Płatki owsiane

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
dockx
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2006, 11:12
Choroba: CU
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płatki owsiane

Post autor: dockx » 21 cze 2006, 12:11

Jedna osoba poleciła mi kiedys bym rano staral sie zjesc platki owsiane na mleku lub na wodzie.

Osobiscie jadam je z mlekiem, dobrze nasiakniete. Platki maja dzialanie kojace dla zoladka jak i jelit oczywiscie i powiem szczerze, ze rzeczywiscie to dziala. Gdyby nie to ze po przybyciu do pracy wypijam kawe to bym nie szedl do kibelka nawet. Calutki dzionek bez ekscesow. Jedynie kawa popedzi mnie raz do kibelka ale to wszystko.

Polecam sprobowac wlasnie platki. Na wodzie radze poslodzic bo nie za pyszne sa.
Jesli ktos sie skusi to prosze o opinie.

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: podblond » 22 cze 2006, 18:50

Ja UWIELBIAM płatki owsiane :!: :!: :!: :mrgreen:
Po pierwszym moim wyjściu ze szpitala, jak mi powiedzieli o diecie bezmlecznej, to się poryczałam, bo przed chorobą praktycznie samymi mlecznymi delikatesami się żywiłam :cry:
Teraz nie mam żadnych problemów po zjedzeniu owsianki, ale mój organizm wszystko toleruje z tego co odważyłam się sprawdzić (ale jeszcze wielu produktów, potraw nie próbowałam, nie mam odwagi np. na smażone).
Ostatnio zmieniony 24 lip 2006, 11:20 przez podblond, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Posty: 626
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:54
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wroclaw/Cork (Irl)
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: madziula » 22 cze 2006, 20:52

rok temu jadlam codziennie płatki z mlekiem! A tu byłam w szpitalu (po dłuższej przerwie od mleka) i sie okazalo, ze mam uczulenie! Ale i tak czasem się muszę skusić na pyszne płateczki, mimo że różnie się to konczy ;)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
dockx
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2006, 11:12
Choroba: CU
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: dockx » 23 cze 2006, 09:06

Zawsze mozna zrobic platki z mlekiem sojowym lub na wodzie z cukrem. Zawsze jem platki rano z woda i z cukrem wlasnie. Nie probowalem przyznam z mlekiem sojowym. WIecie moze czym rozni sie mleko sojowe od zwyklego? Moze wlasnie sojowe dla nas moze byc zbawienne i uda sie i w tym przypadku nasze chorobsko oszukac? :twisted:

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 14 gru 2005, 11:38
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: kabran » 23 cze 2006, 11:31

dockx pisze:czym rozni sie mleko sojowe od zwyklego?
Różnic jest kilka: mleko sojowe nie zawiera laktozy i jako takie jest polecane osobom z nietolerancją laktozy. Nie ma również białek mleka krowiego (ważne dla alergików z uczuleniem na powyższe). Poza tym ma niższy poziom sodu i puryn (to z kolei dla chorych na nerki i na diecie niskobiałkowej). Jest tylko jeden problem - soja jest dość popularnym alergenem... Poza tym nie mam pojęcia jak może wpływać na chore jelita. Ponieważ jestem na soję uczulona, nie sprawdzałam na sobie.
I jeszcze taka mała uwaga na marginesie: wg przepisów Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO oraz opinii ekspertów z Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Żywności i Żywienia nazwa „mleko” jest zastrzeżona wyłącznie dla produktu pochodzenia zwierzęcego. Uwzględniając skład produktów roślinnych ( sojowych ) nie mogą się one nazywać „ mlekiem” bądź „mleczkiem sojowym”, a właściwą nazwą ww. produktów jest „ napój sojowy”.

aharat
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2006, 12:15
Choroba: CD
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: aharat » 24 lip 2006, 09:39

a wracając do płatków :)
radziłabym poprostu gotować na wodzie, do stanu takiej fajnej papki i jeść później z jogurtem (jeśli tolerujecie), albo z powidłami. od białego cukru rzdiłabym się trzymać z daleka, najgorsze g... jakie może być. w dodatku spokojnie można go zastąpić cukrem trzcinowym, miodem, powidłami, as you like :)

Misia

Re: Płatki owsiane

Post autor: Misia » 24 lip 2006, 10:09

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: morfi » 21 lis 2008, 17:16

Mam pytanie: czy takie dosypywanie płatków owsianych lub żytnich np do jogurtu naturalnego może mi zaszkodzić czy wręcz przeciwnie - jest to wskazane ? Coś mi się wydaje, że przy crohnie i zwężonym jelicie nie powinnam czegoś takiego jeść (a lubię) dlatego wolałabym się upewnić. Jakie są zalecenia ?
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Misia

Re: Płatki owsiane

Post autor: Misia » 22 lis 2008, 11:16

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: morfi » 22 lis 2008, 12:20

Tak właśnie myślałam, ale wolałam zapytać ;) Dziękuję.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

magdalena
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:17
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: magdalena » 24 lis 2008, 08:54

Mam pytanie, czy ktoś do płatków próbował zastąpić mleko krowie mlekiem kozim i jaki to miało skutek dla jelit :?:
magda

Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Płatki owsiane

Post autor: Renata2 » 26 lis 2008, 19:02

Jeśli ktoś nie może mleka, to lepiej gotować płatki na wodzie, a potem połączyc z jogurtem. :eat:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Płatki owsiane

Post autor: Lemoni » 27 lis 2008, 16:25

Swojego czasu jadałam oswiankę na nutridrinkach (słusznie się domyślacie, pyszności). Można też zastąpić mlekiem sojowym (ja nie próbowałam), albo ugotować na wodzie i dodać starte jabłko z cynamonem. Zresztą wszystko można dodać, orzechy, suszone owoce, banany, masło orzechowe, kakao :mrgreen: . Owsianka to cudo!

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: Płatki owsiane

Post autor: darecki » 19 lut 2009, 09:31

Z płatkami owsianymi ( zresztą jak ze wszystkim ) nie należy przesadzać. Ja swego czasu jadłem je codziennie na śniadanie gotując na wodzie dodawałem kakao czasami i na sam koniec też czasmi troche mleka pozniej troche miodu. Byłem w okresie remisji i po 3 miesiącach takiego jedzenia wystąpiło zaostrzenie. Oczywiście mogło nie być żadnego związku z płatkami ale to włąśnie płatki zawieraja dużo blonnika dlatego należy jeść je z ostrożnością. Przeczytałem także że ich nadmiar może szkodzić na kości. w zastępstwie polecam kaszę manne , można gotować na wodzie na mleku z dodatkami z kakaem a także można dodać miod zetrzeć jabłko i myślę że kasza nie może zaszkodzić w żaden sposób
pozdrawiam

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Płatki owsiane

Post autor: toczka » 16 mar 2009, 17:25

a jak wyglada sprawa z Musli??? Uwielbiam dodawac go do jogurtów. Ale lekarz powiedzial mi, ze mam jesc jak najmniej blonnika...
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zablokowany

Wróć do „Pieczywo i Wyroby Cukiernicze”