nietolerancja na białka mleka

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

nietolerancja na białka mleka

Post autor: MałaMi » 27 maja 2009, 18:54

Nie mogę jeść ŻADNYCH produktów mlecznych, jogurtów, lodów, serów itp a masło tak. Czy to może być nietolerancja na białka mleka i w takim wypadku dlaczego mogę jeść masło?

Teraz mój organizm nie toleruje nic za wyjątkiem chleba, masła, wędliny (tradycyjnej) i gotowanego ryżu białego :(
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: Mamcia » 27 maja 2009, 21:36

A czy ty masz jakieś badania na alergię na białko mleka krowiego, czy nietolerancję laktozy. Z tego co podałaś jako dietę to jest to dieta niedoborowa. Jeśli wprowadza się jakiś nowy produkt to powoli. Gdybym dziś zjadła golonkę, to wylądowałbym na pogotowiu, bo w zasadzie nie jem nic tłustego i organizm odzwyczaił się od ich trawienia. Od dziś przed grilem w Popowie zaczynam mój układ trawienny przyzwyczajać do większej dawki tłuszczu, co i Wam polecam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: MałaMi » 27 maja 2009, 22:35

Nie mam jak wprowadzać. Mam za dużo obowiązków na uczelni i w pracy i codziennie muszę być dyspozycyjna. Nie mogę sobie pozwolić na wolne:/ Właściwie to, co podałam że jem też powoduje bóle i nieprzewidywalną liczbę stolców tyle tylko, że PRAWDOPODOBNIE na drugi dzień. To, że nie mogę jeść nic związanego z mlekiem wiem z obserwacji. Nie miałam żadnych badan.
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: Mamcia » 28 maja 2009, 10:15

jeśli nie uzupełnisz diety, to pewnego dnia padniesz z wyczerpania i tyle pozostanie z Twojej dyspozycyjności. Oczywiście polecamy dietę przemysłową - wygodne, pożywne i lecznicze na CD.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: Misia » 28 maja 2009, 10:29

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

SzopPracz
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 04 maja 2009, 16:05
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: SzopPracz » 28 maja 2009, 20:25

MałaMi pisze:Nie mogę jeść ŻADNYCH produktów mlecznych, jogurtów, lodów, serów itp a masło tak. Czy to może być nietolerancja na białka mleka i w takim wypadku dlaczego mogę jeść masło?
Testy byłyby wskazane. Masło właściwie jako takie ma bardzo mało białek mleka (czynnika alergizującego), a jeszcze mniej ma tzw. masło klaryfikowane (ghee), czyli takie podgrzane do temp roztopienia gdzie usunieto "szumowiny". Po zastygnieciu jest ono lekko przezroczyste.
MałaMi pisze:Teraz mój organizm nie toleruje nic za wyjątkiem chleba, masła, wędliny (tradycyjnej) i gotowanego ryżu białego :(
Głowa do góry, to oznacza tylko, że za mało poznałaś swój organizm :) Z pewnością jest jeszcze dużo pokarmów z różnych grup pokarmowych które tolerujesz :)
Mamcia pisze:Gdybym dziś zjadła golonkę, to wylądowałbym na pogotowiu, bo w zasadzie nie jem nic tłustego i organizm odzwyczaił się od ich trawienia. Od dziś przed grilem w Popowie zaczynam mój układ trawienny przyzwyczajać do większej dawki tłuszczu, co i Wam polecam.
Zgadzam się w 100%. Ja przez lata cierpiałem na syndrom niedzielnego obiadu. Winilem glutaminian sodu dodatwany przez rodzinke. W koncu metodą prób i błędów doszedłem do tego że najzwyklej nie toleruje tłuszczy. Okazało się, że problemem było np. połączenie kluski z tłustym sosem. Kluski nie chłoneły tłuszczu i zapewne pokarm był rozwarstwowiony w żołądku. Ten sam sos ukryty w ziemiakach był już znacznie lepiej tolerowany. Dziś tłuszcze toleruję dość dobrze, ale zajeło mi to aż 8 miesięcy! Dlatego polecam takie przemycanie tłuszczu. np dobrze zmieszane z ziemniakami poczynając od dawek 1-2g, podwyższając 2x w ciągu 1-2 miesięcy.

Tolerancje poprawia też taki emuglator jak lecytyna. Tłuszcze dobrze tolerowane to MCT i te z przewagą ALA (np. olej kukurydziany). Wydaje mi się, że połączenie tych tłuszczy z lecytyną (emuglatorem) to cała tajemnica i fenomen takich produktów jak MODULEN IBS, czy Bebilon Pepti MCT. Oprócz tego, że są one odalergizowane oczywiście.

Kiedys w ramach zdrowego odżywiania zupełnie zminimalizowalem tłuszcze w diecie. Dzis uważam to za błąd i mam zgoła inny pogląd. :wink: Ja sam obecnie toleruje nawet smalec, a moja kondycja na szczęście się poprawia :)
Niezdiagnozowany, objawy łudząco podobne do Crohn. Za sobą wiele lat nietolerancji tluszczow (objawy wiadomo), pozniej staly dyskomfort, w koncu pobolewania i klucia w prawym podbrzuszu i zaostrzenia przy stresie. W zyciu przechodzilem infekcje bakteryjną gronkowcem złocistym i paciorkowcem.
Pomogly (w zasadzie zupelnie cofniete objawy): Propolis (nalewka 20%), Mleczan Magnezu (Maglek 5 tbl), Tłuszcze MCT i ALA (Len) emuglowane Lectytyna, Czarnuszka.

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: MałaMi » 28 maja 2009, 22:00

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

czy na to potrzebna jest recepta? czy cuś i ile kosztuje?
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: rajan » 28 maja 2009, 22:09

MałaMi, przecież jest napisane:
Status
Na receptę, REFUNDACJA 50%*
Dieta eliminacyjna w nietolerancji pokarmowej: cena dla pacjenta 29,38 zł.

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: lolek » 21 kwie 2010, 14:47

czy jak spożyłem jogurt kremowy w którym jest białko mleka i zrobiłem się blady i nie zbyt się czuje to może oznaczać że nie trawie tego białka mleka?

W jogurcie były jeszcze inne składniki które są pod znakiem zapytania min: gluten, cukier, mleko pasteryzowane, śmietana pasteryzowana

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: KrzysiekŻyrek » 21 kwie 2010, 15:04

Może było nie świeże, a może nie tolerujesz laktozy :razz:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

lolek
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:49
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: lolek » 21 kwie 2010, 15:59

Mój tata nie może pić mleka, dziadek, być może że ja też nie powinienem, a jeśli tak to jakich produktów powinienem unikać?

Misia

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: Misia » 21 kwie 2010, 19:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: nietolerancja na białka mleka

Post autor: Piciu » 21 kwie 2010, 19:50

lolek- myślałem że już dawno, przeczytałeś na temat produktów które nam szkodzą, mogą szkodzić lub organizm ich nietoleruje.

Zablokowany

Wróć do „Mleko i Produkty Mleczne”