociaż najbardziej lubię takie pełnoziarniste
no bo pełnoziarniste jest ok.,choć zależny też jakie te ziarna.Unikam jak ognia drobnych ziaren typu posypanie makiem itp.
No i jak to w jelicie jest.Błonnik zawsze jest ok.,tylko że nierozpuszczalny przy remisji,a przy zaostrzeniu pieczywo białe,pszenne,o ile nie masz przeciwwskazań.Ja na co dzień jem chleb przenno-żytni,wiejski ...
Piec samemu to marzenie,trochę pracy a efekt jest,a i wtedy można poeksperymentować ze składnikami,może nawet dodać jakieś ziółko,a może z miodem :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mierzej
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011, 12:47
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: Mierzej » 14 maja 2015, 20:51

chrzanovy pisze:
pacino pisze:ja jem na mleku bez laktozy i się dobrze po nich czuję.
mnie nadyma po mleku a to bez laktozy musze spróbowac.jak sie do tego ustosunkowac czy nie jest to coś sztucznie przetworzonego za bardzo to mleko bez laktozy czy spokojnie to pić można?
Hej Piotrku :)

Osobiście piję mleko UHT bez laktozy z sieciówki "Piotr i Paweł" firmy Meggle - Lacto Free.
Daje porządne rezultaty. Komponuje je z płatkami kukurydzianymi. Ale ze względu na to, że biję kalorię z węgli i to te o niskim Indeksie glikemicznym, jem je rzadziej. Myślę, że szklanka na dobę bądź kilka razy w tygodniu to dobre rozwiązanie. Jestem wrażliwy na mleko z laktozą, a mimo to udało mi się opanować dyskomfort i zastąpić zwykłe mleko tym.
"Poczuj się jak Gigant, jak milion dolarów w jednej osobie" - moja dewiza życiowa...

Góral
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2020, 18:11
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: pieczywo przy cu

Post autor: Góral » 13 lut 2020, 20:34

Im mniej pszenicy w codziennej diecie tym lepiej. Jeść trzeba zboża, które nie są przez "rolników" /którzy już stają się producentami/ mocno pędzone. Pszenica i rzepak są najbardziej nawożone i chemizowane. Najmniej nawozi się grykę, pszenicę i jęczmień żyto.
Z gryką tylko małą uwaga, bo ostatnio w mediach trąbili o randapowaniu przed zbiorem. Czego to pazerni ludzie nie zrobią dla zysku.

Awatar użytkownika
artur11
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 05 sie 2010, 12:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Re: pieczywo przy cu

Post autor: artur11 » 14 lut 2020, 11:02

Ja tak jak przedmówcy w zaostrzeniu jem chleb biały. A na codzień odkryłem ostatnio chleb orkiszowy na zakwasie orkiszowym(nazwa św. Hildegardy), naturalny bez dodatków, z jakiejś malej piekarni pod Poznaniem. W Piotrze i Pawle go znalazłem i jestem mega fanem :D Wczesniej jadłem żytni na zakwasie, ale zaczął mi mocno szkodzić. Podobno orkisz jest całkiem zdrowy. Jedyny minus to cena, ale zdrowe żarcie kosztuje.
Polecam też zwrócić uwagę na dodatki w chlebie (ostatnio kupiłem chleb wiejski w nieznanej mi piekarni, bo byłem na wyjeździe i mi zaszkodzil. Okazało się, że miał mleko w proszku w składzie (!) oraz inne badziewia...)No i oczywiście nie polecam chlebów z Biedry itd bo wiadomo, ze to z mrożonego ciasta co leży rok na magazynie i cholera wie z jakimi dodatkami.
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”